کانتینر ماینر

کانتینر ماینر

کانتینر ماینر

کانتینر ماینر یکی از پرکاربردترین انواع کانتینر است. با پیشرفت تکنولوژی و علم و فناوری کاربرد این کانتینر ها درحال گسترش است. کانتینر ماینر یا همان بیت کوین در حدود ده سال پیش اصلا وجود خارجی نداشت. امروزه کاربری وسیعی در جایگاه خود پیدا کرده است.

به کابینی که تجهیزات و دستگاه های سنگین و پیشرفته ی ماینر و استخراج بیت کویین درون آن نگه داری می کنند کانتینر ماینر می گویند. این نوع کانتینر ها تفاوت های اساسی با سایر کانکس ها دارند.

جایگاهی که به عنوان مکان نگه داری سرور ها قرار است انتخاب شود، نیازمند امکانات و استاندارد های کیفی خاصی می باشد. همچنین برای ساخت یک کانتینر معدن باید مجوز لازم را از وزارت صنعت معدن و تجارت در اختیار داشته باشند.

بیت کویین و ماینر

در شرایط اقتصادی کشور ها وتحریم ها، وجود یک ارز خاص که وابسته به هیچ ارگان و دولت و کشوری نباشد، یک مزیت عالی و شرایط خاصی را برای سرمایه گذاری ایجاد می کند.

هزینه های هنگفت چاپ و نگه داری اسکناس شرایطی را ایجاد کرد که نقل انتقال و خرید فروش آن نیاز به بانکها نباشد. توجه داشته باشید وقتی بانک وظیفه تراکنش های ارزی را انجام ندهد، این کار چگونه صورت می گرفت. بله توسط ماینر ها.

تفاوت اصلی که ارز بیت کوین در واقع یک ارز دیجیتال با سایر ارزها ایجاد می کند، این است هر کسی می تواند ماینر باشد. همچنین وظیفه تراکنش ها و نقل انتقالات ارز دیجیتال را بر عهده بگیرد اما در شرایطی که امکانات و علم این کار را در اختیار داشته باشد.

ماینر ها در واقع با باز کردن یک سری رمز های سخت ریاضی به استخراج بیت کوین می‌پردازند و در صورت حل کردن هر رمز به عنوان پاداش بیت کویین دریافت می کنند.

استخراج بیت کوین

 

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین

همان طور که گفتیم استخراج بیت کوین همانند تراکنش های یک سیستم بانکی است. با این تفاوت که می تواند توسط هر کسی انجام شود. ولی آیا واقعا دانش و امکانات یک ماینر را برای استخراج بیت کوین هرکسی در اختیار دارد؟

حفاری طلا از معادن شباهت زیادی به استخراج بیت کوین دارد. این موضوع همان قدر سخت است حتی پیچیده تر. در واقع بیت کوین هیچ هسته متمرکزی به عنوان منبع ارزی ندارد و سود آن به نفع یک نهاد یا فردی مربوط نمی شود.

اینکه تمام سرمایه داران بیت کوین، در واقع صاحب آن هستند و هر کس که به ارز دیجیتال بپیوندد می تواند در واقع جزی از آن شود. ماینر ها وظیفه اصلی همان استخراج ارز را بر عهده دارند.

در گذشته در ابتدای این مسیر با استفاده از یک سیستم ساده کامپیوتری می توانستند به روزانه به استخراج بیت کوین بپردازند. ولی در حال حاضر با افزایش تعداد ماینر ها و محبوبیت این ارز عدالت محور، رقابت در این موضع افزایش یافت.

در حالی که اکنون دیگر یک سیستم ساده جواب گویی استخراج ارز نیست .ماینرها نیازمند دستگاه ها و وب سرور های قوی و خاصی برای انجام کار خود می باشند.

امکانات

دستگاه های پیشرفته و وب سرور های سنگین، برق زیادی مصرف می کنند. همچین به سرعت داغ کرده و حتی دمای داخلی محلی که در آن نگه داری می شوند را نیز افزایش می دهند. درحالی که این چرخه افزایش دما به خود این دستگاه های گران قیمت آسیب وارد می کند.

در این شرایط یک کانتینر ماینر تمام امکانات لازم برای نگهداری از این دستگاه را فراهم می کند.وجود سیستم خنک‌کننده داخل کابین و فن های فشار قوی، یکی از امکاناتی است در کانتینرماینر بر خلاف سایر کانکس ها وجود دارد.

چه مواردی باعث آسیب به کانتینر ماینر می شوند؟

 

چه مواردی باعث آسیب به کانتینر ماینر می شوند؟

چه مواردی باعث آسیب به کانتینر ماینر می شوند؟

همچین ورود گرد و غبار به درون سیستم ها باعث خرابی این دستگاه حساس می شود. وجود تصفیه کننده هوا الزامی است. وجود هواکش هایی برای جابه‌جایی هوای گرم به خارج از کابین ضرورت دارد.

کابل کشی صحیح برای برق رسانی و همچنین سیستم کابل کشی برای اجرای شبکه upt از دیگر امکانات درون کابین ها است. وجود دیواره ها و کلید پریز های آتش سوزی از مهم ترین قسمت ایمنی یک کانتینر بیت کوین است.

همچنین این کابین ها به سنسور های از جمله سنسور های حریق و حرارتی در صورت بروز حادثه یا افزایش دمای شدید مجهز هستند. امکانات درون کابین ها با توجه به هزینه های موجود و سلیقه مشتریان قابل تغییر می باشد.

همچنین می توان امکانات بیشتری علاوه بر موارد بالا نیز استفاده کرد. موضوع با توجه به سفارش مشتری قابل تغییر می باشد.

روش ساخت کابین ماینر

برای ساخت یک کانتینر ماینر از یک کانتینر حمل نقل در ابعاد مورد نظر استفاده می کنند. با برش جایگاهی برای در و هواكش ها تغییر کاربری شروع می شود. دیواره حتما باید عایق سازی شود و از لحاظ ایمنی در برابر رطوبت و آتش سوزی مقاوم باشند.

مرحله بعد نصب کف مناسب برای یک کابین است. کابل کشی ایمن و برق رسانی به کابین در شرایطی ایمن مرحله بعدی برای ساخت یک کابین ماینر است.

نصب سنسور های خاص کانتینر ماینر، از جمله امکاناتی است که هر کانتینری دارا نمی باشد . ولی برای حفاظت از سیستم های درون کابین الزامی است. مرحله بعد نصب هواکش ها و فیلتر های هوا است.

حالا نوبت به نصب سیستم خنک کننده و فن های فشار قوی می رسد. برای اتمام کار، قفس ها در جایگاه وب سرور ها در درون کابین قرار می ‌گیرند. سپس به دیواره ها متصل می شوند.

هر شرکتی با توجه به هزینه ای که پرداخت می کند، از روش های متفاوتی برای ساخت یک کانتینر ماینر بهره می برد. با توجه به شرایط حساس این کانتینر ها برای ساخت آن از اندازه های استاندارد و ایمن و علم متخصصین و مهندسی استفاده می شود.

متریال

 

متریال

متریال

بدنه خود یک کانتینر از جنس فولاد گالوانیزه است. برای ایمنی بیشتر و جلوگیری از رسانایی و هدر رفت انرژی باید عایق سازی شود. استفاده از عایق ساندویچ پانل علاوه بر این که مانع عبور هوا می شود، فضای داخلی را وکیوم نگه می دارد.

باعث می شود که داخل کابین سریع تر خنک شود. برای خنک کردن داخل کانتینر ماینر از انواع کولر آبی یا گازی اسپیلت ‌و پد های سلولزی استفاده می شود. برای جلوگیری از آسیب رطوبت وارده توسط سیستم های خنک کننده بین دستگاه های ماینریگ از asic  استفاده می شود.

از دستگاه های فیلتر های 4G  و G5 برای جلوگیری از ورود هر نوع گرد و غباری استفاده می شود. برق رسانی و شبکه بندی داخل کانتینر ماینر از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از کابل های که با سرعت مناسب اطلاعات را جابه‌جا کنند، ارزش دارد. درون کانتینر را با کابل های cat6  کابل کشی کامل انجام می دهند کانتینر در تهران.

مزایای ماینر

فرآیند استخراج بیت کوین با کانتینر ماینر علاوه بر آنکه کار سخت و پیچیده است، نیازمند هزینه هایی برای مکان نگه داری دستگاه های مخصوص این کار می باشد. برای اینکه بتوانید  تک تک امکاناتی که درون یک کابین ماینر وجود دارد را تهیه کنید، علاوه هزینه های بسیار، وقت زیادی را تلف می کند.

با سفارش یک کابین بیت کوین از کمترین زمان ممکن، می توانید از بهترین امکانات برای استخراج این ارز دیجیتال برخوردار خواهید شد.

کانتینر های بیت کوین نسبت به سازه های ساختمانی قیمت مناسب تری دارند. با توجه به امکان جا به جایی آسان آن ها و نصب سریع شان در هر مکان و محیطی که مورد نیاز شما است، مزایای خاص آنها محسوب می شود.

ابعاد ۲۰ در ۴۰ فوت این کانتینرها فضای کافی را در اختیار ماینر ها می گذارد تا سیستم های مورد نیاز خود را درون آنها جای دهند.

کاربرد ها

از یک کانتینر ماینر در واقع برای نگه داری وب سرور ها و سیستم های سنگین و گران قیمت استخراج بیت کوین استفاده می شود. این کانتینر ها تأمین برق مورد نیاز دستگاه ها را بر عهده دارند.

در شرایط ایمن با وجود یک سیستم خنک کننده، از افزایش دمای شدید محیط و تاثیر مخرب آن بر خود دستگاه ها جلو گیری می کنند. همچنین با وجود فیلتر های رطوبتی و گرد وغبار دستگاه ها، در ایمن ترین و و مناسب ترین جایگاه خود قرار می گیرند.

نکات قابل توجه

 

نکات قابل توجه

نکات قابل توجه

در گذشته برای استخراج بیت کوین فقط نیاز به یک کامپیوتر ساده بود. با وجود پیشرفت های شگفت‌انگیز آن و تبدیل بیت کوین به یک صنعت میلیارد دلاری، دیگر نمی توان با یک کامپیوتر ساده، بیت کوین را استخراج کرد.

با وجود رقابت شدیدی که بین استخراج کننده های بیت کوین یا کانتینر ماینر وجود دارد دیگر نمی توان از یک سیستم ساده برای استخراج بیت کوین استفاده کرد.

اگر این کار از نظر تئوری هم امکان پذیر باشد، آسیب‌های شدیدی به سیستم ساده ی شما وارد خواهد شد. همچنین باید اطلاع داشته باشید استفاده از برق خانگی برای استخراج بیت کوین و کانتینر ماینر در ایران ممنوع است. شما علاوه بر امکانات، باید مجوزهای قانونی نیز برای استخراج بیت کوین در ایران داشته باشید کانتینر آماده

سخن پایانی

باید بدانید که استخراج بیت کوین در ایران از سال ۹۸ قانونی بوده ولی شما باید مجوزهای مورد نظر را از وزارت صنعت و معدن و تجارت بگیرید.

باید توجه داشته باشید که استخراج بیت کوین بدون مجوزهای مربوطه غیر قانونی محسوب می شود. علاوه بر هزینه های سنگین دستگاه‌های خاص و اینترنت مربوطه و برق زیادی که مصرف می کند.

استفاده از کانتینر بیت کوین شرایط را راحت تر و هزینه های مربوط به جایگاه مورد نیاز برای استخراج را برای ماینر ها را کاهش می دهد.

b2n

rizy

Miner container

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *