انواع کانتینر

انواع کانتینر

انواع کانتینر

سازه های پیش ساخته مانند کانکس و کانتینر، در ابعاد و اشکال مختلف تولید می­شوند. هر نوع از انواع کانتینر برای اهداف مختلفی کاربرد دارند. اگر قصد انتخاب یک کانتینر را دارید، در مرحله اول باید نوع آن را مشخص کنید.

به همین خاطر است که در اینجا قصد داریم انواع مختلف آن را به دقت بررسی کنیم. البته در مرحله بعد از آن شما باید لیستی از قیمت ها تهیه کنید. سپس اقدام به خرید به صرفه ترین و با کیفیت ترین محصول کنید.

کانکس ویلایی هوشمند

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554002 تماس حاصل فرمایید.

 

در ادامه انواع کانتینر را از دو جهت بررسی می­کنیم.

انواع کانتینر از لحاظ ابعادانواع کانتینر از لحاظ ابعاد

این سازه ها در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می­شوند. رایج ترین نوع آنها، 20 فوت و 40 فوت هستند. البته این دو نوع در مدل های High Cube (HC) نیز تولید می­شوند. تفاوت مدل های HC فقط در ارتفاع آنها است.

ارتفاع آنها حدود 1 فوت (305 میلی متر) بلند تر از مدل های معمولی آن است. ابعاد کانتینر ها توسط سازمان استاندارد جهانی (ISO) تعیین شده است.کانتینر فروشگاهی

 • ابعاد سازه 10 فوت

 1.  خارجی (طول*عرض*ارتفاع) : 2.991 متر * 2.438 متر * 2.591 متر
 2. ابعاد داخلی (طول*عرض*ارتفاع) : 2.831 متر * 2.344 متر * 2.376 متر
 3.  درب (عرض*ارتفاع) : 2.310 متر * 2.280 متر
 4. وزن سازه : 825 کیلوگرم
 • ابعاد سازه 20 فوتابعاد سازه 20 فوت High Cube

 1. خارجی (طول*عرض*ارتفاع) : 6.090 متر * 2.440 متر * 2.590 متر
 2. ابعاد داخلی (طول*عرض*ارتفاع) : 6.010 متر * 2.340 متر * 2.390 متر
 3.  درب (عرض*ارتفاع) : 2.280 متر * 2.310 متر
 4. وزن سازه : 2050 کیلوگرم
 5. ظرفیت بارگیری : 28430 کیلو گرم
 6. کانکس ماینر
 • ابعاد سازه 20 فوت High Cube

 1. خارجی (طول*عرض*ارتفاع) : 6.090 متر * 2.440 متر * 2.900 متر
 2. ابعاد داخلی (طول*عرض*ارتفاع) : 6.010 متر * 2.340 متر * 2.690 متر
 3.  درب (عرض*ارتفاع) : 2.280 متر * 2.580 متر
 4. وزن سازه : 2230 کیلوگرم
 5. ظرفیت بارگیری : 28250 کیلو گرم
 • ابعاد سازه 40 فوت

 1.  خارجی (طول*عرض*ارتفاع) : 12.180 متر * 2.440 متر * 2.590 متر
 2. ابعاد داخلی (طول*عرض*ارتفاع) : 12.110 متر * 2.340 متر * 2.390 متر
 3. درب (عرض*ارتفاع) : 2.280 متر * 2.310 متر
 4. وزن سازه : 3750 کیلوگرم
 5. ظرفیت بارگیری : 26730 کیلو گرم
 • ابعاد سازه 40 فوت High Cube

 1.  خارجی (طول*عرض*ارتفاع) : 12.180 متر * 2.440 متر * 2.900 متر
 2. ابعاد داخلی (طول*عرض*ارتفاع) : 12.110 متر * 2.340 متر * 2.690 متر
 3. درب (عرض*ارتفاع) : 2.280 متر * 2.580 متر
 4. وزن سازه : 3890 کیلوگرم
 5. ظرفیت بارگیری : 26590 کیلو گرم

انواع کانتینر از لحاظ کاربریانواع کانتینر از لحاظ کاربری

بسته به نوع محموله و شرایط خاص نگهداری آن، از انواع کانتینر برای حمل و نقل کالا استفاده می­شود. لذا ابعاد، ساختار و مواد به کار برده شده در سازه ها ممکن است متفاوت باشند. در ادامه به بررسی رایج ترین انواع آنها می­­­پردازیم.

 • کانتینر کالای خشک (Dry Storage Container)

به این مدل ها، کانتینر نرمال یا همه منظوره نیز گفته می­شود. این مدل ها برای ترابری انواع محموله (کالا خشک) از طریق حمل و نقل ریلی، جاده ای و دریایی، طراحی شده اند.

 • کانتینر تاشو (Flat Rack Container)

از یک کفی با جنس فولاد مقاوم و دو دیواره در عرض خود تشکیل شده است. در ابعاد 20 و 40 فوت موجود است. بیشتر برای ترابری محموله سنگین یا با ابعاد خاص، کاربرد دارد.کانکس پزشکی

 • کانتینر مسطح (Platform)کانتینر مسطح (Platform)

این مدل در حقیقت مشابه مدل فلت رک می­باشد. با این تفاوت که هیچگونه دیواره ای ندارد. جنس کف آن مشابه کانتیر های فلت رک می­باشد. برای جابجایی کالاهایی با ابعاد و اشکال خاص کاربرد دارد.

 • کانتینر رو باز (Open Top Container)

همانطور که از نامش پیداست، سقف این کانتینر ها به سادگی قابل برداشتن است. برای حمل کالا هایی با انواع ارتفاع کاربرد دارد. بیشتر برای حمل اجناسی از قبیل ضایعات فلزی یا الوار چوبی استفاده می­شوند. سقف آن معمولا با یک پوشش برزنتی پوشانده می­شود.کانکس معدن

 • کانتینر پهلو باز (Open Side Container)

همانند اسم آن، این مدل ها دارای درهایی از بغل می­باشند. برای بارگیری و تخلیه کالاهایی مناسب است که به فضای دخیره سازی بیشتری نیاز دارند.

 • کانتینر تونلی (Tunnel Container)کانتینر تونلی (Tunnel Container)

در این مدل ها، در دو سر سازه درهایی تعبیه شده است. به همین خاطر به آن کانتینر تونلی می­گویند. بارگیری می­توانید از طریق دو در آن به سادگی و سرعت انجام پذیرد.

 • کانتینر یخچالی (Reefer Container)

این سازه ها یک بخش مستقل مربوط به کنترل دما دارند. در هنگام جابجایی، این قسمت باید به برق متصل شود. برای ترابری کالاهایی استفاده می­شوند که نیاز است در دمایی خاص نگهداری شوند؛ مانند میوه ها، سبزیجات، گوشت، لبنیات و … .

 • کانتینر عایق بندی شده (Insulated Container)

برای انتقال کالاهای حساس به دما، از این مدل ها استفاده می­شود. همچنین رطوبت و شرایط نگهداری نیز قابل کنترل است.

 • کانتینر حرارتی (Heated Container)کانتینر حرارتی (Heated Container)

این مورد نیز مانند دو مدل قبلی، شرایط دمایی خاصی را برای انتقال کالا فراهم می­آورد. با این تفاوت که برای گرم نگه داشتن محیط نگهداری محموله استفاده می­شود. دمای این کانتینر ها تا 150 درجه سانتی گراد یا حتی بالاتر، قابل تنظیم است تعمیرات کانتینر.

 • کانتینر تهویه دار (Ventilated Container)

این مدل با نام کانتینر قهوه نیز شهرت دارد. چرا که یکی از عمده ترین محموله هایی که در این مدل جابجا می­شود، دانه قهوه سبز است. سیستم های تهویه که در بالا و پایین سازه تعبیه شده­اند، مدام در حال تصفیه هوا هستند.

 • کانتینر مخزن دار (Tank Container)

برای ترابری مایعات، یا به بیان بهتر سیالات، از این مدل استفاده می­شود. کانتینر های مخزن دار نقش بسزایی در صنعت حمل و نقل ایفا می­کنند. جنس آنها از فولاد بسیار مقاوم و ضد زنگ و خوردگی می­باشد.

 • کانتینر حمل بار فله (Intermediate Bulk Shift Container)

این دسته برای حمل و نقل کالاهای واسطه به صورت فله ای کاربرد دارد. محموله به صورت فله بارگیری شده و می­توان آن را در مقصد بسته بندی کرد کانتینر معدن.

 • کانتینر استوانه ای (Drums)

درام ها، کانتینر های استوانه ای شکل هستند. مواد تشکیل دهنده آنها می­تواند فولاد، پلاستیک سخت، فیبر یا فلزات سنگین باشد. اندازه آنها کوچک است اما بخاطر شکلشان، از ظرفیت بالایی برخوردارند. در زبان عامیانه به آنها بشکه نیز گفته می­شود و بیشتر در انتقال مایعات کاربرد دارند.

 • کانتینر رولی (Roll Container)کانتینر رولی (Roll Container)

کانتینر رولی یا چرخدار به دلیل وجود سیم بکسل در بدنه آن، از مقاومت و انعطاف بالایی برخوردار است. در زیر آن چرخ هایی تعبیه شده که امکان کشیدن یا هل دادن سازه روی سطح را فراهم می­آورد.

 • کانتینر نصفه (Half Height Container)

ارتفاع این سازه ها نصف مدل های معمولی است. نیم کانتینر ها بیشتر برای انتقال سنگ، ذغال و ذغال سنگ و سایر کالاهایی استفاده می­شوند، که بارگیری و بارگذاری آسانی دارند.انواع کانتینر

 • کانتینر سواپ (Swap Bodies)

بیشتر در اروپا مورد استفاده قرار می­گیرند. کف بسیار مقاوم و سقف قابل تبدیل دارند. ساختار آنها به شکلی است که تقریبا هیچ فضایی هدر نمی­رود کانتینر بیت­کوین.

 • کانتینر مخصوص (Special Container)

این مدل های کانتینر های عادی نیستند. آنها معمولا شخصی سازه شده و برای اهداف خاص مورد استفاده قرار می­گیرند.

 • کانتینر حمل خودرو (Car Carriers)

از نام آن مشخص است که برای نقل و انتقال خودرو در مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می­گیرد. ساختار آن به شکلی طراحی شده که خودرو بدون آسیب وارد کانتینر شده و در طول مسیر در امنیت کامل باشد.انواع کانتینر

 • کانتینر حمل حیوانات

از این رو که حمل  و نقل حیوانات امری بسیار مرسوم است، این مدل ها کاربرد فراوانی دارند. بدنه کانتینر ها به شکلی طراحی شده که علاوه بر دارا بودن امنیت کافی، محکم باشد. همچنین از آسیب به حیوان و دام نیز جلوگیری می­کند.

خرید انواع کانتینرخرید انواع کانتینر

اگر این مقاله را تا به اینجا دنبال کرده­اید، بی شک شما به دنبال این هستید که بهترین انتخاب را برای خرید کانتینر داشته باشید. از آنجا که این سازه ها انواع بسیار زیادی در ابعاد مختلف دارند، ممکن است کمی گیج شده باشید. اما هیچ جای نگرانی نیست، زیرا همکاران ما در نقطه ای که هستید، می­توانند به صورت حضوری، تلفنی و یا آنلاین و کاملا رایگان، مشاوره لازم را در این زمینه به شما بدهند. در هنگام خرید باید به برخی فاکتور ها توجه داشته باشید کانتینر در خوزستان.

اولا اینکه باید سال تولید سازه را بدانید. ثانیا در هنگام خرید و تحویل حتما همه ی موارد را به درستی چک کنید. شما باید نسبت به کارکرد صحیح و سالم بودن کانتیر اطمینان حاصل کنید. البته قبل از همه ی اینها توصیه می­کنیم که از کارخانه جات مطمئن خریداری کنید.انواع کانتینر

قیمت انواع کانتینر

همانطور که دیدیم، کانتینر ها انواع بسیار گوناگونی دارند. این تنوع بسیار زیاد در نوع و کاربری آنها موجب میشود که با قیمت های متفاوتی به فروش برسند. علاوهب بر این کیفیت مصالح به کار برده شده نیز، در قیمت سازه موثر است. شما می­توانید جهت اطلاع از قیمت های دقیق و به روز انواع سازه های پیش­ساخته از جمله کانتینر، با کارشناسان ما به صورت تلفنی یا آنلاین تماس بگیرید و از قیمت با کیفیت ترین سازه ها با مطلع شوید کانکس در تبریز.

فروش انواع کانتینر

شرکت کانتینر وان در زمینه فروش انواع کانتینر و سازه های پیش ساخته فعالیت دارد. برای خریداران بسیار اهمیت دارد که از شرکت های معتبر و با گارانتی پس از فروش خرید کنند. لذا ما این اطمینان را به شما می­دهیم که سازه های کانتینر وان، همگی با مصالح درجه یک ساخه شده و دارای ضمانت پس از فرو می­باشد. برای اطلاعات بیشتر با در زمینه خرید، فروش و قیمت انواع سازه های پیش ساخته، فقط کافیست با پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید.

b2n

yun

rizy

Types of containers

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *