کانتینر بزرگ

کانتینر بزرگ

کانتینر بزرگ

در گذشته برای حمل و نقل کالا از کانتینر استفاده نمیشد ولی دیر زمانی نبایید که کانتینرهای چوبی اختراع شدند ‌.این کانتینرها علاوه بر مزایای خوب شان معایب زیادی داشتند . به صورتی که کم کم کانتینر های فلزی و آلومینیومی جایگزین این نوع کانتینر ها شد. جنس فلزی باعث شده علاوه بر مقاوم بودن امکان ایجاد کانتینر بزرگ تر نسبت به سایز چوبی آن بدهد کانکس ویلایی.

تاریخچه کانتینر

تاریخچه کانتینر

تاریخچه کانتینر

از تولید اولین کانتینر چوبی سالیان زیادی میگذرد. استفاده از کانتینرها این امکان را به تاجران می داد. که کالاهای خود را از آسیب‌ های فراوانی که در حین حمل و نقل توسط کشتی ها بر آن ها وارد می شود، محافظت کنند.

کانتینر ها همچنین امکانات حمل و نقل در ابعاد بسیار زیادی به تجار می‌ دادند.

البته این موضوع به سایز کانتینر نیز بستگی داشت کانتینرهای چوبی معمولا ابعاد کوچکتری نسبت به انواع دیگر خود داشتند.
یکی از معایب کانتینر چوبی این بود که در برابر رطوبت و آسیب های شدید مقاومت نبودند. و در صورتیکه درون آب می افتادن، آب به کابین وارد میشد و کالاها آسیب شدیدی میدیدند.

بنابراین استفاده از کابین های فابر گلاس بیشتر از کانتینرهای چوبی رواج یافت چون سبک تر بودن و روکش ضد آب داشتن اما این کانتینرها نیز به اندازه کانتینر های فولادی مقاوم نبودند.

در مرحله بعد استفاده از کانتینر های آلومینیومی و فولادی رواج یافت که مقاومت بیشتری نسبت به سایر کانتینر ها از خود نشان می دادند. ولی مشکل زنگ زدگی آنها یکی از معایب آن ها بود.

چون در حمل و نقل آبی توسط کشتی ها رطوبت زیادی وجود داشت . با پیشرفت علم و فناوری و امکان گالوانیزه کردن کانتینر های فولادی توسط روکش های آلومینیومی این مشکل تا حد زیادی حل شد و امروزه استفاده از کانتینرهای فولادی گالوانیزه شده نسبت به سایر کانتینر ها بیشتر رواج دارد کانتینر فروشگاهی.

کاربرد ها

کاربرد ها

کاربرد ها

البته از یک سازه بزرگ به مدت طولانی نمی توان در حمل و نقل استفاده کرد. از آنجایی که کانتینر از نظر فنی دارای یک برگ سبز معاینه سلامت است. که در حمل و نقل توسط متخصصین چک میشود. بعد از مدتی این کانتینر شرایط لازم را برای حمل و نقل از دست می‌دهد. و در واقع برگه سبز معاینه فنی آن باطل می شود.
به نظر شما آیا تبدیل شدن یک کانتینر به این بزرگی با دیواره های فولادی مقاوم به یک زباله صنعتی عاقلانه است؟ بدون شک خیر . در حالی که صنایع دیگر فرصت را غنیمت شمرده در این وضعیت از این کالای با ارزش سود می برند.

کاربردهای دیگر کانتینر

چگونه؟ در ادامه توضیح خواهیم داد. کانتینرها در صنایع دیگر مصارف بسیار زیادی دارد. از کانتینر ها می توان به عنوان پیش سازه های ساختمانی استفاده . استفاده از دیواره های فولادی آن یک بدنه محکم برای یک ساختمان مقاوم است .

این در حالی است که قیمت تمام شده یک سازه بزرگ نسبت به سایر مصالح مصرفی یک ساختمان کمتر بوده. البته که برای تبدیل یک کانتینر حمل و نقل به یک ساختمان یا پیش سازه ، نیازمند تغییرات به خصوصی در ساختار آن است.

مانند برش جای در و پنجره ها یا عایق سازی دیواره فلزی آن ، به این علت که یک دیواری فلزی عایق خوبی برای گرما سرما نیست. و همچنین در صورت اتصال کابل های برق به آن بسیار خطرناک خواهد بود. اما در این شرایط با عایق سازی مناسب توسط مواد مناسب می توان یک دیواره محکم و بی خطر داشت.
کانتینر های حمل و نقل نیز کف کاملا مناسبی برای یک ساختمان ندارند. بنابراین با کف سازی مناسب مانند بتن ریزی در نصب سرامیک یا پارکت و همچنین عایق سازی آن می توان یک کف مناسب ایجاد کرد.

با استفاده از این کابین های فلزی می توان به راحتی یک ساختمان دو طبقه شیک یا دوبلکس ایجاد کرد از آنجایی که این دیواره ها بسیار مقاوم بوده و همچنین بسیار سبک هستند کانکس معدن.

انواع کانتینر بزرگ

در حالیکه می توان ساختمان های ثابتی با کانتینرها ساخت. استفاده از کانکس های متحرک به عنوان محل زندگی نیز بسیار کاربرد دارد. استفاده از این کانکس ها برای کسانی که در طول زندگی خود بسیار سفر میکنند کاربرد بسیار خاص و جذابی دارد.

درون این کانکس ها به راحتی می ‌توان با نصب سیستم برق رسانی وآب و فاضلاب یک سوئیت کاملا متحرک داشت. که در هر جای هر سرزمینی امکان سکونت دارد. این کانکس ها که در زیر سیستم خود چرخهای محکمی دارند. با استفاده از اتصال به یک اتومبیل محرک قابلیت جابجایی دارد.

از این سبک کانتینر های متحرک چرخ دار حتی به عنوان کانکس های پلیس نیز استفاده می شود. پلیس راهنمایی و رانندگی که باید در شرایط خاصی در جاده ها و معابر بر سیستم عبور و مرور نظارت داشته باشد. همچنین در صدد جابجایی سریع بر بیاید و از معبری به معبر دیگر تغییر مکان دهد. استفاده از کانکس های متحرک بهترین گزینه برای آنها است.

همچنین کانکس ها دارای اتاقک های مخصوصی برای استراحت کارکنانی است.که در شیفت شب به سر می برند . درون کانتینرها به صورتی طراحی شده‌ اند. که با داشتن پنجره های دوجداره و همچنین درب های ضد سرقت مکان امنی را برای فعالیت و استراحت داشته باشد .

علاوه بر کانکس پلیس از این کانکس ها به عنوان کانکس پزشکی نیز استفاده می شود در کانتینرهای پزشکی به درمان و مداوای بیماران می ‌پردازند. به دلیل این که مناطقی مانند مناطق محروم یا شرایطی که بیمارستان اصلی تخریب شده. یا جای کافی برای استقرار بیماران ندارند. استفاده از کانتینر های پزشکی بسیار رواج دارد. همچنین از این کانتینرها به عنوان جایگاهی برای نگهداری و فروش دارو و امکانات دهی در این مناطق نیز استفاده می شود.

استفاده از کانکس های آماده می توان یک بیمارستان مجهز و استریزه را در اختیار پزشکان و بیماران قرار داد. این کانتینر ها دارای فیلتر های تصفیه هوا می باشند کانتینر بیت­کوین.

نکات قابل توجه

نکات قابل توجه

نکات قابل توجه

در شرایطی که بحران های غیر مترقبه طبیعی رخ می ‌دهند. مانند زلزله و سیل در این شرایط که محل زندگی افراد تخریب شده و مکانی امن برای زندگی تا مدت خاصی نیست.

استفاده از کانتینرهای بزرگ به عنوان جایگاهی برای اسکان افراد بسیار حائز اهمیت است. مزیت استفاده از کانکس به جای چادرها، امنیت بیشتر است و فضای خصوصی تری در اختیار هر خانواده می گذارد. کانتینر معدن

از سازه بزرگ می توان به عنوان فروشگاه های متحرک یا ثابت استفاده کرد. به همان سبک ساخت یک ساختمان مسکونی می توان یک مغازه ی بسیار شیک یا حتی دو طبقه با استفاده از یک کانتینر بزرگ ساخت استفاده از کانتینر ها در ساخت و ساز در قاره آسیا و ایالات متحده بسیار رواج دارد به طوریکه خرید و فروش کانتینر و حتی دست دوم در این کشورها افزایش پیدا کرده است.

از این سبک کابین ها می توان به عنوان انبار های امنی در کنار فروشگاه ها و ساختمان های اصلی استفاده کرد . همچنین خود این کابین ها را نیز می توانند به عنوان فروشگاه ها در نظر گرفته شوند . علاوه بر نوع ثابت آن ،کابین هایی که در زیر خود چرخ دارند. نیز بسیار در شهرهای پیشرفته رواج پیدا کردند. مانند بستنی فروشی های سیاری که از کانکس های کوچک استفاده می کنند.

همچنین فروشگاههای اغذیه و کافی شاپ ها که در ورودی استادیوم ها یا پارک ها و حتی درون مدرسه ها قرار دارند نیز از کانتینر استفاده کرده اند. با استفاده از یک فروشگاه کانکسی شما می توانید. در هر مکانی که مجوز ساخت یک مغازه را ندارید به فروش محصولتان بپردازید کانتینر در خوزستان.

ابعاد

ابعاد

ابعاد

کانتینر های حمل و نقل معمولاً در سایز ها و اندازه ها و حتی جنس های متفاوتی وجود دارند. یک کانتینر بزرگ در سایز ۴۰ فوتی قرار دارد که فضای بیشتری در اختیار کارفرما قرار می دهد. چه از نظر حمل و نقل و چه از نظر اینکه بعدها قرار است به عنوان یک پیش سازه مورد استفاده قرار بگیرد.

در حالیکه کانتینر بزرگ 40 فوتی در ساختمان سازی و صنعت صنایع دیگر طرفدار بیشتری دارد چون در حالی که فضای بیشتری به یک ساختمان می دهد. دیواره های بلند تری نیز در اختیار ساختمان سازان قرار خواهد داد. کانکس انباری

شما می توانید برای سفارش انواع کانتینر ها چه در سایز کوچک و چه یک کانتینر بزرگ با ما تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما شما را درباره کانتینر مورد نظرتان راهنمایی کنند.

b2n

yun

rizy

Large container

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *