تعمیرات کانکس

تعمیرات کانکس

تعمیرات کانکس

معمولاً بین ۵ تا ۱۰ سال بعد از ساخت کانکس ، نیاز به تعمیرات کانکس به وجود می آید ؛ البته گاهی این اصلاحاتی که به وجود می‌آید از حوزه تعمیرات خارج شده به حوزه تغییرات وارد می‌شود . به صورت کلی تعمیرات کانکس موضوعی است که در این مقاله و نوشتار قرار است به صورت کامل به آن بپردازیم کانتینر.

انواع تعمیرات کانکس

همانطور که گفته شد ، گاهی تعمیراتی که در کانکس ها به وجود می‌آید ، از حوزه تعمیر پا فراتر گذاشته و به حوزه تغییر وارد می شود . به عنوان مثال زمانی را تصور کنید که یک فرد قصد اضافه کردن یک اتاق به کانکس بزرگ خود دارد و یا نصب یک پنجره یا احداث یک آشپزخانه و یا مثلاً ایجاد کردن یک درب در ضلع دیگر کانکس که فاقد درب می باشد .

از همه این موارد که بگذریم ، دسته‌ای از اصلاحاتی که در کانکس به وجود می آید تعمیرات کانکس می باشد . به صورت کلی تعمیرات کانکس در موارد زیر اتفاق می ‌افتد . در این مقاله و نوشتار سعی کرده ایم هر کدام از این نوع تعمیرات را به صورت مجزا و مفصل بررسی نماییم .

جهت مشاوره و خرید کانتینر با شماره ۰۹۱۲۰۸۰۱۸۵۰ تماس حاصل فرمایید.

تعمیر بدنه خارجی کانکس

تعمیر بدنه خارجی کانکس

تعمیر بدنه خارجی کانکس

یکی از مراحل مربوط به تعمیرات کانکس ، در حوزه تعمیرات بدنه خارجی و ترمیم کردن آن می باشد .  معمولاً تعمیرات کانکس در بدنه ی خارجی مربوط به کانکس های کارگاهی می باشد . زیرا در کانکس های کارگاهی به علت رفت و آمد زیاد ماشین‌ آلات ، احتمال این که مصالح و یا ماشین آلات و ابزارها با بدنه خارجی کانکس برخورد نموده و باعث تخریب آن شوند زیاد است .

در این گونه موارد کارشناسان به بازدید کانکس می پردازند.گاهی این برخوردها به قدری ضعیف بوده که با یک تعمیر ساده مانند صافکاری و رنگ کردن کانکس به حالت اول در می آید. اما در برخی موارد خرابی به حدی زیاد است که با تعمیر نمی‌توان آن را درست نمود . بنابراین نیاز به تعویض ورق های به کار رفته در بدنه خارجی کانکس دارد .

تعمیرات بدنه در انواع نماهای خارجی

همانطور که میدانید در نمای بیرونی این کانکسها می ‌توان از مصالح مختلف و متریال متفاوتی استفاده نمود . مانند ورق گالوانیزه ، کامپوزیت ، چوب ، ساندویچ پانل و موارد دیگر . زمانی که نمای بیرونی کانکس آسیب‌دیده ، از نوع کانکس کامپوزیتی یا چوبی باشد ، احتمال اینکه قطعاتی که در نما به کار رفته اند.حتی آسیب بسیار جزئی دیدند ، نیاز به تعویض داشته باشد ، بسیار زیاد است.زیرا در این دسته از کانکس ها آنچه اهمیت دارد ، زیبایی ظاهر این کانکس ها می باشد .

اما از آنجایی که کانکس های کامپوزیتی یا چوبی در کارگاه ها به کار نمی روند و کاربرد آنها بیشتر در ویلاها و مواردی که جنبه زیبایی دارند ، می باشد. بنابراین آسیبی که به کانکس های چوبی و کامپوزیتی وارد می شود ، کمتر از نوع آسیب های بدنه خارجی آن می باشد. بنابراین در اکثر موارد آسیب وارده به بدنه خارجی کانکس با تعمیرات جزئی امکان پذیر است .

تعمیرات نمای داخلی کانکس

تعمیرات نمای داخلی کانکس

تعمیرات نمای داخلی کانکس

زمانی که تعمیرات کانکس مربوط به نمای داخلی آن می باشد. باید در ابتدا آسیب وارد شده را به صورت کامل و دقیق بشناسیم . پس از آسیب شناسی باید دلیل وارد شدن آسیب را متوجه شویم ؛ قدم بعدی این است که دلیل آسیب و تخریب را برطرف نماییم و گام آخر به عملیات تعمیرات تعلق دارد . به صورت کلی آنچه باعث تخریب نمای داخلی کانکس می شود ، دو دلیل مهم و اصلی دارد کانکس انباری. 

یک اینکه بر اثر رطوبت ، دیوار داخلی کانکس تخریب می شود . البته لازم به ذکر است که این مورد در اکثر قریب به اتفاق موارد ، نیازمند به تعمیرات در کانکس هایی است که نمای داخلی آن از ام دی اف می باشد .

در این گونه موارد ابتدا باید مشخص شود که محل نشت آب کجاست . معمولاً محل نشت آب در سقف می باشد ؛ پس از اینکه آن را پیدا کردیم ، می‌توان با استفاده از چسب های آب بندی ، جلوی نشت آب را گرفته و آن را آب بند نمود . همچنین می‌توان از ایزوگام برای رفع نشتی آب استفاده کرد .

آتش سوزی در کانکس ها

یکی دیگر از مواردی که باعث نیاز به تعمیرات کانکس در نمای داخلی می شود ، آتش سوزی است . زمانی که یک آتش سوزی در داخل کانکس به وجود می آید ، احتمال اینکه عایق های جداره نیز به صورت کامل از بین بروند نیز وجود دارد . در این گونه موارد باید دیواره های سوخته شده را دوباره از اول عایق نمود ، سپس پس به مرحله دیوارپوش اقدام کرد . البته لازم به ذکر است است گاهی اوقات تخریب دیواره ها در بخش هایی از آن صورت گرفته است .

در اینگونه موارد ، فقط کافیست دیواره های آسیب دیده ترمیم شوند و دیگر نیاز به ترمیم و یا تعویض کل دیواره وجود ندارد . همچنین در مواردی ممکن است تخریب نمای داخلی توسط اشخاص و یا ابزار آلات داخل کانکس باشد که چون احتمال آن پایین است ، از توضیحات مربوط به آن صرف نظر می کنیم .

تعمیرات سیستم برق کشی کانکس

تعمیرات سیستم برق کشی کانکس

تعمیرات سیستم برق کشی کانکس

یکی دیگر از موارد تعمیرات کانکس مربوط به سیستم سیم کشی آن می باشد . در صورتی که کانکس دچار آتش سوزی و یا سوختگی از داخل شده باشد.یا اینکه سیم های کانکس دچار اتصالی شده باشند. در این گونه موارد باید به صورت کامل سیستم برق کشی کانکس مورد تعویض قرار بگیرد .

در چنین مواردی نیاز به اجرای مجدد سیم کشی وجود دارد. البته گاهی فقط برای بالا بردن سیستم برق کشی و ارتقاء آن است که سیم کشی مجدد انجام می شود.به عنوان مثال زمانی را در نظر بگیرید که قصد داریم چندین دستگاه ذخیره برق و یا دستگاه هایی که که توان بالایی را دارند ، در کانکس نصب کنیم .

تعویض سیم کشی برق کانکس

در این گونه مواقع نیاز است که سیستم برق کشی کانکس به صورت کلی تعویض گشته و ارتقا پیدا نماید . حتی زمانی که تغییرات جزئی مانند اضافه کردن چند پریز ساده در کانکس می خواهد اتفاق بیفتد. در برخی موارد نیاز به تعمیرات اساسی برای انجام اصلاحاتی در زمینه سیم کشی کانکس داریم . تعمیرات مربوط به سیم کشی زمان زیادی را نمی برد . بلکه می توان با چند ساعت یا حداکثر صرف زمان یک روز این تعمیرات را انجام داد کانکس دوبلکس.

البته گاهی سازه سیستم بسیار پیچیده ای در سیم کشی برق خود دارد که در این موارد نیاز به حضور تیم فنی و متبحر در زمینه سیم کشی می باشد . معمولاً اکثر تعمیرات مربوط به سیستم برق کشی کانکس را بر کارهای عمومی نیز به راحتی می توانند انجام دهند .

تعمیرات در و پنجره کانکس

تعمیرات در و پنجره کانکس

تعمیرات در و پنجره کانکس

تخریب و آسیب دیدگی در و پنجره کانکس بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد . مگر در موارد بسیار اندکی ؛ مانند زمانی که در کانکس باز است و طوفان یا باد بسیار شدیدی می وزد . در این موارد اگر در کانکس باز باشد ، ممکن است لولا شکسته و آسیب دیده باشد و به سختی باز و بسته شود .

یا به عنوان دستگیره ها و یراق آلات کانکس به مرور زمان و در اثر استفاده زیاد کردن ممکن است تخریب شده و نیاز به تعمیر و در مواردی تعویض داشته باشند . در اینگونه مواقع نیاز به حضور هیچ فرد تکنسین فنی نمی باشد و اینگونه تعمیرات به راحتی و در عرض چند دقیقه انجام می شود . حتی خود افراد نیز می توانند این تعمیرات را به راحتی انجام دهند . بنابراین جای هیچ گونه نگرانی در این گونه از تعمیرات نمی باشد .

 تعمیر کفپوش کانکس

موارد نادری پیش می‌آید که کفپوش کانکس نیز نیاز به تعویض و یا تعمیر داشته باشد . معمولاً این تعویض و تعمیر در کانکسهای به وجود می‌آید که خاصیت ضد آب نداشته باشند . زیرا کفپوش های ضد آب ، در برابر آب مقاومت زیادی داشته و به ندرت دچار فرسودگی و یا تخریب می شوند ؛ اما کفپوش هایی که از جنس نئوپان یا ام دی اف ساخته شده اند ، احتمال اینکه در طی چند سال آسیب جدی دیده و یا به صورت کلی پوسیده و از بین رفته باشند نیز وجود دارد کانتینر فروشگاهی.

زمانی که قصد تعویض کفپوش ساختمان را داشتیم ، بهتر است برای تعمیر آن از کفپوش ضد آب استفاده کنیم.تا دچار تخریب مجدد نشود .

جمع بندی

با توجه به آنچه تا به کنون گذشت ، متوجه می‌شویم که اکثر تعمیرات کانکس بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد. همچنین در کمترین زمان ممکن به اتفاق می افتد .  بنابراین به عنوان یکی دیگر از مزیت های کانکس می توان به هزینه های پایین تعمیرات و نوسازی آن و همچنین طول عمر بسیار بالاتر آنها پرداخت . این کانکس ها میتوان در هر زمانی که مایل هستیم مورد نوسازی و بازسازی قرار بگیرند . با تعمیرات به‌موقع کانکس ها می‌توانیم عمر آنها را به چندین دهه برسانیم .

در این نوشتار سعی کردیم به بررسی کوتاه و جامع تعمیرات کانکس بپردازیم امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *