کانتینر پزشکی

کانتینر پزشکی

کانتینر پزشکی

با وجود آمدن شرایطی مانند بیماری کرونا در این روز ها نیاز مردم به کانتینر های پزشکی چندین برابر شد. وجود کانتینر پزشکی یکی از مولفه‌های مهم در درمان و تصریح روند پیشگیری هست.در موقعیتی که امکان ساخت بیمارستان و درمانگاه وجود ندارد استفاده از این نوع کانتینر ها می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

کاربرد کانتینر های پزشکی

کاربرد کانتینرهای پزشکی

کاربرد کانتینرهای پزشکی

در حمل و نقل استفاده از کانتینر ها بسیار رواج دارد ولی بعد از مدتی این کانتینرها به دلیل باطل شدن برگ سبز آنها مجوز حمل و نقل ندارد.

بنابراین به دلیل استحکام بالای بدنه آن ها در صنایع دیگر بخصوص صنایع ساختمان سازی استفاده می شود امروزه با وجود شرایط موجود استفاده از این کانتینرها در حوزه پزشکی ضرورت پیدا کرده است .

با استفاده از این کانتینرها می‌توان یک سرپناه امن و ایمن ساخت. با پر شدن تخت های تمامی بیمارستان ها در بعضی از مناطق استفاده از کانتینر ها کمک زیادی به کادر پزشکی کرد.

ولی با توجه به اینکه این مکان ها تهویه مناسب ندارند.همچنین باعث تجمع زیاد بیماران می‌شوند و هوای آلوده غلیظ پیدا می کند. گزینه‌های بسیار مناسبی نیستند.همچنین در بیمارستان‌های چادری سیستم فشار منفی وجود ندارد.همچنین هوای آلوده در محیط باقی می ماند و خارج نمی شود.

بنابراین کانتینر های پزشکی با پارتیشن بندی های خاص و جایگاه مناسب برای بیماران که به صورت ایزوله و پاک و قابلیت تهویه مناسب بهترین مکان به عنوان یک بیمارستان یا مرکز بهداشت موقت محسوب می شوند.

در امداد رسانی ها در شرایط بحران های غیر مترقبه طبیعی مانند زلزله و سیل و همچنین همه گیری بیماری های متفاوت استفاده از کانتینر های پزشکی شرایط بهتری را ایجاد می کند. همچنین در مناطقی که این کانتینرهای پزشکی نصب می شوند. نیاز به مکانی برای اقامت کادر درمان و پزشکان و پرستاران وجود دارد‌ کانکس ویلایی.

کانتینر پزشکی برای نگهداری دارو

کانتینر های پزشکی به عنوان محلی برای نگهداری دارو و تجهیزات پزشکی و درمانی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. شرایط آسان حمل و نقل آنها امکان جابجایی آن ها را از مکانی به مکان دیگر راحت تر و آسان تر می کند.

حتی در شرایط جنگی که بیمارستان ها ظرفیت تعداد مجروحین و بیمار ها را ندارند. می توان از کانتینرهای پزشکی در کنار بیمارستان اصلی استفاده کرد. کانتینرها این کانکس ها نیز همانند بیمارستان اتاق های مخصوصی نیز می توانند حتی برای عمل جراحی نیز مورد استفاده قرار بگیرد کانتینر فروشگاهی.

روش ساخت

روش ساخت

روش ساخت

دادن یک کانتینر حمل و نقل یک کانتینر پزشکی نیازمند تغییرات بسیار مهمی از جمله عایق سازی نصب در و پنجره و ایزوله کردن دارند.

بعد از برش جایگاهی برای در و پنجره در کانتینر ها نوبت به عایق سازی آن ها میرسد .

جنس دیواره های کانتینرهای حمل و نقل از ورق های فولادی گالوانیزه است، گرچه این جنس در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم است.

ولی گرما و سرما را به خوبی از خود عبور میدهد.برای جلوگیری از هدر رفته انرژی بهتر است که در عایق سازی به این موضوع توجه شود.

مرحله بعدی نصب کفی مناسب و دیوار پوش های خاص برای این نوع کانکس ها با توجه به اینکه یک محل استریل و ایزوله خواهند بود.

در ساخت یک محیط بهداشتی درمانی مهم ترین قسمت ایزولاسیون و پاکسازی کامل محیط از هر گونه باکتری و عوامل بیماری زا می‌باشد . که این کار توسط دستگاه‌های خاص و حرارت کافی انجام میشود.

از جایی که وجود بیماری های تنفسی مانند کرونا نیازمند حتمی تهویه مناسب و به موقع محیط درمانی است. برای ساخت یک کانتینر پزشکی باید به تهویه مناسب فضای داخلی کانکس توجه شود و نصب یک دستگاه تهویه مناسب الزامی می باشد.

نصب در و پنجره مناسب یک محیط درمانی مرحله بعدی از ساخت یک کانتینرپزشکی محسوب میشود.  نصب سیستم آب و فاضلاب و در نهایت برق رسانی ایمن و کابل کشی استاندارد  به کابین جز آخرین مرحله حساب میشود انواع کانکس.

جنس متریال داخلی کانکس پزشکی

با توجه به اینکه این کانکس ها در محل هایی که قبلاً بحران های غیر مترقبه یا بیماریهای هم گیری اتفاق افتاده است نصب می شوند ، باید محکم و  نسبت به آب و هوای غیر مناسب غیر قابل نفوذ باشند.

بنابراین متریال مورد استفاده در این کانکس آب بسیار حائز اهمیت است. از جمله کف و دیوار پوش های کانتر کانتینرهای پزشکی باید از نظر اینکه از مواد سمی یا آلرژیک استفاده نشده باشند مورد بررسی قرار بگیرند.

همچنین تهویه مورد استفاده باید مانع ورود هوای غیر سالم و گرد و غبار شدید به داخل کانکس ها شود. پنجره های نصب شده در کانتینر های پزشکی باید حتماً دو جداره و سکوریت باشند.

تا مانع ورود صداهای مزاحم به بیماران داخل کابین و مزاحمت های مربوطه شوند. همچنین این شیشه ها باید نشکن بوده چون که امکان برگشت شرایط غیر مترقبه در محل وجود دارد. اگر در شرایطی از کانتینر های دست دوم خریداری شود. باید حتماً به طعم تعمیر و بررسی آسیب‌های وارده که از جابجایی های مختلف ایجاد پرداخته شود.

جنس کف و دیوار پوش ها حتما باید قابل شست‌وشو و پاکسازی باشند . این شرایط امکان پاکسازی از وجود بیماری که قبلا وجود داشته می دهد.

تهویه مکانیکی لازم برای کانتینر های پزشکی بسیار حائز اهمیت است این تهویه ها باید درون کانکس سیستم فشار منفی ایجاد کنند با استفاده از این سیستم هوای آلوده داخل کابین خارج شده و هوای تازه و سالم جایگزین می شود کانکس معدن.

نکات مهم برای خرید کانتینر پزشکی

نکات قابل توجه

نکات قابل توجه

کانتینر هر کانتینر ابعاد خاص و به خصوص خودش رو داره را دارد. می‌توان با قرار دادن چندین کانتینر پزشکی در کنار یکدیگر ۱ بیمارستان مجهز و موقت ایجاد کرد.

مزیت این نوع بیمارستان ها که با کانکس ها ایجاد شدند مقاوم بودن آنها نسبت به شرایط موجود و در در برابر زلزله و سیل امکان فرو ریختن ندارند.

چون از چون به وسیله پیچ و مهره به همدیگر متصل شده اند.

همچنین سرپناهی امن و مناسب برای بستری کردن بیماران در شرایط تنش زا هستند.

در شرایطی مانند همه گیری یک بیماری ویروسی تنفسی مانند کرونا که نیازمند هوای سالم و تمیز برای بیماران و هم چنین کادر درمان نیازمند محیطی با تهویه مناسب و که بتواند در هر لحظه هوای آلوده را خارج کرده و جایگزین آن هوای سالم را وارد محیط کند.این امکان فقط توسط سیستم فشار منفی وجود دارد.

از این کانتینرها حتی در شرایط جنگی نیز استفاده می شود. معمولاً این از کانتینرهای پزشکی به عنوان درمانگاه های میان جاده نیز استفاده می شود. بعضی از دندانپزشکان نیز با استفاده از کانتینر های پزشکی تجهیزات مورد نیاز خود را برای  خدمات دندانی درون  این نوع کانکس انجام می دهند تعمیرات کانتینر.

حمل و نقل دارو با کانتینر

برای تسریع در کار می توان قبل از نصب کانتینر های پزشکی آن ها را به مواد دارویی تجهیز کرد.همچنین از آنها به عنوان کانتینر ایزوله و سالم برای به مقصد رساندن مواد حیاتی مورد نیاز در منطقه استفاده کرد.

در واقع کانتینرهای پزشکی استفاده دو سوی در منطقه دارند. با استفاده از آنها در شرایط تنش زا می توان با یک تیر دو نشان زد.

امنیت کانتینر پزشکی

امنیت کانتینر پزشکی

امنیت کانتینر پزشکی

با وجود ورزشگاه های سربسته بیمارستان‌های صحرایی چادری این امکان وجود ندارد.

همچنین برای نگهداری دارو و تجهیزات پزشکی درمانی نیازمند جایگاهی ام و گمانه سرقت که به دور از رطوبت و در دما و شرایط مناسب قرار داشته باشند.

فقط با استفاده از این کابین کانتینرهای پزشکی امکان پذیر است. کانتینر ها امنیت لازم را برای مانع از به سرقت رفتن داروهای مورد نیاز در شرایط دارند کانتینر بیت­کوین.

ابعاد کانتینر پزشکی

ابعاد استاندارد یک کانتینر پزشکی معمولاً ۴۰ در 20 فوت است که گنجایش حدوداً ده نفر راه دارند. یک کانتینر پزشکی معمولاً تمام تجهیزات مورد نیاز برای درمان افراد دارا می باشد.

سخن پایانی

با توجه به زلزله های شدید اخیر در منطقه کشور ما و همچنین سیل های ویرانگرای که باعث تخریب محل زندگی بسیاری از مردمان کشورمان شد .در زمان کرونا کانتینر های پزشکی به داد مردم رسید.

این کانتینر ها تاثیر بسیار زیادی در زمینه رسیدگی سریع به بیماران داشت.استفاده از این کانتینر ها در همچین مواقعی کاملا الزامی و ضروری است.

شرکت کانتینر وان برای ساخت کانتینر های خود از بهترین و بروزترین متریال ها استفاده میکند.

کانتینر های ساخته شده در این شرکت با استفاده از کیفیت بهتر و همچنین امکانات بیشتر باعث دوام بیشتر این کانتینرها و عمر بیشتر آن ها می شود همچنین با ایجاد کانکسهای دوبلکس و دوقلو فضای موجود را افزایش داده در حالیکه با معماری ها و طراحی و نقشه های به روز جهانی و مدرنیته شده از فضای کم موجود در یک کابین استفاده بهینه را برده .

امروزه با وجود واکسیناسیون، شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا کرده است. البته باتوجه به شرایط امکان تغییر دوباره این ویروس و غیر قابل کنترل شدن دوباره آن وجود دارد.

بنابراین باید به واکسیناسیون تسریع بخشید. در این شرایط استفاده از کانتینر های پزشکی به عنوان مکانی مناسب و استریل برای واکسیناسیون توصیه می شود . به امید اینکه عباسیان تمامی مردم ایران این این بیماری مرگبار را ریشه کن کند.

b2n
yun
rizy

Medical container

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *