کانتینر کوچک

کانتینر کوچک

کانتینر کوچک

داشتن یک سوئیت سیار که بتوانیم آنرا به هر کجایی که دلمان خواست ببریم، رویایی بسیاری از ما ها بوده است. داشتن یک سوئیت کوچک و جمع و و یک مکان امن نیز برای استراحت در سفرهای طولانی مدت یکی از جذاب ترین قسمت یک سفر هیجان انگیز است . باید بدانید برای ساخت این سویئت های قابل حمل از کانتینر های کوچک استفاده می‌کنند.

کاربرد اصلی کانتینر کوچک

سالها پیش برای حمل و نقل کالاها ، کانتینر ها اختراع شدند . ابتدا این کانتینر ها به صورت چوبی بودند ولی تخریب شدید آنها و نفوذ آب و رطوبت به درون آن ها در شرایط حمل و نقل توسط کشتی باعث شد  طراحان به فکر تولید کانتینرهایی از جنس های  متفاوتی از جمله فلز بیفتد.

البته استفاده از کانتینر فلزی باعث می شد که این وسیله حمل و نقل سنگین تر و همچنین با وجود رطوبت دریا به سرعت زنگ زده و از رده رده خارج شود کانکس ویلایی.

زمانی که علم شیمی راه حلی برای جلوگیری از زنگ زدگی فولاد و آهن پیدا کرد جرقه ی ساخت کانتینر های فولادی نیز زده شد. این کار به وسیله گالوانیزه کردن ورقهای فولادی کانتینرها توسط روکشی آلومینیومی انجام شد. همان طور که میدانید آلومینیوم در برابر رطوبت و زنگ زدگی بسیار مقاوم از آهن و فولاد است. ولی استحکام لازم را ندارد بنابراین نمی توان به تنهایی در دیواره یک کانتینر به کار رود.

وجود کانتینرهای گالوانیزه شده امکان صادرات و واردات در حجم بسیار زیاد بین کشورها و حتی قاره ها فراهم آمد. فقط اینکه هزینه حمل و نقل یک کانتینر با حجم بزرگ بسیار زیاد است. همچنین برای حمل کالاهای کمتر درون کشور یا حتی درون شهری به صرفه به نظر نمی‌رسد. بنابراین وجود کانتینر کوچک الزامی شد. کانکس در ایلام

ابعاد کانتینرها

ابعاد کانتینر ها

ابعاد کانتینر ها

امروز کانتینرها در ابعاد متفاوت و جنس های متفاوتی نیز وجود دارد از کانتینر ها علاوه بر حمل و نقل دریایی در حمل و نقل زمینی توسط کامیون ها  مورد استفاده قرار می گیرد.

دلیل مقاومت بسیار بالای کانتینر ها و همچنین نفوذ ناپذیری آنها نسبت به آب استفاده آنها در صنعت حمل و نقل بسیار گسترده شده است. ابعاد کانتینر ها و سایزهای مختلفی از حدود 8تا ۵۸ فوتی نیز وجود دارد.

با توجه به اینکه اندازه استاندارد کانتینر ها در سراسر دنیا کانتینرکوچک را 20 فوت و کانتینر بزرگ را 40 فوتی می دانند. ولی سایز های بزرگ تر و کوچکتری نیز وجود دارند. شهرهای آمریکا و کانادا بیشتر از کانتینرهای ۴۵ فوت و کانتینر های 53 فوت استفاده می کنند کانتینر فروشگاهی.

نکات قابل توجه برای خرید کانتینر کوچک

کانتینر ها به عنوان یکی از صنعتی ترین وسیله های روی زمین شناخته می شوند آنها روزانه میلیون ها تن کالا را بین کشورهای مختلف بر روی زمین و دریا و حتی هوا جابجا می کنند. این وسیله حیاتی اهمیت زیادی در صنعت و اقتصاد هر کشور دارد.

این کانتینرها با وجود داشتن دیواره های فولادی و همچنین درب های محکم و ضد سرقت با قفل های محکم در برابر دزدیده شدن و سرقت شدن کالاهای جابجایی به شدت محافظت می کنند. در صورتیکه برش دیواره‌های یک کانتینر فقط و فقط توسط دستگاه های سنگین و خاص برش فولادی انجام میشود.

همچنین با پلمپ درب هر یک کانتینر می‌توان از دستبرد و دزدیدن  کالاهای درون آن تا رسیدن به مقصد مورد نظر جلوگیری کرد

هنوز با وجود دستگاه های حمل و تخلیه کانتینر ها بازگذاری و تخلیه کالاهای درونی یک کانتینر بسیار راحت و با سرعت بالا صورت می گیرد. تنها مشکل آن هزینه بالای استفاده از این سبک دستگاه ها است. با توجه به گنجایش خاص هر کانتینر و نوع بار امکان وزن کشی و شماره و دسته بندی کردن کالاهای صادراتی و یا وارداتی با استفاده از کانتینرها بسیار راحت تر نسبت به گذشته شده است.

در حالیکه در حال حاضر در بنادر و گمرک کشور ها بررسی و بازرسی کالاهای وارداتی توسط که توسط کانتینرها جابجا می شوند بسیار ساده شده است. امروزه با ساخت کانتینر های مخزن دارد می توان مایعاتی همچون نفت را با کانتینر جابجا کرد کانکس ماینر.

کاربردهای دیگر

کاربرد های دیگر

کاربرد های دیگر

بعد از کاربرد اصلی یک کانتینر که وظیفه حمل و نقل کالا را برعهده دارد. بعد از مدتی این کانتینرها برگه سلامت خود را از نظر فنی به دلیل فرسایش از دست می دهد.همچنین از نظر امنیتی و استاندارد بودن برای حمل کالا مناسب نخواهد بود.

ولی از این نوع کانتینر مخصوصاً کانتینر کوچک می‌توان در ساخت کانکس های اقامتی یا ساختمان سازی استفاده کرد.

از آنجایی که دیواره محکم فولادی این کانتینرها در مدت طولانی مقاوم هستند حیف است که آنها را دور انداخته و از آن استفاده نشود. از آنجایی که برای ساخت یک کانتینر هزینه زیادی را متحمل می شود.

با استفاده از کانتینر کوچک می توان کانکس های اقامتی برای شرایط بحران زا مانند سیل که مناظره در شرایط بحرانی قرار دارند استفاده کرد. تا مدت بازسازی و مرمت ساختمان ها کانکس ها مکان مناسبی برای اقامت هستند. البته از خود این کانکس ها نیز می توان برای ساخت ساختمان های مجهز شیک و مقاوم نیز استفاده کرد.

حتی با استفاده از کانتینرهای کوچک همانطور که گفته شد می توان سوئیت های قابل حمل برای اقامت در مسافرت ها است. ساخت این سوئیت های جذاب که همه امکانات مورد نیاز یک انسان برای استراحت و زندگی را دارا می باشد.همچنین قیمت به صرفه تری نسبت به اقامت در هتل در اختیار مسافرین قرار خواهد داد .

فروشگاه های بسیاری که در سطح شهر مشاهده می کنیم. مانند بستنی ‌فروشی که در ابتدای خیابان وجود دارد یا رستوران سیاری که تا پاسی از شب به مشتریان خود خدمات رسانی می‌کند. همچنین کافی شاپهای جذابی که در جاده ها وجود دارند این نوع کانتینر کوچک ساخته شده اند تعمیرات کانتینر.

ویژگی های کانتینر کوچک

امروزه با استفاده از تغییر نمای ظاهری یک کانتینر می توان به یک فروشگاه ثابت نیز تبدیل کرد. از آنجایی که دیواره محکم آن امنیت خوبی برای کالاهای درون فروشگاه ایجاد می کند.

کانتینر های کوچک به عنوان یک دفتر کوچک وجمع و جور اداری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این کانتینرها می‌توانند به عنوان کابینه جایگاه مدیر عامل و یک کانتینر مدیریتی باشند.

در شرایطی که جایگاهی برای مطب یک پزشک وجود ندارد استفاده از یک کانتینر کوچک به عنوان مکانی برای ویزیت و درمان بیماران استفاده از یک کانکس درمانی به عنوان مطب ایده خوبی محسوب می‌شود .

همچنین در ابتدای بزرگراه ها و آزاد راه ها کانکس هایی که به عنوان عوارضی ها قرار می گیرند نیز از کانتینر کوچک ساخته شده است. کانتینر های کوچک برای مکان اقامتی تفریحی در نیز برای استراحت مسافران  مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از استفاده های کاربری زیاد ساخت سرویس بهداشتی های سیار در هر منطقه از جمله میان جاده ها یا حتی در وسط بازارها نیز از این نوع کانکس ها استفاده می شود. ایجاد محلی برای نمازخانه های کوچک در بین راه ها یکی از کاربردهای کانکسهای کوچک است. کانتینر در چهارمحال بختیاری 

روش ساخت

روش ساخت

روش ساخت

در ابتدا برای ساخت یک کانتینر کوچک  که به عنوان حمل و نقل کالا می خواهد مورد استفاده قرار بگیرد ودیواره های فولادی گالوانیزه شده را با استفاده از دستگاه های جوش مخصوص به یکدیگر متصل می کند .

برای کف این کانتینر نیز از همین نوع ورقهای پولادی نیز استفاده می کند اما برای جلوگیری نفوذ آب و مقاومت بیشتر در کف کانتینر ها از از پروفیل های چند لایه فشرده یا پروفیل های چوبی استفاده می کند .در مرحله بعدی ازدربهای محکم فولادی و قفل های  مناسب استفاده می شود .کانتینر ها با استفاده از رنگ های کوره ای رنگ شده اند. از همین جهت برابر خراشیدگی و آسیب ها وارد مقاوم هستند.

بعد پس از اتمام برگ سبز یک کانتینر از آن برای صنایع ساختمان سازی استفاده میکنند. ولی در این مرحله نیز از مواد و متریال دیگری برای تغیر این کانتینرها کوچک استفاده می کنند. از آنجایی که یک سازه ساختمانی نیاز به در متفاوت و پنجره دارد. با توجه به نقشه موجود در و پنجره این سازه را برش می دهند کانتینر پزشکی.

عایق کردن دیواره ها

دیواره های فلزی کانتینر بعد از نصب در محل کاملا عایق می شود.شرکت کانتینر وان برای مقاوم کردن دیواره ها از پلی استایرن و پشم شیشه استفاده می کند. بدین صورت دیواره ها مناسب اسکان انسانی خواهند شد.

کفی که در کف کانتینر ها استفاده شده است کاملا مقاوم است.اما اگر قرار است در مدت طولانی فشار زیادی به آن وارد شود. باید کف آن را سرامیک یا پارکت نصب کنید.

نصب در و پنجره کانتینر

نصب در و پنجره ها در مرحله یکی به آخر قراردارد و مرحله آخر نصب دیوارپوش های درونی و خارجی که نمای شیکی به داخل و خارج کانتینر می دهد اکنون ما یک کانکس اسکانی در اختیار داریم . البته ظاهر هر کانتینر  با توجه به کاربرد آن متفاوت است همانطور که آن کانکسی‌که به عنوان یک کانکس پزشکی مورد استفاده قرار خواهد گرفت بسیار متفاوت با کانکس۱ کافی شاپ یا رستوران خواهد بود همچنین امکاناتی که درون یک کانتینر کوچک قرار بگیرد و قیمت آن تاثیر بسزایی خواهد داشت کانتینر در گیلان.

سخن پایانی

کانتینر ها انواع مختلفی دارند.هر کدام با استفاده از جنس و روش خاصی ساخته می شوند. که این کار کاربرد آن ها را مشخص می کند.همچنین روشهای تبدیل کاربری دادن آنها را در اختیار شما قرار خواهند داد.برای مشاوره رایگان و خرید انواع کانکس و کانتینر می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.همچنین اگر هیچ اطلاعاتی درباره کانکس و کانتینر ندارید آن ها اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار خواهند داد.

b2n
yun
rizy
Small container

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *