تعمیرات کانتینر

تعمیرات کانتینر

.تعمیرات کانتینر

یکی از مهمترین خدماتی که در جامعه امروز کاربرد زیادی دارد ، تعمیرات کانتینر میباشد . این مورد بیشتر در بنادر و در کارگاه های ساخت کانتینر استفاده می شود . زیرا همانطور که می دانید عمده کاربری کانتینر در بندرگاه ها و برای حمل و نقل دریایی است . بنابراین افراد زیادی با تخصصی که دارند به انواع تعمیرات کانتینر می پردازند .

انواع و اقسام تعمیرات کانتینر

هر سازه ای پس از مدتی در گذر زمان بر  اثر استفاده زیادی که از آن می‌شود و یا استهلاکی که بر اثر ریزش مصالح روی آن به وجود می آید.  یا در اثر برخورد ماشین آلات نیاز به تعمیر و بازسازی پیدا می کند ، این مسئله در مورد کانتینرها نیز اهمیت بسیار بیشتری دارد .

زیرا هر کانتینر چندین تن محصولات و کالاها را در خود حمل می‌کند . و همچنین جابجایی های فراوانی در آن رخ می دهد . ، در بسیاری از مواقع بر اثر جابجایی ممکن است . ، این کانتینرها دچار ضربه دیدگی گردند . بنابراین برای استفاده مجدد از آنها باید تعمیرات کانتینر صورت پذیرد .

استانداردها

ساخت و تعمیرات کانتینر همراه با استاندارد های مختلفی است . که حتماً به خصوص در موارد حمل و نقل دریایی باید با حضور تکنسین فنی انجام شود . در برخی موارد تعمیراتی که در کانتینر انجام می‌شود ، نه به خاطر آسیب دیدگی آن بلکه به خاطر تغییراتی است . که افراد دوست دارند در آن صورت پذیرد کانتینر اداری.

به عنوان مثال با برخی از این تعمیرات و یا بهتر بگوییم تغییرات میتوان کانتینر را به یک کانتینر پلیس و یا کانتینر پزشکی تبدیل نمود  . و کاربرد آن را از کانتینر حمل و نقل فراتر برد .

یا حتی می تواند در بعضی از قسمتهای کانتینر درب و یا پنجره نصب کرد . یا حتی می توان در درون آن یک آشپزخانه کوچک ، یا سرویس بهداشتی ، و حمام ، و یا یک اتاق کوچک ، طراحی نمود . به عبارت دیگر انواع تعمیرات و تغییرات در کانتینر با حضور تکنسین فنی امکان پذیر است .

تعمیر کانتینر در محل

تعمیر کانتینر در محل

تعمیر کانتینر در محل

همانطور که می دانیم یک کانتینر چندین تن وزن دارد و مانند کانکس از وزن کمی برخوردار نیست ، در نتیجه حمل و نقل و جابجایی آن بسیار سخت و هزینه بر است . این مسئله در مورد مسیرهای طولانی بیشتر صدق می‌کند ؛ بنابراین برای تعمیرات ، بردن کانتینر به محل کارخانه ، تعمیرات آن در آن کارخانه و باز گرداندن کانتینر به محل اولیه اصلاً صرفه اقتصادی ندارد .

علاوه بر هزینه بردار بودن شدید آن ، زمان زیادی را نیز به خود اختصاص می‌دهد . اما برای تعمیرات کانتینر روش بهتری نیز وجود دارد ، به عنوان مثال شما می توانید با تماس با مراکز معتبر تعمیرات کانتینر در سراسر کشور ، از کارشناسان آنها بخواهید تعمیرات کانتینر های شما را در محل انجام دهند .

نکته مهمی که وجود دارد این است . که قبل از اینکه کارشناس فنی به مرکز مراجعه کنند ، باید عکس محلی که قرار است . در آن تعمیرات انجام شود و کانتینر گرفته شده و از طریق یک پیام رسان به کارشناس مربوطه ارسال شده تا آنها بتوانند قبل از آمدن به آنجا نوع تعمیر شناسایی و تجهیزات لازم را بردارند .

تعمیر کانتینر کارگاهی

یک کانتینر کارگاهی بر اثر موارد بسیاری می تواند دچار آسیب دیدگی بشود . این مسئله در مورد کانتینر هایی که در بنادر و کشتی‌ها برای حمل و نقل کالاها استفاده می‌شوند ، بیشتر شایع است .

زیرا بارها و بارها جابجا شده و هنگام جابجا شدن گاهی به یکدیگر برخورد می نمایند . همچنین از آنجایی که بار بسیار سنگین در آنها وجود دارد ، با برداشته شدن و جابجایی امکان آسیب دیدگی آنها نیز وجود دارد . پس باید بتوان در فواصل زمانی کم به تعمیرات و نگهداری آنها پرداخت .

این تعمیرات روش های مختلفی دارد ؛ مثلاً گاهی تعمیرات جزئی و در حد عوض کردن دستگیره ها و یا درب و پنجره است . گاهی این تعمیرات شدیدتر بوده و باید بخشی از بدن و یا کف کانتینر عوض شود و گاهی نیز شدت ضربه ها به شدت به قدری بالا است . که در اسکلت بندی و استراکچر کل کانتینر تعمیرات نیاز است .

تا بتوان از آن ها مجدد استفاده نمود . تشخیص اینکه آیا استراکچر و اسکلت بندی یک کانتینر نیاز به تعمیرات دارد یا خیر ف توسط تکنسین فنی استفاده می شود کانتینر دست دوم.

تعمیرات بدنه خارجی کانتینر

تعمیرات بدنه خارجی کانتینر

تعمیرات بدنه خارجی کانتینر

یکی از انواع تعمیرات کانتینر مربوط به بدنه خارجی و ترمیم سازه مرتبط است . این مورد بیشتر در کانکس های کارگاهی که امکان برخورد اشیا و مصالحه با آنها وجود دارد رخ می دهد . همچنین جابجایی های زیاد آنها و برخوردشان با ماشین آلات ساختمانی در برخی مواقع باعث می شود ، بدنه و ورق هایی که در ساخت آنها به کار رفتند ، آسیب ببیند .

در این موارد فرستادن عکس کانتینر به صورت تکی برای برای کارشناس فنی کافی نیست . همچنین تکنسین باید به صورت حضوری به آن مراجعه نموده و بررسی نمایند . در این مواقع تکنسین تکنسین فنی متوجه می شود که آیا ورقه بدنه سازه  نیاز به تعویض دارد و یا اینکه باز صافکاری یا جوشکاری و غیره می توان بدنه را تعمیر نمود . زیرا هزینه تعویض بدنه نسبت به تعمیر آن بسیار بیشتر است .

پس از اینکه تعمیرات و یا تعویض بدنه انجام شد ، می توان با کمی رنگ آمیزی آن را تمیز نموده تا کانتینر همانند روز اول خود شود . این مسئله در مورد کانتینر هایی که بدنه ورق فولادی دارند صادق است . اما در اکثر موارد کانتینر هایی که بدنه آنها از نوع کامپوزیت و یا کانتینر چوبی می باشد ، شرایط متفاوت می‌شود .

تعمیرات بدنه کامپوزیتی

معمولاً در این نوع کانتینرها احتمال تعویض قطعاتی که در سازه به کار می روند. زیاد بوده و با تعمیرات جزئی مانند قبل نمی شود ؛ چرا که کانتینرهای کامپوزیتی یا چوبی از لحاظ زیبایی اهمیت فراوانی دارند. اگر بدنه بیرونی آنها آسیب ببیند ؛ ترمیم آن بر بازگشت به زیبایی که قبلاً داشت بسیار سخت است . البته باید به این مسئله توجه نمود . که معمولاً کانتینر های کامپوزیتی چوبی در کارگاه ها قرار نمی گیرد .

بیشتر آنها در فضاهای شهری نصب می شوند و بنابراین امکان اینکه بدنه بیرونی آن ها و ورقه های دیوارها آسیب ببیند ، بسیار کم است .

تعمیرات قسمت داخلی کانتینر

تعمیرات قسمت داخلی کانتینر

تعمیرات قسمت داخلی کانتینر

زمانی که نمای داخلی کانتینر آسیب می بیند ، در ابتدا باید آسیب‌شناسی کامل کانتینر صورت پذیرد تا بفهمیم چه مسئله ای دقیقاً باعث تخریب کانتینر شده است . بعد از آن برای از بین بردن علت تخریب تعمیرات کانتینر اقدام می‌کنیم .

معمولاً تمامی کانتینر هایی که قسمت داخلی آن ها آسیب دیده اند ، به دو دلیل دچار این آسیب شدند .

یکی از این دلایل رطوبت است . رطوبت می تواند باعث از بین رفتن دیوارهای داخلی سازه شود . البته این مسئله بیشتر در کانتینر های اتفاق می افتد که دیواره آن ها از جنس ام دی اف است .

در مواقعی که دیواره ام دی افی ما دچار برامدگی شود و یا نم کشیده و تخلیه گردد ، باید ابتدا مشخص کنیم که دقیقا محل نشتی آب از کجاست . نشتی در اکثر مواقع در سقف کانتینر به وجود می آید . زیرا معمولاً لوله های آب در سقف کانتینر ساخته می شوند ؛ همچنین بارندگی معمولاً به سقف آسیب می رساند انواع کانکس.

تعمیر نشتی آب

زمانی که محل نشتی آب بر رسید شد به وسیله چسب های مخصوص و یا ایزوگام میتوانیم محل نشتی و آب بندی نموده و سپس اگر نیازهای اگر دیوارها نیاز به تعویض نداشت ، آنها را نصب کنیم . و یا در صورت آسیب دیدگی شدید می توان دیوارهای داخلی را نیز عوض کرد .

یکی دیگر از دلایل تخریب نمای داخلی بر اثر آتش سوزی است . از این آتش سوزی علاوه بر این که می تواند دیوارهای داخلی را تخریب کند ، همچنین عایق بندی و جداره ها را نیز تخریب می کند .بنابراین باید قسمتهایی که دچار آسیب و آتش‌سوزی شده را دوباره آب بندی نمود . بود و بعد دیوار پوش ها را نصب کرد .

جمع بندی

با توجه به مطالبی که تاکنون در این مقاله خواندیم ، میتوانیم به این جمع‌بندی برسیم. که از آنجایی که کانتینرها هزینه زیادی در ساخت خود دارند.نیز وزن زیادی را دارا می باشند ، در نتیجه جابجایی آنها به کارخانه برای تعمیرات ، کار بسیار سختی است . هم زمان زیادی را می طلبد و هم هم باعث هزینه های گزاف می شود .

در نتیجه با تشخیص نوع تامینی که در آن نیاز است . می توان تصاویر کانتینر را برای کارشناس و تکنسین فنی فرستاد تا این فرد در محل حاضر شده و تعمیرات را انجام دهد . تعیرات کانتینر می‌تواند شامل تعمیرات بدنه خارجی ، تعمیرات قسمت داخلی ، تعمیرات درب و پنجره ، تعمیرات تخت کف ، تعمیرات کفپوش کانتینر و تعمیرات اسکلت بندی آنها باشد که ما در این مقاله سه نوع اول تعمیرات را با یکدیگر بررسی نمودیم .

در این مقاله انواع تعمیرات کانتینر بررسی شد امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد.

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *