کانتینر مسکونی

کانتینر مسکونی

کانتینر مسکونی

امروزه در بسیاری از نقاط ییلاقی و همچنین شهری، می­توانید کانتینر ها و کانکس ها را مشاهده کنید. کانتینر ها پس از کمک به انسان ها در ترابری، باعث بهینه سازی دیگر جنبه های زندگی نیز شدند. به مرور ساختار های اولیه استفاده از این سازه ها شکسته شد. در حال حاضر می­توان از آن ها به بیش از 12 شکل مختلف استفاده نمود. در این میان کانتینر مسکونی بدون شک برجسته ترین کاربرد ها را دارد.

استفاده از این سازه در آمریکای شمالی، خاورمیانه و آسیای غربی بیشترین نرخ را دارد. کانتینرهای باربری زیادی در جهان بدون استفاده هستند. استفاده از این کانتینر ها علاوه بر نگهداری از منابع زمین، باعث صرفه جویی اقتصادی می­شود. در ایران نیز این کانتینر ها به صورت نو و دست دوم کاربردهای مختلفی دارند کانتینر مسکونی.

این سازه برای انواع آب و هوا مناسب است. انتخاب اصولی متریال بدنه به همراه ساخت استاندارد سازه، در عمر مفید و سطح رفاهی کانتینر مسکونی نقش بسزایی دارند. انواع امکانات و زیرساخت ها در این سازه ها تعبیه می­شوند. پس از ساخت نیز می­توان کانتینر مسکونی را جابجا کرد. همچنین از لحاظ ظاهری می­توان آنرا تغییر داد کانکس ویلایی هوشمند.

تاریخچه کانتینر مسکونی

"تاریخچه

اولین کانتینر ها توسط ملکوم مکلارن در سال 1956 ساخته شدند. استفاده اصلی از کانتینر برای حمل محموله ها با سرعت و امنیت بالا بود. اما اولین بار کجا و چه زمان از این سازه ها به شکل مسکونی استفاده شد؟

جنگ ویتنام به ساخت و استفاده از کانتینر ها سرعت بخشید.  ابتدایی ترین استفاده مسکونی از کانتینر ها در همان زمان رخ داد (دهه های 1950- 1970). بسیاری از کانتینر هایی که در خط مقدم ماندگار شدند، به مرور به عنوان سنگر ها و سپس به عناوین دیگر مورد استفاده قرار گرفتند.

بعد ها نیز افراد بسیاری با ترکیب چند کانتینر ترابری و طراحی های جالب تر، به این روند معنا بخشیدند. پیشرفت تکنولوژی و دسترسی به ابزار های مختلف نیز بسیار تاثیرگذار بود. امروزه با توجه به تعداد بالای این سازه ها و افزایش جمعیت، منطقی است که کانتینر مسکونی استفاده بیشتری داشته باشد. البته این سازه ها مزایای خود را نیز دارند و به شکل های متعدد استفاده می­شوند کانتینر فروشگاهی.

مزایای کانتینر مسکونی

  • مقرون به صرفه

این سازه ها قیمت نهایی کمتری از مشابه بتنی خود دارند. استفاده از کانتینر های دست دوم می­تواند قیمت نهایی را به حداقل برساند. همچنین انواع امکانات و متریال را می­توان بر اساس بودجه، برای کانتینر مسکونی در نظر گرفت.

  • قابلیت حمل

این سازه ها را می­توان به صورت آماده جابجا کرد. این مزیت باعث بهینگی این سازه برای افرادیست که قصد جابجایی دارن. بعلاوه واگذاری نیز آسان می­شود.

  • دوام بالا

در اصل، این سازه ها برای تحمل شرایط سخت دریا طراحی و ساخته می­شوند. ساخت کانتینرها از لحاظ ابعاد و مقاومت، تحت استانداردهای جهانی است. از طرفی این نوع سازه می­بایست مقاومت لازم را برای حمل و نقل مداوم داشته باشد. پس دوام این سازه ها برای استفاده مسکونی کاملاً مناسب است.

  • ایده پردازی نامحدود

برای استفاده از این سازه، می­توانید آن را کاملا شخصی­ سازی کنید. ابعاد کوچک و بزرگ کانتینر ها را می­توان روی هم، یا کنار یکدیگر چید تا به مساحت مورد نظر برسد. از طرفی برای زیباسازی دست شما کاملاً باز است. از لحاظ امکانات نیز می­توان انواع سازه را به همراه زیرساخت های مورد نیاز، در کانتینر مسکونی تعبیه کرد.

  • سرعت ساخت بالا

زمان صرف شده برای این سازه، تقریباً یک دهم سازه بتنی مشابه است. با استفاده از کانتینر های آماده و دست دوم این زمان به کمترین حد ممکن می­رسد کانکس معدن.

  • انعطاف پذیری

این سازه ها را می­توان در دور افتاده ترین مکان ها نیز استفاده نمود. ساخت و نصب یک سازه مسکونی در مناطق ییلاقی به مراتب ممکن تر از ساخت یک سازه بتنی است. حتی در صورتی که نتوان سازه را به صورت یک جا به محل انتقال داد، می­توان آن را تکه تکه به محل انتقال داده و نصب را در محل انجام داد کانتینر مسکونی.

انواع کانتینر مسکونی

"انواع

درست مانند سازه های بتنی مسکونی، کانتینر مسکونی نیز انواع خود را دارد. در این میان کانتینر ویلایی، کانتینر دوطبقه، کانتینر های بزرگ و کوچک بررسی خواهند شد.

  • کانتینر مسکونی بزرگ (ویلایی)

برای احداث مکان سکونت در مناطق ییلاقی، می­توان از این سازه استفاده نمود. برای این نوع کانتینر می­توان تمامی امکانات یک ویلا را در نظر گرفت. حال، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حمام به همراه آشپزخانه در این سازه تعبیه می­شوند. پس از یافتن ایده مناسب، پلان های سازه توسط معمار رسم می­شوند.

متریال این سازه ویلایی می­بایست توسط کارشناسان بر اساس موقعیت اقلیمی انتخاب شود. ممکن است دیواره های کانتینر ویلایی از جنس آلومینیوم، ورق گالوانیزه یا ساندویچ پانل ها باشد. با این وجود اکثر کانتینر های باربری از جنس ورق گالوانیزه هستند. پس از یافت یا ساخت سازه مناسب، زیرساخت های آب و فاضلاب، برق و تهویه برای سازه تعبیه می­شوند کانتینر مسکونی.

از لحاظ ظاهری می­توان کانتینر مسکونی ویلایی را بسیار تغییر داد. استفاده ترکیبی از شیشه، چوب، ورق سایدینگ و کامپوزیت در نمای سازه های پیش ساخته رایج است. همچنین طراحی و ساخت کانتینر مسکونی ویلایی را به صورت دوبلکس نیز انجام می­گیرد. به این منظور، سازه همکف می­بایست از مقاومت کافی برخوردار باشد کانتینر فروشگاهی.

  • کانتینر مسکونی کوچک

برای ایجاد فضای مسکونی کوچک، می­توان از کانتینر های استاندارد 10 فوت و 20 فوت استفاده کرد. همچنین امکان طراحی و ساخت سازه در ابعاد دیگر نیز وجود دارد. کانتینر مسکونی کوچک تمام امکانات را به صورت فشرده ارائه می­دهد. می­توان از این سازه در باغ ها یا مناطق صنعتی استفاده نمود. یک کاربرد رایج برای کانتینر مسکونی کوچک، استفاده از آن به عنوان خانه سیار است. در این صورت سازه پس از آماده سازی روی چهار چرخ سوار می­شود و می­توان آن را با خودرو حمل نمود.

تعمیر کانتینر مسکونی

"تعمیر

این سازه در اثر گذر زمان طولانی، عدم رسیدگی به آن یا حمل و نقل غیر اصولی، ممکن است آسیب ببیند. تمامی عیب ها قابل تعمیر می­باشند. تنها در صورتی تعمیر توصیه نمی­شود که هزینه آن نزدیک به تهیه یک سازه نو باشد. در این صورت می­توان سازه را به صورت اوراقی واگذار نموده و سازه ای جدید تهیه کرد. کف کانتینر مسکونی، دیواره ها، درب ها، تأسیسات و… را مدام چک کنید و در صورت بروز مشکل، مخصوصاً مشاهده زنگ زدگی، آن را به سرعت رفع نمایید کانتینر مسکونی.

رنگ آمیزی مجدد سازه نیز جزو تعمیرات حساب می­شود و ممکن است برای عایق بندی مجدد یا پاک کردن برندها از روی بدنه انجام شود. همچنین سرویس های 5 ساله گزینه خوبی برای افرادی است که خواهان عمر حداکثری سازه خود هستند. تمامی تعمیرات، تغییرات و سرویس ها توسط تیم کانتینر وان انجام می­شوند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان تماس بگیرید کانکس ماینر.

برق کانتینر مسکونی

ابتدا می­بایست در سازه زیرساخت های برق را تعبیه نمود. سیم کشی ها در سازه اصولاً به صورت روی کار انجام می­شوند و در داک های سفید که ظاهر مناسبی دارند، مخفی خواهند شد. این سیم کشی و جای پریز ها و لامپ ها، همگی بر اساس پلان های سازه تعبیه می­شوند و این پلان برای تعمیرات آتی بسیار مفید است.

برای منبع برق این سازه می­توان از سه روش استفاده نمود. راه اول استفاده از برق شهری است. در این حالت برق شهر به جعبه برق کانتینر وصل می­شود و به آسانی می­توان از الکتریسیته بهره برد. روش دوم استفاده از ژنراتور ها برای برق است. بسته به ابعاد و برق مصرفی کانتینر مسکونی، می­توان از ژنراتور های بنزینی یا گازوییلی استفاده نمود. راه دیگر استفاده از پانل های خورشیدی است. این پانل ها در مناطق آفتابی می­توانند کاملاً پاسخگو باشند.

امنیت کانتینر مسکونی

"امنیت

جهت امنیت این سازه، می­توان از انواع دزدگیرها، ردیاب های جی پی اس، دوربین های مدار بسته و درب های اتوماتیک استفاده نمود. انرژی آن ها از برق سازه تامین می­شود و در صورت لزوم می­توان از باتری های یو­پی­اس برای زمان های قطعی برق استفاده نمود. همچنین نصب کانتینر مسکونی بر روی فونداسیون بتنی انجام می­شود تا سازه از لحاظ استحکام و امنیت تقویت شود.

قیمت کانتینر مسکونی

قیمت این سازه بستگی به ابعاد و امکانات مورد نظر شما دارد. همچنین نوسانات قیمت ارز و آهن آلات بر قیمت سازه تأثیر مستقیم دارند. این سازه ها به دو صورت آماده و سفارشی موجود هستند. برای اطلاع از مشخصات و قیمت نمونه های آماده کانتینر مسکونی، شما می­توانید به وبسایت های معتبر مراجعه کرده، یا همین حالا با کانتینر وان تماس گرفته و از مشاوره رایگان برخوردار شوید. همچنین برای برآورد قیمت ساخت سازه مورد نظر نیز، می­­توانید با ما در ارتباط باشید کانتینر در خوزستان.

خرید کانتینر مسکونی

"خرید

اگر این سازه ها با مزیت های بسیار خود، توجه شما را برای خرید جلب کرده اند، توصیه ما به شما تحقیق قبل از خرید می­باشد. در وب سایت کانتینر وان می­توانید اطلاعات خوبی راجع به سازه های پیش ساخته کسب کنید. همچنین مشاوره با تیم ما کاملا رایگان است. خرید این سازه ها تنها در صورت استاندارد بودنشان پیشنهاد می­شود. همچنین دقت کنید که قبل از خرید سازه های دست دوم، بدنه و امکانات را به کمک متخصصین چک کرده و عیب ها را رفع کنید.

فروش کانتینر مسکونی

تیم کانتینر وان با بیش از ده سال تجربه طراحی، ساخت، نصب و تعمیر سازه های پیش ساخته ،انواع کانکس و کانتینر را برای فروش ارائه می­دهد. فروش این سازه با یک سال ضمانت کتبی و ده سال خدمات پس از فروش انجام می­گیرد.­ همچنین اگر شما نیز قصد فروش سازه دست دوم خود با بهترین قیمت را دارید، می­تواند با ما تماس حاصل نموده و پس از تایید کارشناسی، سازه خود را به ما واگذار کنید کانتینر خراسان شمالی.

b2n

yun

rizy

Residential container

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *