کانتینر ویلایی

کانتینر ویلایی

کانتینر ویلایی

کانتینر ویلایی در مناطق ییلاقی و روستاها احتمالا کانتینرها و کانکس های ویلایی را دیده ­اید. این سازه ها به سهولت در تمامی مناطق نصب می­شوند و امکانات رفاهی مناسبی را، در کنار دوام مناسب ارائه می­دهند.

ابتدایی ترین استفاده از کانتینرها در ترابری است. به همین علت مقاومت این سازه ها مناسب است. همچنین کانتینر ویلایی عایق بندی استانداردی را ارائه می­دهد. در این مقاله با کانتینر ویلایی بیشتر آشنا می­شویم.

ساخت کانتینر ویلایی

ساخت کانتینر ویلایی

ساخت کانتینر ویلایی

این سازه ها را می­توان با استفاده از کانتینرهای باربری استفاده شده و یا به صورت دست اول تهیه کرد و به شکل مورد نظر درآورد کانکس .

 

استفاده از کانتینر دست دوم

در این روش کانتینرهای 20 فوت و 40  فوتی استفاده شده، به عنوان سازه های اصلی تهیه می­شوند. این سازه ها ممکن است کم کار و سالم باشند و یا نیاز به تعمیرات داشته باشند.

در صورت نیاز به تعمیرات، تمامی مشکلات رفع می­شود و رنگ آمیزی مجدد صورت می­پذیرد. پس از تعمیرات کانتینر، تغییرات مورد نظر بر روی آن اعمال شده و زیرساخت ها، به همراه امکانات تعبیه می­شوند.

علاوه بر مشخصات فنی مناسب، نیازمند ظاهری دلنشین است. می­توان رنگ آمیزی مجدد را برای این سازه انجام داد و انواع پنچره ها و نورپردازی را اعمال نمود.

همچنین استفاده از کانتینر دست دوم به صرفه تر است و به محیط زیست آسیب نمی­رساند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این روش، با کانتینر وان تماس بگیرید .

استفاده از کانتینر نو

در روش دیگر، می­توان از کانتینرهای نو برای کاربرد مسکونی استفاده کرد. کانتینر های باربری در ابعاد استاندارد ساخته می­شوند. در صورت نیاز به ابعاد دیگر می­توان کانتینری با ابعاد مشخص برای کانتینر ویلایی طراحی نموده و ساخت، و یا از کانکس ویلایی بهره برد.

در این روش نیز تمامی زیرساخت ها و امکانات به دست تکنیسین های مجرب نصب شده و کانتینر با یک سال ضمانت کتبی برای شما راه اندازی خواهد شد.

کانتینر نو قیمت بالاتری از نوع مشابه دست دوم خود دارد. چه بسا بسیاری ترجیح می­دهند از سازه های نو استفاده کنند. دلیل استفاده از سازه های نو می­تواند ابعاد انعطاف پذیر آنها باشد.

کانتینر های باربری تنها در ابعاد استاندارد 20 فوت و 40 فوت برای استفاده ویلایی به کار برده می­شوند.

انواع کانتینر ویلایی

انواع کانتینر ویلایی

انواع کانتینر ویلایی

کانتینر هایی که به کانتینر ویلایی تبدیل می­شوند، از لحاظ متریال انواع مختلفی دارند. انتخاب نوع کانتینر بر اساس منطقه جغرافیایی است. کارشناسان ما در کانتینر وان بر اساس اقلیم، مساحت، محل قرارگیری سازه و بودجه شما، بهترین پیشنهاد را به شما خواهند داد کانکس اداری .

  • کانتینرهای آلومینیومی

این کانتینر ها در برابر ضربات مقاوم نیستند اما نیاز شما را با هزینه کمتر برطرف می­کنند.

  • کانتینرهای گالوانیز

ورق های فولادی گالوانیزه، پس از رنگ کوره ای به دیواره های کانتینر متصل می­شوند. این متریال مقاومت و عایق بندی خوبی را ارائه می­دهد.

  • کانتینرهای ساندویچ پانل

این نوع کانتینر نهایت عایق بندی را ارائه می­دهد. لذا برای داشتن یک کانتینر ویلایی در خیلی سرد و خیلی گرم، می­تواند مناسب باشد.

مزایای کانتینر ویلایی

بدون شک روند صعودی استفاده از آن بی دلیل نیست. در این قسمت به اصلی­ ترین دلایل پرطرفدار بودن کانتینر ویلایی می­پردازیم.

ساخت و نصب سریع

ساخت کانتینر ویلایی نسبت به سازه های بتنی بسیار سریع تر صورت می­گیرد. بسته به ابعاد مورد نظر ممکن است زمان ساخت چند هفته تا چند ماه طول بکشد. همچنین بسیاری از جزئیات و بهینه سازی ها، قبل از رسیدن سازه به مقصد انجام می­شوند.

مقرون به صرفه

مقرون به صرفه

مقرون به صرفه

استفاده از کانتینر دست دوم هزینه مواد اولیه را بسیار کاهش می­دهد. همچنین به طور کلی استفاده از سازه های پیش­ساخته مسکونی هزینه کمتری نسبت به ساخت و ساز بتنی دارد. کانتینر ویلایی در ابعاد و با متریال مختلف ساخته می­شود. هزینه های ساخت نیز می­تواند بسته به امکانات و… متغیر باشد.

قابلیت حمل

این سازه به دلیل قابل حمل بودن می­تواند در تمامی مناطق نصب شود. از طرفی می­توان این سازه ها را پس از مدتی استفاده، واگذار کرد. قابل حمل بودن کانتینر ویلایی تنها قبل از نصب ممکن است و بعد از آن می­بایست سازه از فونداسیون جدا شود، که تنها کار متخصصین است.

در حین حمل و نقل کانتینر ویلایی نیز می­بایست نکات ایمنی و استاندارد حمل و نقل در نظر گرفته شود کانکس ویلایی هوشمند .

آزادی در خلاقیت

کانتینر ها بسیار انعطاف پذیر هستند. در دنیای سازه های پیش ساخته برای هر نیاز پاسخی یافت می­شود و برای هر ایده راهی. کانتینر ویلایی نیز کاملا قابل تغییر است.

می­توان از نظر امکانات، ظاهر و متریال کاملاً ایده پردازی کرد. این ایده ها توسط معمار طراحی می­شوند و به شکل استاندارد کالبد خواهند گرفت.

مقاومت و دوام

مقاومت و دوام

مقاومت و دوام

کانتینر ویلایی در برابر انواع بلایای طبیعی مستحکم است. این استحکام بعلت اسکلت و شاسی سازه در کنار فونداسیون اصولی مهیا می­شود. اسکلت و شاسی، عایق بندی و متریال با کیفیت باعث دوام بالای سازه خواهند شد. به طور میانگین عمر مفید یک کانتینر ویلایی 30 سال می­باشد.

کمک به محیط زیست

با استفاده از کانتینر های دست دوم (که تعدادشان کم نیست)، مقدار فلز کمتری از منابع زمین استخراج می­شود و مقدار انرژی کمتری صرف فرآوری این فلزات خواهد شد.

این سازه ها پس از استفاده شدن نیز قابل بازیافت هستند. لذا استفاده از سازه های دست دوم می­تواند گزینه خوبی باشد.

عایق بندی مناسب

هر نوع متریال که برای دیواره های این سازه استفاده شود، می­بایست به صورت استاندارد عایق بندی و درزگیری شود. این عایق بندی در ساندویچ پانل ها به حداکثر می­رسد.

چه بسا گاه نیاز به استفاده از آن ها نیست و بر اساس اقلیم مورد نظر می­توان از دیگر متریال نیز استفاده نمود. بقیه مواد اولیه نیز عایق بندی می­شوند و از هدر رفتن انرژی، ورود هوا و رطوبت و حشرات موذی جلوگیری می­کنند.

امکانات مناسب

در این سازه درست به اندازه یک ویلای بتنی می­توانید امکانات داشته باشید. سرویس بهداشتی و حمام، اتاق های خواب و نشیمن، آشپزخانه و… تمامی قابل اجرا می­باشند. حتی می­توانید بوسیله طراحی دوبلکس، مساحت را افزایش داده و از محیط سازه بهره حداکثری ببرید.

امکانات مناسب

امکانات مناسب

زیرساخت های لوله کشی، فاضلاب، برق، سرمایش و گرمایش نیز در این سازه قابل اجرا هستند. برای پیاده کردن این زیرساخت ها، ابتدا پلان آنها نصب شده و سپس روی کار پیاده سازی می­شود.. پس از اجرا، می­توانید از انواع امکانات رفاهی بهره ببرید. همچنین برای تعمیرات این امکانات، می­توانید از پلان سازه و زیرساخت ها استفاده کنید. در این صورت تعمیرات به صورت بهینه و مطمئن انجام می­شوند.

نمای کانتینر ویلایی

همانطور که اشاره شد در این کانیتنر می­توان از انواع متریال استفاده کرد. انتخاب مواد اولیه تا حدود زیادی وظیفه کارشناسان است. انتخاب متریال بر اساس منطقه جغرافیایی، محل قرارگیری سازه و بودجه موجود، انجام می­شود. با این حال مشتری نیز کاملا حق انتخاب دارد و مسائل ظاهری به سلیقه خود شخص خواهد بود.

بیشتر بخوانیم : سردخانه ی کانتینری

نمای بیرونی کانتینر ویلایی

جنس دیواره ها می­تواند از آلومینیوم، ورق گالوانیزه یا ساندویچ پانل ها باشد. این متریال برای ساخت کانتینر های استاندارد ترابری استفاده می­شوند. شما در صورت تمایل می­توانید این سازه ها را از جنس کامپوزیت آلومینیوم و یا ورق های سایدینگ نیز سفارش دهید.

همچنین می­توان به عنوان نما از این دو متریال روی بخش هایی از دیواره های اصلی استفاده نمود که در این صورت مقاومت بالا در کنار زیبایی منحصر به فرد فراهم می­شود.

همچنین استفاده از چوب برای نمای بیرونی و یا پله های کانتینر ویلایی دوبلکس، می­تواند مناسب باشد. استفاده از چوب، نمای بسیار زیبایی را ایجاد می­کند.

نمای داخلی کانتینر ویلایی

نمای داخلی کانتینر ویلایی

نمای داخلی کانتینر ویلایی

داخل کاین سازه می­توان به صورت دکوراتیو با ام دی اف و یوپی­وی­سی طراحی نمود. این نما ها بسیار قابل تغییر هستند و در طرح ها و رنگ های زیادی موجودند. همچنین کاغذ دیواری نیز متریال مناسبی است و می­توان آن را هر چند سال یک بار تغییر داد.

قیمت کانتینر ویلایی

بسیاری از این سازه ها به صورت پیش ساخته وجود دارند و قیمت آنها کاملا مشخص است. همچنین در صورتی که یک سازه را به صورت دست دوم خریداری کنید قیمت آن معلوم است. اما از طرفی هزینه ساخت آن سفارشی می­تواند بسیار متغیر باشد.

این تنوع قیمت می­تواند به دلیل ابعاد، متریال و امکانات بسیار انعطاف­پذیر این سازه ها باشد. شما می­توانید برای اطلاع از قیمت و موجودی انواع سازه های پیش ساخته با کانتینر وان تماس بگیرید. همچنین برای برآورد هزینه کانتینر ویلایی سفارشی، با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

خرید کانتینر ویلایی

اگر شما قصد خرید یک سازه ویلایی دارید، ابتدا می­بایست شرایط جغرافیایی سازه را در نظر بگیرید. انتخاب مواد اولیه مناسب، برابر با طول عمر بیشتر سازه و امنیت ساکنان آن است. درهنگام خرید دقت به کیفیت محصول و اعتبار شرکت تولید کننده، از اهمیت بالایی برخوردار است.

تیم کانتینر وان با بیش از ده سال سابقه ساخت و اجرای انواع سازه های پیش ساخته، در خدمت شماست. در سازه وان، انواع کانتینر های ویلایی پیش ساخته و سفارشی موجود هستند. همچنین با خرید سازه پیش ساخته خود، از یک سال ضمانت کتبی به همراه 10 سال خدمات پس از فروش بهره­مند خواهید شد.

فروش کانتینر ویلایی

فروش کانتینر ویلایی

فروش کانتینر ویلایی

امروزه بعلت کاربردهای فراوان که قبلتر نیز به آن پرداختیم، این سازه طرفداران زیادی پیدا کرده است. لذا شرکت ها و تولید کنندگان دست به تولید و فروش این سازه زده اند. از آنجاییکه فروش این سازه بسیار مرسوم است، باید حتما از اعتبار فروشندگان، کیفیت متریال و محصول، گارانتی سازه و سلامت آن در هنگام تحویل اطمینان حاصل نمایید. تیم مشاوره کانتیر وان با مشاوره رایگان­، می­توانند شما را در جهت یک انتخاب درست یاری کنند.

 

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *