تعمیرات کانتینر

تعمیرات کانتینر

تعمیرات کانتینر

یکی از مهمترین خدماتی که در جامعه امروز کاربرد زیادی دارد ، تعمیرات کانتینر میباشد . این مورد بیشتر در بنادر و در کارگاه های ساخت کانتینر استفاده می شود . زیرا همانطور که می دانید عمده کاربری کانتینر در بندرگاه ها و برای حمل و نقل دریایی است . بنابراین افراد زیادی با تخصصی که دارند به انواع تعمیرات کانتینر می پردازند کانکس پزشکی.

انواع و اقسام تعمیرات کانتینر

هر سازه ای پس از مدتی در گذر زمان بر  اثر استفاده زیادی که از آن می‌شود و یا استهلاکی که بر اثر ریزش مصالح روی آن به وجود می آید.  یا در اثر برخورد ماشین آلات نیاز به تعمیر و بازسازی پیدا می کند ، این مسئله در مورد کانتینرها نیز اهمیت بسیار بیشتری دارد .

زیرا هر کانتینر چندین تن محصولات و کالاها را در خود حمل می‌کند . و همچنین جابجایی های فراوانی در آن رخ می دهد . ، در بسیاری از مواقع بر اثر جابجایی ممکن است، این کانتینرها دچار ضربه دیدگی گردند . بنابراین برای استفاده مجدد از آنها باید تعمیرات کانتینر صورت پذیرد .

استانداردها

ساخت و تعمیرات کانتینر همراه با استاندارد های مختلفی است . که حتماً به خصوص در موارد حمل و نقل دریایی باید با حضور تکنسین فنی انجام شود . در برخی موارد تعمیراتی که در کانتینر انجام می‌شود ، نه به خاطر آسیب دیدگی آن بلکه به خاطر تغییراتی است . که افراد دوست دارند در آن صورت پذیرد.

به عنوان مثال با برخی از این تعمیرات و یا بهتر بگوییم تغییرات میتوان کانتینر را به یک کانتینر پلیس و یا کانتینر پزشکی تبدیل نمود  . و کاربرد آن را از کانتینر حمل و نقل فراتر برد .

یا حتی می تواند در بعضی از قسمتهای کانتینر درب و یا پنجره نصب کرد . یا حتی می توان در درون آن یک آشپزخانه کوچک ، یا سرویس بهداشتی ، و حمام ، و یا یک اتاق کوچک ، طراحی نمود . به عبارت دیگر انواع تعمیرات و تغییرات در کانتینر با حضور تکنسین فنی امکان پذیر است کانکس ویلایی.

تعمیر کانتینر در محل

تعمیر کانتینر در محل

تعمیر کانتینر در محل

همانطور که می دانیم یک کانتینر چندین تن وزن دارد و مانند کانکس از وزن کمی برخوردار نیست ، در نتیجه حمل و نقل و جابجایی آن بسیار سخت و هزینه بر است . این مسئله در مورد مسیرهای طولانی بیشتر صدق می‌کند ؛ بنابراین برای تعمیرات ، بردن کانتینر به محل کارخانه ، تعمیرات آن در آن کارخانه و باز گرداندن کانتینر به محل اولیه اصلاً صرفه اقتصادی ندارد .

علاوه بر هزینه بردار بودن شدید آن ، زمان زیادی را نیز به خود اختصاص می‌دهد . اما برای تعمیرات کانتینر روش بهتری نیز وجود دارد ، به عنوان مثال شما می توانید با تماس با مراکز معتبر تعمیرات کانتینر در سراسر کشور ، از کارشناسان آنها بخواهید تعمیرات کانتینر های شما را در محل انجام دهند .

نکته مهمی که وجود دارد این است . که قبل از اینکه کارشناس فنی به مرکز مراجعه کنند ، باید عکس محلی که قرار است . در آن تعمیرات انجام شود و کانتینر گرفته شده و از طریق یک پیام رسان به کارشناس مربوطه ارسال شده تا آنها بتوانند قبل از آمدن به آنجا نوع تعمیر شناسایی و تجهیزات لازم را بردارند کانتینر فروشگاهی.

تعمیر کانتینر کارگاهی

یک کانتینر کارگاهی بر اثر موارد بسیاری می تواند دچار آسیب دیدگی بشود . این مسئله در مورد کانتینر هایی که در بنادر و کشتی‌ها برای حمل و نقل کالاها استفاده می‌شوند ، بیشتر شایع است .

زیرا بارها و بارها جابجا شده و هنگام جابجا شدن گاهی به یکدیگر برخورد می نمایند . همچنین از آنجایی که بار بسیار سنگین در آنها وجود دارد ، با برداشته شدن و جابجایی امکان آسیب دیدگی آنها نیز وجود دارد . پس باید بتوان در فواصل زمانی کم به تعمیرات و نگهداری آنها پرداخت .

این تعمیرات روش های مختلفی دارد ؛ مثلاً گاهی تعمیرات جزئی و در حد عوض کردن دستگیره ها و یا درب و پنجره است . گاهی این تعمیرات شدیدتر بوده و باید بخشی از بدن و یا کف کانتینر عوض شود و گاهی نیز شدت ضربه ها به شدت به قدری بالا است . که در اسکلت بندی و استراکچر کل کانتینر تعمیرات نیاز است .

تا بتوان از آن ها مجدد استفاده نمود . تشخیص اینکه آیا استراکچر و اسکلت بندی یک کانتینر نیاز به تعمیرات دارد یا خیر ف توسط تکنسین فنی استفاده می شود.

تعمیرات بدنه خارجی کانتینر

تعمیرات بدنه خارجی کانتینر

تعمیرات بدنه خارجی کانتینر

یکی از انواع تعمیرات کانتینر مربوط به بدنه خارجی و ترمیم سازه مرتبط است . این مورد بیشتر در کانکس های کارگاهی که امکان برخورد اشیا و مصالحه با آنها وجود دارد رخ می دهد . همچنین جابجایی های زیاد آنها و برخوردشان با ماشین آلات ساختمانی در برخی مواقع باعث می شود ، بدنه و ورق هایی که در ساخت آنها به کار رفتند ، آسیب ببیند .

در این موارد فرستادن عکس کانتینر به صورت تکی برای برای کارشناس فنی کافی نیست . همچنین تکنسین باید به صورت حضوری به آن مراجعه نموده و بررسی نمایند . در این مواقع تکنسین تکنسین فنی متوجه می شود که آیا ورقه بدنه سازه  نیاز به تعویض دارد و یا اینکه باز صافکاری یا جوشکاری و غیره می توان بدنه را تعمیر نمود . زیرا هزینه تعویض بدنه نسبت به تعمیر آن بسیار بیشتر است .

پس از اینکه تعمیرات و یا تعویض بدنه انجام شد ، می توان با کمی رنگ آمیزی آن را تمیز نموده تا کانتینر همانند روز اول خود شود . این مسئله در مورد کانتینر هایی که بدنه ورق فولادی دارند صادق است . اما در اکثر موارد کانتینر هایی که بدنه آنها از نوع کامپوزیت و یا کانتینر چوبی می باشد ، شرایط متفاوت می‌شود کانکس معدن.

تعمیرات بدنه کامپوزیتی

معمولاً در این نوع کانتینرها احتمال تعویض قطعاتی که در سازه به کار می روند. زیاد بوده و با تعمیرات جزئی مانند قبل نمی شود ؛ چرا که کانتینرهای کامپوزیتی یا چوبی از لحاظ زیبایی اهمیت فراوانی دارند. اگر بدنه بیرونی آنها آسیب ببیند ؛ ترمیم آن بر بازگشت به زیبایی که قبلاً داشت بسیار سخت است . البته باید به این مسئله توجه نمود . که معمولاً کانتینر های کامپوزیتی چوبی در کارگاه ها قرار نمی گیرد .

بیشتر آنها در فضاهای شهری نصب می شوند و بنابراین امکان اینکه بدنه بیرونی آن ها و ورقه های دیوارها آسیب ببیند ، بسیار کم است .

تعمیرات قسمت داخلی کانتینر

تعمیرات قسمت داخلی کانتینر

تعمیرات قسمت داخلی کانتینر

زمانی که نمای داخلی کانتینر آسیب می بیند ، در ابتدا باید آسیب‌شناسی کامل کانتینر صورت پذیرد تا بفهمیم چه مسئله ای دقیقاً باعث تخریب کانتینر شده است . بعد از آن برای از بین بردن علت تخریب تعمیرات کانتینر اقدام می‌کنیم .

معمولاً تمامی کانتینر هایی که قسمت داخلی آن ها آسیب دیده اند ، به دو دلیل دچار این آسیب شدند .

یکی از این دلایل رطوبت است . رطوبت می تواند باعث از بین رفتن دیوارهای داخلی سازه شود . البته این مسئله بیشتر در کانتینر های اتفاق می افتد که دیواره آن ها از جنس ام دی اف است .

در مواقعی که دیواره ام دی افی ما دچار برامدگی شود و یا نم کشیده و تخلیه گردد ، باید ابتدا مشخص کنیم که دقیقا محل نشتی آب از کجاست . نشتی در اکثر مواقع در سقف کانتینر به وجود می آید . زیرا معمولاً لوله های آب در سقف کانتینر ساخته می شوند ؛ همچنین بارندگی معمولاً به سقف آسیب می رساند.

تعمیر نشتی آب

زمانی که محل نشتی آب بر رسید شد به وسیله چسب های مخصوص و یا ایزوگام میتوانیم محل نشتی و آب بندی نموده و سپس اگر نیازهای اگر دیوارها نیاز به تعویض نداشت ، آنها را نصب کنیم . و یا در صورت آسیب دیدگی شدید می توان دیوارهای داخلی را نیز عوض کرد .

یکی دیگر از دلایل تخریب نمای داخلی بر اثر آتش سوزی است . از این آتش سوزی علاوه بر این که می تواند دیوارهای داخلی را تخریب کند ، همچنین عایق بندی و جداره ها را نیز تخریب می کند .بنابراین باید قسمتهایی که دچار آسیب و آتش‌سوزی شده را دوباره آب بندی نمود . بود و بعد دیوار پوش ها را نصب کرد کانتینر معدن.

جمع بندی

با توجه به مطالبی که تاکنون در این مقاله خواندیم ، میتوانیم به این جمع‌بندی برسیم. که از آنجایی که کانتینرها هزینه زیادی در ساخت خود دارند.نیز وزن زیادی را دارا می باشند ، در نتیجه جابجایی آنها به کارخانه برای تعمیرات ، کار بسیار سختی است . هم زمان زیادی را می طلبد و هم هم باعث هزینه های گزاف می شود .

در نتیجه با تشخیص نوع تامینی که در آن نیاز است . می توان تصاویر کانتینر را برای کارشناس و تکنسین فنی فرستاد تا این فرد در محل حاضر شده و تعمیرات را انجام دهد . تعیرات کانتینر می‌تواند شامل تعمیرات بدنه خارجی ، تعمیرات قسمت داخلی ، تعمیرات درب و پنجره ، تعمیرات تخت کف ، تعمیرات کفپوش کانتینر و تعمیرات اسکلت بندی آنها باشد که ما در این مقاله سه نوع اول تعمیرات را با یکدیگر بررسی نمودیم .

در این مقاله انواع تعمیرات کانتینر بررسی شد امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد.

b2n

yun

rizy

Container repairsContainer repairs

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *