کانتینر اداری

کانتینر اداری

کانتینر اداری

با گسترش تکنولوژی استفاده از  کانتینر از ذخیره سازی و نگهداری کالاها فراتر رفته و کاربردهای دیگری مانند کانتینر اداری نیز پیدا کرد . مهندسان طراحی و معماری توانستند با ایجاد تغییرات بیشتری که در کانتینر ها به وجود می آوردند. کاربرد های مختلفی برای آن ها بسازند کانکس.

یکی از دلایلی که گسترش کاربردهای کانتینر اهمیت دارد ، قابلیت سفارشی‌سازی بالای آنها است . به عنوان مثال می توان آنها را به کانتینر اداری یا سایر کانتینر ها تبدیل کرد که در این مقاله به سازه هایی که با کاربرد اداری ساخته می شوند ، می پردازیم .

بررسی کانتینر اداری

منظور از کانتینر همان سازه های مکعب مستطیل شکل قدرتمند و مستحکم هستند که معمولاً ابعاد بزرگی داشته و در کشتی ها برای تجارت و حمل و نقل دریایی استفاده می شوند . معمولاً بیشترین تعداد کانتینر ها در بندرگاه ها استفاده می شوند .

اما همانطور که در مقدمه گفته شد با وجود قابلیت سفارشی سازی بالای کانتینر ها ، از آنها در موارد مختلفی مانند ساختمان ها ، ادارات ، انبارها ،‌سازه های پزشکی و موارد دیگر نیز استفاده شده است .

این کاربردها با استفاده از هنر طراحان و مهندسان و توانایی آنها در ایجاد تغییراتی در بدنه سازه‌های کانتینری به وجود آمد . آنها توانستند با استفاده از کانتینر هایی که عمر مفید ذکر شده در برگه سبز آنها تمام شده و بنابراین دیگر نمی توان از آن ها در حمل و نقل و تجارت دریایی استفاده کرد ، کاربردهای مختلفی را فراهم و ایجاد نمایند .

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09120554002 تماس حاصل فرمایید .

ساخت کانتینر اداری

ساخت کانتینر اداری

ساخت کانتینر اداری

یکی از این کاربردهای استفاده از کانتینر در کاربرد اداری است . کسانی که به دنبال این هستند که یک محیط کار اداری کوچک را برای خود فراهم کنند. و یا قصد راه اندازی کسب و کار کوچکی دارند ، و یا به دنبال راه اندازی شغل آزاد هستند.  می ‌توانند با استفاده از کانتینر های اداری محل کار خود را راه‌اندازی و تاسیس نمایند .

همچنین با استفاده از آنها دارای یک اداره کوچکی که قابلیت جابجایی دارد نیز ‌شوند . این کانتینرها دارای مزیت های فوق العاده بالایی است . همچنین با قابلیت هایی که در زمینه سفارشی سازی بالا دارند. می‌توانند دقیقاً متناسب با نیازهای خود تغییراتی را در کانتینر ایجاد نموده و یا تجهیزاتی را به آن اضافه نمایند. کانکس ویلایی

مزایای کانتینر اداری

استفاده از این سازه ها برای کاربرد اداری ، دارای مزیت های زیادی است که باعث می شود. گزینه خوبی برای یک محیط اداری کوچک باشند . برخی از این مزایا در ادامه تقدیم حضورتان می گردد :

  • محیط کار دلخواه

محیط کار دلخواه

محیط کار دلخواه

بسیاری از ساختمان های اداری در مکان ها و خیابان های بسیار شلوغ قرار دارند که همین مسئله باعث شده در اطراف آن ها سر و صدا ، ازدحام جمعیت ، رفت و آمد زیاد و آلودگی هوا به وجود بیاید . اما استفاده از کانتینر اداری این مزیت را برای افراد فراهم کرده که بتوانند در محیطی نزدیک به خانه خود یا در مکانهایی که رفت و آمد کمتر است. برای اداره خود محلی را در نظر گرفته و دارای یک دفتر خصوصی کوچک شوند . با استفاده از این کانتینرها می‌توان هم بازدهی کار را بالا برد‌ ، هم زمان کمتری صرف رفت و آمد کرد ، هم با هزینه کمتر دفتر مجهز تری را فراهم نمود . و به این ترتیب از هدر رفت مالی جلوگیری کرد. کانکس پزشکی

اضافه کردن تاسیسات نیمه دائمی

زمانی که مدیر شرکت قصد دارد فضایی را فراهم نماید که در آن بتوان به پاسخگویی به مشتریان پرداخت و یا فضایی را برای ملاقات با مدیران و نیز ارباب رجوع ایجاد کرد. استفاده از کانتینر اداری می‌تواند بسیار مفید باشد . با استفاده از این کانتینرها می‌توان در حیاط اداره و یا شرکت و کارخانه،  تاسیسات نیمه دائمی راه اندازی نمود . همچنین امکان استقرار آبدارخانه ، انبار ، اتاق ، پیشخوان منشی ، و موارد دیگر در کانتینر وجود دارد  .

  • فضای زیاد

فضای زیاد

فضای زیاد

کانتینر ها دارای ابعاد زیادی هستند . زیرا در آن ها حمل بارهای سنگین و وسایل حجیم صورت می پذیرد . بنابراین افراد با خرید کانتینر می توانند فضای زیادی را برای دفتر کار و نیز اداره خود داشته باشند و اقلام را به راحتی در آنها استفاده کنند .

کانتینر ها معمولاً در ۴ اندازه موجود هستند که این ابعاد ابعاد استاندارد جهانی است . این ابعاد عبارتند از کانتینر ۱۰ فوت ، کانتینر ۲۰ فوت ، کانتینر ۴۰ فوت و کانتینر پنجاه فوت ؛ معمولاً ۱۰ فوت و پنجاه فوت ، کاربرد و رواج کمتری دارند . بنابراین با استفاده از کانتینر و تبدیل آن به موقعیت اداری ، می توان فضایی به وسعت ۱۰ الی ۵۰ فوت ، برای کار خود فراهم نمود و نیز با پارتیشن بندی و بخش بندی کانتینرها ، فضایی را برای استقرار کارمندان بیشتر فراهم کرد . و نیز سازه را دارای اتاق‌های فراوانی نمود کانتینر دست دوم.

  • عایق بندی مناسب

در کانتینر ها می توان متناسب با این که این سازه ها در بیرون ساختمان نگهداری می شوند و یا درون ساختمان ، عایق بندی مناسبی انجام داد . عایق ها می‌ توانند در داخل یا خارج کانتینر قرار بگیرند . قرار دادن عایق درخارج کانتینر علاوه بر این که محیط داخل را از گرما و سرما حفظ می‌کند ، باعث اشغال شدن حجم بسیار کمتری از فضا می شود .

اما اگر این عایق ها درون کانتینر قرار بگیرند ، معمولاً فضای بیشتری را اشغال می کنند . حتی تا ۲۰ سانتیمتر از هر دیواره ممکن است به عایق تعلق بگیرد که باعث کوچکتر شدن ابعاد داخلی می شود . معمولاً عایق بندی از طریق فوم اسپری یا متریال مخصوص صورت می پذیرد .

  • قابلیت شخصی سازی

قابلیت شخصی سازی

قابلیت شخصی سازی

می توان در هر کانتینر تغییرات زیادی را شکل داد . از جمله این که این سازه ها ،‌ قابلیت پارتیشن بندی ، تغییر نمای خارجی ، نصب دیوار پوش ، ایجاد سیستم‌های هواکشی و تهویه ، نورپردازی ، سیم کشی و سیستم های برقی مناسب ، درب و پنجره ، میز های ثابت و قابل حمل و نقل ، اتاق بندی و موارد دیگر دارند . و همچنین می توان در آن ها دفتر کار شیک و زیبایی را فراهم کرد .

  • امنیت بسیار بالا

همانطور که در سطرهای پیشین اشاره کردیم ، کانتینر ها همان سازه هایی بودند که در تجارت دریایی و حمل و نقل استفاده می شدند . بدنه آنها از جنس فولاد ضخیم و قدرتمند است و در نتیجه امنیت و استحکام و مقاومت بالایی دارند . بنابراین اگر بتوان تجهیزات امنیتی مانند دزدگیر ، دوربین مداربسته ، دربهای ضد سرقت ، قفل های مناسب و گاوصندوق و غیره قرار داد. می توان آن ها را کاملاً غیرقابل نفوذ کرد . در نتیجه می توانید اقلام ارزشمند خود را در آنها قرار داده و بابت امنیت این اقلام کاملا آسوده خاطر باشید کانکس آماده.

  •  قابلیت حمل و نقل و جابجایی

قابلیت حمل و نقل و جابجایی

قابلیت حمل و نقل و جابجایی

کانتینر ها مانند کانکس ها قابلیت جابجایی دارند . گرچه حمل و نقل آنها کمی به خاطر وزن زیاد شان سخت‌تر است. اما باز ویژگی پرتابل بودن در آنها وجود دارد . بنابراین شما می توانید برای اینکه امکان کار کردن در مناطق مختلف داشته باشید و هرچند وقت یکبار ، دفتر کار خود را در یک منطقه قرار دهید ، از این کانتینرها استفاده کنید . این سازه ها برای شما این فرصت را فراهم می آورند که بتوانید بدون پرداخت هزینه اضافه ، توانایی استقرار اداره خود در مناطق مختلف را داشته باشید . بنابراین اگر برای شما مهم است که بتوانید کار خود را به گونه ای تنظیم کنید که هر مدت در یک مکان ثابت باشید ، استفاده از کانتینر اداری پیش ساخته اهمیت زیادی دارد .

  • هزینه مناسب

کانتینر اداری در هزینه های صرف شده برای دفتر کار شما بسیار مناسب هستند . زیرا نسبت به یک سازه ساختمانی ، قیمت بسیار پایین تری دارند . هم در ساخت ، هم در نگهداری و هم در تعمیرات ؛ بنابراین با استفاده از این کانتینرها برای محل کار و اداره خود ، از آن جایی که دیگر هزینه زیادی صرف مصالح ساختمانی نمی کنید. می توانید پس انداز مالی خوبی داشته و با قیمت بسیار پایین تر به راه اندازی کسب و کار خود بپردازید .

سخن پایانی

سخن پایانی

سخن پایانی

امروز کانتینرها در موارد بسیار زیادی کاربرد داشتند . از جمله این موارد می‌توان به کاربرد آنها به عنوان کانتینر اداری ، کانتینر مسکونی و موارد دیگر پرداخت . کانتینرهای اداری در واقع همان کانتینرهای حمل و نقل دریایی هستند. که طول عمر مفید آنها برای حمل و نقل در تجارت ها به اتمام رسیده و بنابراین از رده خارج شده اند کانتینر ویلایی.

با ایجاد تغییراتی مانند نصب درب و پنجره ، عایق بندی ، استفاده از دیوارپوش های داخلی ، طراحی نمای خارجی و غیره می توان یک سازه اداری خوب را فراهم نمود .  این کانتینرها مزایای بسیار زیادی دارند به آن پرداخته شد . از جمله هزینه پایین ، امنیت بالا ، سرعت ساخت سریع ، غیر قابل نفوذ بودن ، کیفیت ، قابلیت جابجایی و …

در این مقاله به انواع کانتینر اداری ، مزایا و ویژگی‌های آن پرداختیم . امیدوارم برای شما قابل استفاده باشد.

b2n

yun

rizy

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *