کانتینر رستوران

کانتینر رستوران

کانتینر رستوران

کانتینر رستوران یکی از انواع پر کاربرد کانتینر است. امروزه از کانتینرهای باربری استفاده های دیگری نیز می شود. از آنجایی که این کابین ها دیواره های محکمی دارند، می ‌توانند برای ساخت یک ساختمان به صرفه مورد استفاده قرار بگیرند کانکس رستوران.

استفاده از کانتینر رستوران چه به صورت سیار و چه به صورت ثابت، مورد توجه بسیاری است کارفرمایان این صنف قرار گرفته است. به عبارتی کانتینر رستوران یک سازه بسیار پرکاربرد به شمار می رود.

کانتینر چیست؟

در سیستم حمل و نقل جهانی استفاده از انواع کانتینر در سایز های مختلف و جنس های مختلف رواج دارد. استفاده از این کابین ها، حمل و نقل کالا ها را بین کشور ها و حتی قاره ها راحت تر کرده است.

توجه داشته باشید که امکان صادرات و واردات را به هر نقطه این کره خاکی امکان ‌پذیر می‌ کند. کانتینرها به شکل مکعب مستطیل هایی هستند که از ابعاد کوچک تا ابعاد بسیار بزرگ ۵۰ فوتی وجود هستند.

استفاده از کانتینر متناسب با نوع کالا

 

استفاده از کانتینر متناسب با نوع کالا

استفاده از کانتینر متناسب با نوع کالا

مطابق با نوع کالا از کانتینرهای بخصوصی استفاده می شود. مثلاً برای انتقال مواد غذایی که امکان فاسد شدن آنها وجود دارد، از کانتینرهای مخصوص یخچال دار استفاده می شود. همچنین برای حمل و نقل مایعات در حجم زیاد از کانتینرهای تانکردار استفاده می شود.

دیوارهای فولادی و درب های محکم مهر و موم شده ی کانتینرها ، حفاظت کاملی از کالاهای انتقالی را به دنبال داشته است. به دلیل این که هر کانتینر گنجایش خاصی دارد، در بازرسی های به راحتی می ‌توان به بررسی و شمارش مقدار کالای وارداتی یا صادراتی پرداخت. این موضوع مسیر فرآیند در بنادر و گمرک ها را آسان تر می کند.

با وجود پیشرفت های علم و فناوری، کاربرد های کانتینرها فراتر از حمل و نقل و باربری رفته است. از کانتینرها به عنوان پیش سازه هایی در ساختمان سازی و یا ساخت کانکس های قابل حمل استفاده می شود.

البته زمانی می توان از آن ها در صنایع دیگر استفاده کرد که برگ سبز معاینه فنی آنها باطل شده باشد. از هر کانتینر‌ در مدت خاصی می ‌توان برای حمل و نقل استفاده کرد. بعد از آن مدت، کابین مورد نظر دیگر در سیستم حمل و نقل جایی ندارد و باید تغییر کاربری دهد. کانتینر دوبلکس

روش ساخت و تغییر کاربری دادن

برای ساخت یک کانتینر رستوران از یک کانتینر با قابلیت حمل و نقل استفاده می شود. اولین مرحله، داشتن نقشه دقیق از جایگاه آشپزخانه، پنجره ها و درب های ورود و خروج است.

اگر قرار است این کابین به عنوان کانکس متحرک مورد استفاده قرار بگیرد، نیازمند قرارگیری چرخ ها در زیر نیز است.

پس برای جایگاه در و پنجره ها ابتدا دیواره کانتینر را برش می دهند. سپس شروع به عایق سازی دیواره فلزی کانتینر می کنند. چرا؟ به این علت که دیواره کانتینر فلزی رسانای خوبی است و عایق سرما گرما نخواهد بود و باعث اتلاف انرژی خواهد شد. همچنین اسکان درون یک کابین تمام فلزی در یک فصل سرد اصلاً شرایط خوبی به دنبال نخواهد داشت.

کف یک کانتینر را از پروفیل های محکم و مقاوم و ضد آب می سازد اما هنوز هم برای یک کانتینر رستوران یا کافی شاپ مناسب نخواهد بود. بنابراین نصب یک کف محکم و قابل شستشو الزامی می باشد.

در این شرایط سرامیک یکی از گزینه‌های عالی به شمار می رود. نمای یک فروشگاه و دکوراسیون و طراحی داخلی آن برای جلب مشتری و تاثیر مثبت، اهمیت بسیار بالایی دارد.

دیوارپوش های مناسب و با رنگ های متنوع می‌تواند ظاهر شیکی به رستوران ببخشد. در نهایت با نصب در و پنجره، کابین  برای استفاده آماده است. گرچه کانتینر دیواره محکم و مقاومی دارد ولی این تغییرات برای ظاهر بهتر و امنیت بیشتر و راحتی بهتر الزامی می باشد کانتینر آماده.

ابعاد و متریال

 

ابعاد و متریال

ابعاد و متریال

کانتینرها از ابعاد متفاوتی حدود ۸ فوت شروع ساخته می شوند. همچنین این سازه در سایز های بسیار بزرگ ۵۸ فوت نیز می رسد. در حالیکه اندازه استاندارد جهانی کانتینرهای کوچک 20فوت و نوع بزرگ ۴۰ می باشد.

کانتینرهای ۲۰ فوت برای ساخت کانکس های قابل حمل بیشتر استفاده قرار می گیرند. همچنین کانتینرهای40 فوت با فضای بیشتر برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.

دیواری کانتینرها اغلب از نوع فولاد می باشد. این جنس دیواره استحکام کافی را برای شرایط مختلف یک کانتینر در اختیارش می گذارد. برای عایق سازی از پلی استایرن استفاده می شود. این لایه در کف و دیواره ها قرار می گیرد. ابعاد کانتینر رستوران متفاوت است.

برای نگهداری هوای داخل کانتینر رستوران از چه موادی استفاده می شود؟

از پشم شیشه نیز برای نگهداری هوای داخل کابین دیواره ها عایق سازی شده استفاده می شود. کف را از سرامیک یا پارکت می سازند . برای پنجره ها نیز از پروفیل های محکمی استفاده می شود.

نصب سیستم آبرسانی در این نوع  کابین ها اهمیت دارد . کابل کشی توسط متخصصین انجام شده تا کانتینر از نظر برق رسانی ایمن و استاندارد باشد . ابعاد و متریال مورد استفاده در کانتینر رستوران کاملاً  سلیقه ای بوده و همچنین با توجه به کیفیت مواد آنها و امکاناتی که هر کانتینر دارد، قیمت های متفاوتی نیز خواهند داشت کانتینر دوبلکس.

کاربرد ها

 

کاربرد ها

کاربرد ها

با استفاده از کانتینرها می توان سه مدل کانتینر رستوران تولید کرد.

 

 

 

 

 

 

 

  • نوع اول

در مدل اول با استفاده از این کابین ها می توان یک رستوران کامل با تمام امکانات برپا کرد که علاوه بر آشپزخانه، محلی برای سرو غذا نیز در درون کانتینر است.

معمولاً این کانتینر ها سایزهای بسیار بزرگتری نسبت به سایر انواع خود دارند. در این کانتینرها که جایگاهی در کنار محل سرو غذا قرار دارد، باید مطابق نقشه و طراحی داخلی خاصی برنامه ریزی شده ساخته شده باشند. ابعاد این کانتینرها در انتخاب تعداد میز و صندلی‌ ها تاثیر زیادی دارند. کانتینر رستوران کاربرد بسیار زیادی دارد.

  • نوع دوم

این سبک رستوران ها به صورتی است که کانتینر فقط به عنوان محل پخت غذا یا همان آشپزخانه رستوران خریداری می شود. محل قرار گیری میز و صندلی ها برای سرو در جلوی کابین قرار دارد.

این کانتینر رستوران از نوع اول سایز کوچک تری دارد و همچنین می تواند به عنوان فضای افزوده ای در کنار رستوران اصلی قرار بگیرد.‌

  • نوع سوم

نوع سوم آن به کانتینر رستوران های سیار تعلق دارد. این رستوران های قبل حمل هم مانند نوع دوم فعالیت می کند، فقط علاوه بر آن، در کفی خود چرخ هایی دارند که به راحتی می‌توانند محل رستوران را تغییر دهند. کانکس پزشکی

مزایا

 

مزایا

مزایا

قیمت به صرفه کانتینر ها یکی از عوامل استفاده از انواع این سازه است. مصالح این سازه ها  به نسبت سایر مصالح ساختمان سازی در کشورهای نسل اول بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. به جای دور انداختن این سازه های با ارزش می توان  آنها را دوباره وارد چرخه تجاری کرد.

دیواره محکم و فولادی کانتینر، آنها را در برابر زلزله و وقایع غیر پیش بینی مقاوم می کند. برای یک مکان عمومی مانند رستوران امنیت ساختمان اهمیت بالایی دارد. سایزها و ابعاد متفاوت کانتینرها این امکان را در اختیار رستوران داران می گذارد که در هر اندازه که بخواهند ساختمان خود را بسازند.

فروش به صورت دست دوم

اگر بعد از مدتی قصد فروش رستوران خود را داشته باشید، به راحتی می توانید کانتینر خود را به عنوان یک کانتینر دست دوم فروخته و حجم بسیاری از سرمایه خود را برگردانید. در این حالت اگر رستوران شما به عنوان یک کسب و کار مورد استقبال قرار نگیرد و سود کافی نداشته باشد، به راحتی می توان سرمایه زیادی را با فروش کانتینر بازگرداند کانتینر بزرگ.

امکان دارد در مکان های فروش یک رستوران و مواد غذایی، سود دهی بالایی داشته باشد. به دلیل قیمت بسیار بالای ساختمان ها و نبود امکاناتی برای برپایی یک ستوران استفاده از کانتینر رستوران شانس بسیاری را در اختیار فروشندگان می گذارد.

کانتینرها امروزه برای ساخت انواع ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. حتی  می‌توان با قرار دادن دو تا از کانتینر بر روی هم ۱ سازه دوبلکس ایجاد کرد. ارزان بودن یک کانتینر خام شرایط را برای استفاده از آن بهتر کرده است.

نکات قابل توجه

 

نکات قابل توجه

نکات قابل توجه

کانتینررستوران از نوع اول، نیازمند فضای بزرگتری نسبت به دو نوع دیگر است. برای ساخت این رستوران ها می توان از کانتینر های دوبلکس که به عنوان یک رستوران دو طبقه استفاده کرد.

همچنین می توان از کانتینر دو یا چند قلو برای ایجاد یک فضای بزرگتر استفاده کرد. همچنین می‌توان از یک کانتینر را به عنوان آشپزخانه از کانتینر دیگر به عنوان محلی برای سرو استفاده کرد.

کانتینر ها می توانند به عنوان انبار مواد غذایی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. البته باید به عایق های متفاوتی و همچنین امکانات بیشتری نیز مجهز باشند. علاوه بر امنیت باید دارای سیستم یخچالی باشند که از فساد مواد غذایی جلوگیری کنند.

استفاده از کانتینر رستوران سیار نیز در کشور ما مدتی است که رواج یافته است. شما برای برپایی یک کانتینر رستوران نیازمند مجوزهایی از سازمان بهداشت و شهرداری منطقه خود می باشید کانتینر پیش ساخته.

همچنین باید مکانی که قرار است در آن محل به فروش مواد غذایی به بپردازید نیز در اختیار مسئولین  بگذارید. در این شرایط شما از پرداخت اجاره یا خرید یک ساختمان برای راه اندازی یک کسب و کارتان بی نیاز می شوید.

همچنین میتوانید با وجود اعیاد و جشن های متفاوت رستوران خود را آنجا برده تا از فروش بیشتر توسط مشتریان سود ببرید.

Container Restaurant

b2n

yun

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *