کانتینر آماده

کانتینر آماده

کانتینر آماده

با استفاده از یک کانتینر آماده شما می توانید در مدت زمانی کمتر از سه ماه ساختمان خود را برپا کنید. با سفارش یک کانکس پیش ساخته می توانید یک خانه رویایی در بهترین حالت خود با کمترین اتلاف وقت و انرژی داشته باشید. چگونه؟ این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

کانتینر آماده چگونه ساخته می شود؟

این سازه های پیش ساخته از کانتینرهای فلزی بزرگ که در صنعت حمل و نقل بسیار کاربرد دارند ساخته می شوند. از کانتینرهای حمل و نقل برای صادرات و واردات کالا در حجم بسیار زیاد استفاده خواهد شد.

توجه داشته باشید که بیشتر به صورت دریایی به وسیله کشتی ها حمل ونقل کالا با کانتینر انجام می شود. بعد از مدتی از نظر فنی کانتینرها خاصیت خود را برای حمل و نقل از دست می دهند.

بنابراین تاجران مجوز حمل و نقل با استفاده از کانتینرهای بدون برگ سبز را ندارند. در این صورت از این نوع کانتینر ها کانکس های آماده می سازند که در صنایع مختلف کاربردهای متفاوتی دارد کانکس آماده.

روش ساخت کانتینر آماده

روش ساخت کانتینر آماده

روش ساخت کانتینر آماده

برای تبدیل یک کانتینر باربری به یک کانتینر آماده باید تغییراتی در درون و بیرون آن انجام شود از جمله اینکه مطابق نقشه ای که این کانتینر قرار است تغییر کاربری بدهد و در چه صنعتی قرار است مورد استفاده قرار بگیرد مواد و متریال متفاوتی در آن استفاده خواهد شد.

مطابق  نقش در وهله اول جایگاه در و پنجره را مشخص کرده و سپس برش می دهند. حالا  یک کابین حمل و نقل، کمی شبیه یک ساختمان می شود. در حالیکه هنوز جای کار بسیار زیادی  دارد.

استفاده از کانتینر آماده در شرایط آب و هوایی متفاوت

دیواره فلزی یک کانتینر، ظاهر زیبایی ندارد و جدای از آن به دلیل رسانای بالای آن نسبت به گرما و سرما شرایط خوبی را ایجاد نمی کند. عایق سازی با استفاده از متریال مناسب اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل می توان از کانتینر در شرایطی آب و هوایی متفاوت استفاده کرد.

البته ظاهر دیواره‌های کانتینر آماده، مطابق سلیقه مشتریان مشخص می شود. همچنین این موضوع به  شرایط آب و هوایی مختلف بستگی دارد. از آنجایی که در یک  منطقه شدیداً آفتابی، از متریال متفاوتی استفاده می شود، ظاهر کانتینرها متفاوت است.

منطقه ای که رطوبت بیشتری دارد مانند یک منطقه ساحلی، از متریال متفاوتی برای ساخت کانتینر آماده استفاده می شود. مرحله بعدی، ساخت یک کفه مناسب است که یک ساختمان مقاوم و محکم باشد.

این مورد ظاهر زیبایی به پیش سازه ما بدهد. معمولاً از سرامیک یا پارکت برای ساخت کفه کانتینر آماده استفاده می شود. بعد از نصب در و پنجره هایی محکم، کانتینر آماده می شود کانتینر پزشکی.

جنس و متریال کانتینر آماده

جنس و متریال کانتینر آماده

جنس و متریال کانتینر آماده

برای عایق سازی دیواره فولادی کانتیر از لایه های پلی استایرن و پشم شیشه استفاده می شود. برای استحکام بیشتر کفه کانتیرها علاوه بر بتن ریزی به نصب لایه های فشرده پروفیل می پردازند. درب و پنجره های کانتینر می‌تواند چوبی یا پی وی سی باشد.

از شیشه های دوجداره برای عایق سازی بیشتر استفاده می شود. سایر مواد یک کانتیر با توجه به کاربری آن و سلیقه و هزینه مشتری می تواند تغییر خواهد کرد.

 

 

کانتینر آماده چه کاربردی دارد؟

  • فروشگاه سیار

فروشگاه سیار

فروشگاه سیار

از یک کانتینر آماده می توان به عنوان یک فروشگاه سیار استفاده کرد. حتما زمانی که به ارتفاعات شهر خودتان رفته اید، متوجه کابین های فروشگاهی شده اید. در این ارتفاعات دلیل اینکه آسیبی به طبیعت منطقه وارد نشود، اجازه ساخت و ساز مغازه وجود ندارد.

در این شرایط استفاده از یک کانتینر آماده به عنوان یک فروشگاه ایده هوشمندانه‌ ای است. با استفاده از کانتینرها می توان مکان هایی برای اسکان افراد در شرایط خاص در نظر گرفت.

زمانی که زلزله رخ می‌دهد و منازل افراد تخریب می شوند، در این شرایط ماندن در شهر ایمن نمی باشد. استفاده از کانتینرها به دلیل مقاوم بودن آن ها در برابر زلزله، شرایط بهتری را ایجاد خواهد کرد.

  • سیستم نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی

کارکنان نیروی انتظامی باید در همه ساعات در معابر و جاده ها  هم حضور داشته باشند و هم چنین جایگاهی برای اسکان و استراحت کارکنان و هم چنین جایگاهی برای نگهداری از دستگاه ها و سیستم های برقی نیز در اختیار داشته باشند.

در این صورت می توانند مکان اسکان را به هر منطقه مورد نیازی تغییر دهند. کانتینر آماده می تواند این نیاز پلیس را برطرف کند. ممکن است که ما بارها و بارها کانکس های پلیس را در جاده ها دیده باشیم کانتینر بزرگ.

  • درمان و بستری بیماران

درمان و بستری بیماران

درمان و بستری بیماران

توجه داشته باشید که در مناطق محروم، با وجود بیماری همه گیری کرونا و بیماری ها  درمانگاه و مکان مناسبی برای بستری بیماران وجود ندارد. در این شرایط استفاده از کانتینر های آماده پزشکی بهترین گزینه محسوب می شود.

این کانتینرها با توجه به این که برای مصارف پزشکی ساخته می شوند، دارای سیستم تهویه هوا همچنین قابلیت استریلیزه کردن درون کابین ها هستند. همچنین در ساخت کانتینر های پزشکی به استفاده نکردن از مواد و  رنگ های حساسیت زا و سمی توجه می شود.

نکات قابل توجه

شما می توانید کانتینر های آماده را به صورت دسته دوم نیز خریداری کنید. این کانتینرها البته باید در قسمت هایی که خرابی داشته اند، تعمیر و مرمت شوند.

برای اینکه یک خانه ویلای دوبلکس را از یک کانتینر آماده بسازیم، در مرحله اول باید این دو کانتینر را که قرار است به صورت دو طبقه بر روی هم قرار بگیرند،  جداگانه سفارش دهیم.

سپس باید کانتینر اول به زمین نصب شود. سپس می توانید  از استحکام آن نسبت به نصب کانتینر دوم بر روی سقف کانتینر مطمئن شوید. در کانتینر های دو طبقه شما می توانید طبقه پایین را به اتاق پذیرایی و آشپزخانه تقسیم کنید. سپس می توانید طبقه بالا را به اتاق ها اتاق خواب ها اختصاص دهید.

این ساختمان ها در هر دو طبقه دارای سیستم سرویس بهداشتی هستند. شما می توانید مطابق با سلیقه تان از پله های داخل ساختمان یا از نوع پله‌های خارجی استفاده کنید کانتینر دوبلکس.

دفاتر اداری

دفاتر اداری

دفاتر اداری

کانتینرهای آماده به عنوان یک دفتر اداری پیش ساخته با هزینه بسیار کم نیز استفاده می شوند. این نوع کانتینرها فضای کافی در اختیار کارفرما و کارکنان می گذارند. ظاهر مناسبی داشته و قیمت به صرفه تری نیز دارد.

از جمله کانتینر های اداری می‌توان به کانتینرهای مدیریتی اشاره کرد که نسبت به سایر کانتینر ها باید ظاهری لوکس تر و شیک تر و در شان یک مدیر داشته باشند. همچنین یک کانتینر آماده می تواند به عنوان مکانی برای برنامه ریزی و کشیدن نقشه های ساختمانی مورد استفاده قرار بگیرد.

این دسته از سازه ها برای مهندسین یک پروژه عمرانی در کنار یک ساختمان در حال ساخت نیز کاربرد دارد. در برج های مسکونی، جایگاه مناسبی برای اسکان مهندسین و مدیر ساختمان وجود ندارد، در این شرایط استفاده از کانتینر بهترین گزینه است.

در کارگاه ها و کارخانه هایی که جایگاهی برای سرایداران و نگهبانان ساختمان وجود ندارد، استفاده از کانتینر آماده بسیار توصیه می شود.

مزایای استفاده از کانتینر آماده

  • قابلیت حمل

بهترین مزیت یک کانتینر این است که  یک سازه پیش ساخته است. به همین دلیل قابلیت حمل و نقل در هر مکان دلخواهی را دارد. شما می توانید بعد از اتمام پروژه خود، مکان فروشگاه خود را به راحتی به وسیله دستگاه های حمل و نقل تغییر دهید کانکس در اردبیل.

  • قابلیت خرید و فروش دست دوم

با وجود خرید و فروش کانتینر های دست دوم، شما نیز نیز می توانید کانتینر خود را فروخته و مقدار بسیاری از هزینه خود را برگردانید. این مزیت کاملاً برجسته تر از به یک ساختمان معمولی با مصالح سیمان و آجر است. شما هزینه سیمان و آجر پرداختی را بعد از اتمام کار نمی توانید بازگردانید

  • تغییر دکوراسیون داخلی

در ساختمان های مسکونی که به وسیله کانتینرها ساخته شده است، تغییر دکوراسیون داخلی بسیار راحت تر است. شما می توانید با باز کردن پیچ و مهره ها، جایگاه اتاق ها را تغییر دهید. در این شرایط می توانید به راحتی  نمای ساختمان را نیز تغییر دهید. برای این کار نیاز به تخریب ساختمان نیست.

  • قیمت مناسب

از مزیت دیگر آن می توان به قیمت تمام شده یک کانتینر نسبت به ساخت یک ساختمان نام برد. شما در مدت زمان بسیار کمتری می توانید یک ساختمان شیک داشته باشید. علاوه بر آن هزینه های تمام شده بسیار کمتر خواهند بود. در مناطق گردشگری استفاده از کانتینر ها رواج دارد. به دلیل اینکه هزینه کمتری را برای کارفرما ایجاد می کند، مکان شیک و تمیز و تقسیم بندی شده مناسبی در اختیار مشتریان می گذارد.

سخن پایانی

سخن پایانی

سخن پایانی

در کشور های جهان اول به دلیل آسیب کمتر به منابع طبیعی، از مصالحی که آسیب کمتری به محیط وارد کند بسیار استفاده می شود. وجود کانتینرها باعث شده برای داشتن یک مکان اسکان خاص و شیک،  کمترین تخریب را به محیط وارد کنند تعمیرات کانتینر.

اگر قصد خرید یک کانتینر را دارید، فقط نیاز است که  با ما تماس بگیرید. مشاورین ما همه روزه در حال خدمات رسانی به شما مشتریان گرامی هستند. اگر بخواهید  می ‌توانید درباره انواع کانتینر ها و کاربردهای متفاوت آن در همین سایت جستجو کنید و اطلاعات مفیدی را به دست آورید. ما تلاش می کنیم هر آنچه مورد نیاز شما عزیزان است را در اسرع وقت در اختیارتان قرار دهیم.

b2n

rizy

Container ready

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *