کانتینر پلیس

کانتینر پلیس

کانتینر پلیس

کانتینر پلیس یکی از بهترین سازه ها می باشد. با استفاده از کابین های بزرگ حمل و نقل که کانتینر نام دارند می توان مکانی برای استقرار و اسکان ساخت. این کانتینر ها قابلیت حمل و نقل در هر محیطی را دارند. علاوه بر مقرون به صرفه بودن نیز سبک نیز هستند.

از این نوع کانتینر ها در سازمان‌ها و ادارات مختلف نیز استفاده می شوند. علاوه بر مصارف شخصی و ساخت و ساز، در سازمان های متفاوت در حوزه پزشکی و درمان نیز به کاربرده می شوند.

توجه کنید که پلیس نیروی انتظامی و همچنین راهنمایی و رانندگی در استفاده از این کانتینرها سرآمد هستند. قابلیت جا به جایی و مزیت های فراوانی که این کانتینر پلیس دارد، باعث شده تا آنها از ساخت و ساز در هر جاده و معبری بی نیاز شوند.

کانتینر چیست؟

به دلیل حجم بسیار زیاد صادرات و واردات بین کشورهای مختلف، وجود وسیله ای که بتوان محصولات را به مقصد برساند بسیار حائز اهمیت است. کانتینر در واقع به جعبه های بزرگ فلزی گفته می شود که کیفیت بسیار بالایی دارد کانتینر آماده.

این کانتینرها مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر نفوذ آب مقاوم می باشند. استفاده از کانتینر های فولادی رواج دارد ولی کانتینر های آلومینیومی و فایبرگلاس  بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. کانتینرها باید در عین حال که سبک هستند، مقاومت بالایی نیز داشته باشند.

ابعاد کانتینر

ابعاد کانتینر

ابعاد کانتینر

سایز کانتینرها معمولاً ۲۰ فوت است اما در سایزهای متفاوتی نیز ساخته می شود. البته می‌توان کانتینرها را برای اندازه های مورد نظر برش داد. با این شیوه دستگاه های برش آنها را به طور دقیق در اندازه های متنوع در می آورند.

حدود ۵۰ سال از استفاده از از کانتینر ها می گذرد. اولین نوع کانتینرها از چوب ساخته شده بودند که امروزه هنوز هم از این سبک ها استفاده می شود. کانتینرهایی که برای حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرند، دارای انواع مختلفی هستند.

از جمله کانتینر های یخچال دار یا تهویه دار که برای حمل مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. یا کانتینر های معمولی که برای حمل مواد خشک مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین  کانتینرهای مخزن داری وجود دارد که با آن ها می توان مایعات را منتقل کرد. از کانتینر پلیس برای انجام امور مربوط به نیروی انتظامی استفاده می شود.

استفاده از کانتینر چه مزایایی دارد؟

استفاده از کانتینرهای متفاوت باعث شده که امنیت در صادرات و واردات بالاتر رفته و توجه مردم به استفاده از کانتینر ها جلب شود کانتینر پزشکی.

در روش حمل کالا به وسیله کانتینر های فلزی علاوه بر اینکه می توان حجم بسیار زیادی کالا را جا به جا کرد، می توان از سلامت کالا نیز مطمئن شد. در حالی که در قدیم مشکلات فراوانی بر سر راه تجارت و صادرات و واردات بود.

البته بعد از مدتی این کانتینرهای سودآور از نظر فنی قابلیت خود را از دست دادند، در واقع برگه مجوز آنها باطل خواهد شد. سپس از دور حمل و نقل خارج می‌شوند. استفاده از کانتینرهای باطل شده در حمل و نقل غیر قانونی بوده و صدمات زیادی را به بار می آورد.

این نوع کانتینر ها را باید به عنوان یک زباله صنعتی محسوب کرد و غیر قابل استفاده خواهند بود؟

پاسخ واضح هست. کانتینر ها از جنس فولاد هستند. حیف نیست که چنین بدنه های قوی را زباله محسوب کنیم. از این نوع کانتینر ها در صنایع دیگ استفاده های فراوان و سودآوری می‌شود. از جمله صنایع ساخت و ساز و معدن و پلیس.

کانتینر پلیس به چه روشی استفاده می شود؟

کانتینر پلیس به چه روشی استفاده می شود؟

کانتینر پلیس به چه روشی استفاده می شود؟

به دلیل وجود دیواره فولادی گالوانیزه در کانتینرها، آن ها دچار زنگ زدگی نخواهند شد. توجه کنید که آن ها رسانای خوبی برای گرما و سرما هستند. بنابراین نیازمند تغییراتی در دیواره آنها انجام می شود تا آن ها به اسکانی مناسب تبدیل شوند.

مدل ثاب و تهیه یک نقشه دقیق برای اتاق های متفاوت از جمله اتاق استراحت و دفتر کار مجزا نیاز است. البته در مدل های متحرک نیز به یک یا دو اتاق مجزا درون هر کابین نیاز است. بعد از برش جایگاه پنجره و در، نوبت به عایق سازی دیواره ها خواهد رسید.

این کار مانع هدر رفتن انرژی می ‌شود. در نتیجه در فصل سرما  درون کابین کاملا گرم خواهد بود. در فصل گرما درون کابین خنک تر خواهد بود. مرحله بعدی کف سازی که معمولاً از جنس پارک یا سرامیک است که ظاهر زیبایی به درون کانتینر می دهد. بعد از نصب در و پنجره  و نصب دیوار پوش ها، کانتینرتقریبا آماده است‌.

جنس کانتینر پلیس از چیست؟

برای عایق سازی دیواره ها از ماده به نام پلی استایرن و پشم شیشه استفاده می شود. این جنس هوا را در خود نگه داشته و یک عایق گرمایی ایجاد میک ند. درحالی که برای عایق سازی کف از بتن و پلی استایرن استفاده می شود.

جنس در و پنجره از پروفیل های ورق محکم است که ضخامت مناسبی دارد. شیشه ها معمولا از نوع سکوریت و ضد صدا هستند. چون این کابین های پلیس در جاده ها قرار دارند. کانتینر پلیس به نسبت سایر کانتینرها، در معرض خطرات احتمالی قرار دارد. به همین دلیل  باید بیشتر مورد حفاظت قرار بگیرد.

به طور معمول این کانتینرها به سیستم آب رسانی نیاز ندارند ولی برق کشی یکی مهم ‌ترین قسمت های این کابین ها است. حتما برای اتصال تجهیزات پلیس درون کابین ها به برق نیاز است.

مزایای استفاده از کانتینر پلیس

مزایای استفاده از کانتینر پلیس

مزایای استفاده از کانتینر پلیس

در شرایطی که امکان نصب و ساخت سریع یک ساختمان در کنار هر جاده و هر معبری وجود ندارد، استفاده از کانتینر پلیس یک مزیت به حساب می آید. همچنین می توان این کانتینر را با توجه به موقعیت جاده و شرایط محیط جا به جا کرد کانتینر مشهد.

همچنین می توان یک کانتینر پلیس را در شرایط بحرانی به یک کانتینر پزشکی یا درمانی تبدیل کرد. حتی به به عنوان مکانی برای درمان و بستری بیماران در شرایطی مانند زلزله مورد استفاده قرار می گیرند.

با وجود سیستم آبرسانی درون کانتینرهای پلیس این شرایط برای کارکنان ایجاد شده که به راحتی بتوانند در این مکان اسکان پیدا کنند. همچنین  از دستگاه ها و تجهیزات مورد نظر استفاده خواهد شد. همچنین از کانتینر پلیس می توان به عنوان مکانی برای استتار در عملیات های خاص استفاده کرد.

نکات قابل توجه

از کانتینر پلیس می توان در کنار ساختمان اصلی نیروی انتظامی یا نیروی راهنمایی و رانندگی استفاده کرد.

همچنین پلیس از این نوع کانتینر ها برای ایجاد امنیت در مناطق شلوغ مانند بازار ها و ورودی استادیوم ها و… .

استفاده از درب و پنجره ضد سرقت

استفاده از درب و پنجره ضد سرقت

استفاده از درب و پنجره ضد سرقت

کانتینرهای پلیس گاهی به عنوان بازداشتگاه های سیار نیز استفاده می شود. در این حالت باید به این موضوع توجه شود که این کانتینرها باید از درب و پنجره های ضد سرقت دسترسی داشته باشند.

شیشه های آن ها حتما باید از نوع سکوریت باشد. عایق بندی آن ها در برابر گلوله و ضربات سلاح های مختلف نیز مقاوم باشد. در شرایطی که این کانتینرها فقط به عنوان بازداشتگاه های موقت شناخته می‌شوند.

امکان اینکه از آنها به عنوان یک بازداشتگاه دائم استفاده شود غیر ممکن  است. کانتینر پلیس راهنمایی و رانندگی یکی دیگر از انواع این کانتینر است. کانتینر پلیس می‌تواند معبر یا جایگاه مخصوص خودش را داشته باشد. همچنین باید با نصب دوربین های امنیتی از تخلفات جلوگیری شود.

از آن جایی که درون کابین ها برق وجود دارد، می توان از آن ها به عنوان جایگاهی برای دستگاه‌های امنیتی و دوربین ها و شنود استفاده کرد.

ابعاد کانتینر پلیس

معمولاً در سایز ثابت 18 متر مربع قرار است. معمولاً به صورت دو اتاق اداری و یک اتاق کوچک برای استراحت کارکنان شیفت است. از آن جایی که این نوع کابین ها یک مکان دولتی محسوب می شوند، نقشه ها و برنامه ریزی ها و حتی نقاشی و نمای به خصوص خود را دارند.

به همین دلیل نمی توان سلیقه ای در این سبک، ورود کرد. این نوع کانتینر ها معمولاً برای امنیت جاده ها ساخته می شوند. بنابراین در ساخت آن ها باید به موضوع امنیت  توجه شود.

سخن پایانی

سخن پایانی

سخن پایانی

دانش و فناوری در ساخت یک کانتینر پلیس مرغوب و  با کیفیت نقش زیادی دارد. دانش معماری و مهندسی مدرن کمک می کند که در کم ترین زمان ممکن امروز به ساخت کانتینر بپردازیم کانتینر پیش ساخته.

با استفاده از علم جدید می توان از موادی مناسب تر و مقاوم تر استفاده کرد. در نتیجه  می توان کانتینری با کیفیت تر ساخت. متخصصین شرکت ما در تلاش اند که با توجه به نیاز کارفرمایان ، بهترین گزینه را با توجه به شرایط آب و هوایی هایی در اختیار شما قرار دهند.

وجود کانتینر پلیس یکی از الزامی ترین موارد برای هر شهری است. شرکت ما در تلاش است که با ساخت و فروش کانتینر پلیس این امکان را در اختیار افسران زحمت کش قرار دهد. نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی و کسانی که به صورت شیفت فعالیت می کنند،  می توانند از این کانتینر استفاده کنند.

b2n

rizy

Police container

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *