کانکس آماده

کانکس آماده

کانکس آماده

با نگاهی به محیط اطرافمان، می‌توانیم بسیاری کانکس آماده با کاربردهای مختلف ببینیم . واقعاً دلیل روی آوردن مردم به این همه سازه های پیش ساخته چیست ؟ کانکس های آماده چه کاربردهایی دارند ؟ چه مزایایی باعث استفاده از آنها می شود ؟ در این مقاله می خواهیم با بررسی کانکس آماده ، به این سوالات پاسخ دهیم

کانکس آماده چیست؟

منظور از کانکس آماده ، همان سازه های پیش ساخته است که به منظور کاربردهای بسیار مختلفی استفاده می شود . کانکس های آماده را می‌توان بر اساس ملاک ها و معیارهای بسیار زیادی تقسیم بندی نمود . از جمله تقسیم بندی آنها بر اساس سایز و اندازه ، بر اساس نوع بدنه ، بر اساس متریالی که در آن به کار می رود ، بر اساس کاربردی که دارد و موارد بسیار دیگر . در ادامه برخی از کاربردهای کانکس آماده را با یکدیگر بررسی می نماییم :

 • کانکس رستوران
 • کانکس معدن
 • کانکس پلیس
 • کانکس ماینر
 • کانکس پزشکی
 • کانکس فروشگاهی
 • کانکس مدیریتی
 • کانکس اداری
 • کانکس انباری
 • کانکس سرویس بهداشتی
 • کانکس فروشگاهی
 • کانکس پلیس
 • کانکس ویلایی
 • کانکس مسکونی
 • کانکس کمپینگ
 • کانکس کاروان مسافرتی
 • و موارد بسیار دیگر
 • کانکس ویلایی

هر کدام از این کانکس ها ، ویژگی های خاص خود را دارند. بنابراین مبحث کانکس های آماده و کاربردهای آن ها ، دریای بسیار وسیعی است که می توان در مورد آن ها بسیار صحبت کرد . اما در این مقاله به بررسی موارد کمی می پردازیم. فقط چند نمونه از این کانکس ها را معرفی کرده و به مزایای کلیه کانکس های آماده می پردازیم . همچنین در حد مختصر اشاره‌ای به مشخصات فنی و ساخت این کانکس ها نیز می‌کنیم .

 •  کانکس رستوران

در جاده ها و مسیر های بین شهری ، حتماً کانکسهای رستوران به چشم شما خورده است . این کانکس ها معمولا ابعاد بزرگی داشته و در آنها موارد مختلفی از جمله آشپزخانه کوچک ، محلی برای چیدن صندلی های مشتری ، تجهیزاتی مانند هواکش های قوی ، گرمکن های غذا ، فر و دیگر موارد به کار می رود .

کانکس های رستوران دارای سایزها و اندازه های مختلفی می باشند . از کانکسهای کوچک فست فودی گرفته تا کانکس های دو یا چند طبقه که برای کاربرد رستوران به کار می روند .

 • کانکس معدن

کانکس معدن

کانکس معدن

یکی دیگر از انواع کانکس ها ، کانکس معدن است . طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته معدن ، با استفاده از متریال و بدنه های بسیار مقاوم و قدرتمند شکل می گیرد . این کانکس ها در برابر ضربه و سقوط مصالح و نیز تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم هستند . همچنین ریزش گرد و غبار های ناشی از عملیات ساخت و ساز به آنها آسیب نمی رساند . نمای ساده و در عین حال بسیار قدرتمند و مستحکم ، ویژگی بارز این دسته از کانکس هاست کانکس معدن.

 • کانکس پلیس

در محل های مختلفی ، جهت استقرار نیروهای انتظامی پلیس و یا راهنمایی رانندگی ، از این کانکس ها استفاده می شود . دلیل این امر عدم توانایی ساخت پایگاه های نظامی در هر منطقه است . بنابراین برای حفظ امنیت و نیز جلوگیری از مواردی مانند ترافیک و غیره. در هر محله ، کانکس هایی برای استقرار نیروی پلیس با طراحی ویژه قرار می گیرد . این کانکس ها شکل ظاهری خاصی را دارند. که متناسب با رنگ سازمانی هر کدام از این نهادها در کشور مد نظر است و به عنوان مثال کانکس نیروی انتظامی با رنگ سفید و نوار های سبز  شناخته می شود ، و کانکس راهنمایی رانندگی با رنگ سفید و نوار های آبی .

کانکس های نیروی انتظامی باید دارای مقاومت کافی و توانایی ایمنی نیروهای نظامی در برابر حمله یا آتش سوزی و گلوله و غیره داشته باشند .

 •  کانکس ماینر

کانکس ماینر

کانکس ماینر

یکی از موارد کاربرد کانکس ها ، کانکس آماده ماینر برای استخراج ارزهای دیجیتال است . در طراحی این کانکس ها حساسیت بسیار ویژه‌ای وجود دارد ؛ به عنوان مثال باید جلوی ورود هرگونه ذره ، گرد و غبار و یا ذرات معلق در هوا را گرفت . همچنین باید دستگاه های سرمایشی ، کابلهای برق قدرتمند ، فیوزهای دارای قدرت زیاد ، فن های تهویه هوا ط عایق بندی بسیار مناسب ، فیلترهای مناسب در هواکش ها و موارد دیگر در آن به کار برود .

این کانکس ها با توجه به تعداد دستگاه ها و حجم و اندازه آنها ، قفس کشی های متناسب با خود را می طلبند و ابعاد آنها نیز متفاوت است .

 • کانکس پزشکی

برای ایجاد امنیت بهداشتی افراد و نیز دسترسی آنها به خدمات عمومی پزشکی ، در هر منطقه‌ای می توان کانکس پزشکی را مستقر نمود . با استقرار این کانکس ها ، افراد توانایی دسترسی سریع و آسان به خدمات عمومی پزشکی را دارند . یکی از کاربردهای اساسی این کانکس ها برای ایجاد پایگاه های واکسیناسیون در ایام کرونا بود که موارد بسیار زیادی از آنها در شهر های مختلف دیده می شد کانتینر در خوزستان.

 •  کانکس فروشگاهی

کانکس فروشگاهی

کانکس فروشگاهی

با توجه به اینکه در برخی مناطق امکان تاسیس و ساخت فروشگاه ها وجود ندارد ، می توان با استفاده از کانکس های فروشگاهی ، بیزینس های کوچک را راه اندازی نمود . به عنوان مثال کانکس فروشگاهی کتاب ، کانکس آماده رستوران ،  کانکس آماده کافه ، کانکس فروشگاه مواد غذایی ، یا دکه و موارد دیگر .

این کانکس ها هم دسترسی افراد به نیاز های مد نظر خود را آسان می کند ، هم می‌ تواند منبع درآمدی برای افراد دارای سرمایه اولیه پایین باشد.

 • کانکس مدیریتی

از دیگر انواع کانکس ها ، کانکس های مدیریتی هستند که به عنوان دفتر کار مدیران رده بالای یک شرکت یا سازمان به کار می روند . این کانکس ها دارای طراحی ویژه و خاص خود می باشند . معمولاً در ساخت آن ها از یک اتاق به عنوان اتاق جلسات  استفاده می شود . همچنین دارای یک آبدارخانه کوچک ، محل استقرار منشی و فضای انتظار مراجعین و ارباب رجوع هستند . این کانکس ها طراحی بسیار ویژه و زیبایی را دارند ، که بتوانند یک سازه بسیار لوکس و در خور شأن مدیریت را به نمایش بگذارند . معمولاً سقف این کانکس نسبت به کانکسهای دیگر کمی بزرگتر بوده و در آن رنگ های روشن به کار می رود .

 •  کانکس اداری

برای مستقر کردن نیرو های یک شرکت یا سازمان ، می توان از کانکس های اداری بزرگ که دارای اتاق های فراوانی هستند. استفاده نمود . لذا با توجه به چیدمان اتاق های درون کانکس ، می ‌توانند اتاق اختصاصی خود را داشته باشند . ویژگی بارز کانکس اداری ، تعداد زیاد اتاق های آن می باشد.کانکس انباری

 •  کانکس انباری

کانکس انباری

کانکس انباری

با توجه به اینکه ساختمان ها فضای زیادی در شهرها ندارند ، و اکثر افراد مجبور به زندگی در آپارتمان های نسبتاً کوچک هستند. در نتیجه نیاز است برای خانه ها انبار قرار داده شود . از آنجایی که امکان ساخت انبار در تمام ساختمان ها وجود ندارد ، بنابراین می توان از کانکس های پیش ساخته و آماده انباری ، در پارکینگ ،حیاط ، و یا بر روی پشت بام به عنوان انبار استفاده کرد .

کانکس های انباری معمولاً کوچک بوده و نیز طراحی از نمای بیرونی آنها بسیار ساده است . بسته به اینکه این کانکس ها در فضا و محیط باز و یا بسته قرار داده شوند. متریال به کار رفته در آن ها متفاوت است .

مزایای کانکس آماده

مزایای کانکس آماده

مزایای کانکس آماده

از مزایای کانکس آماده می توان به موارد زیر اشاره نمود :

قابلیت جابجایی و پرتابل بودن : با وجود امکان جابجایی برای این کانکس ها می ‌توان هنگام کوچ کردن به یک شهر دیگر و یا جابجایی  محله ، کانکس مورد نظر را نیز انتقال داده و دیگر نیازی به ساخت مجدد آن نمی باشد .

 • هزینه ساخت پایین

کانکس های آماده نسبت به سازه های مسکونی و ساختمانی ، قیمت بسیار پایین تری دارند. شما میتوانید با اندک هزینه صاحب یک کانکس با امکانات کامل و جامع گردید کانتینر خراسان شمالی.

 • هزینه تعمیرات پایین

نوسازی و بازسازی کانکس ها ، نسبت به بازسازی ساختمان ها هزینه بسیار پایینی را دارند و با استفاده از تعمیرات و بازسازی و نوسازی کانکس ها می ‌توانید همواره صاحب کانکس های لوکس و مدرن باشید انواع کانکس.

ایمنی و مقاومت سازه های پیش ساخته : یکی دیگر از مزایای کانکس آماده که می‌توان آن را مد نظر قرار داد ، ایمنی و مقاومت بسیار آن ها در برابر زلزله است . به دلیل سبکی سازه ها و متریالی که در این کانکس ها به کار می روند ، مقاومت آن ها در برابر زلزله بسیار بالا بوده و دچار آسیب جدی نمی شوند . و نیز در صورت آسیب دیدگی خطرات جانی را در پی ندارد .

 •  پوشش بدنه و سقف

در پوشش بدنه و نیز سقف کانکس متریال و مصالح مختلفی به کار می رود . از جمله می توان به ساندویچ پانل ، فایبرگلاس ، ورق های گالوانیزه ، ورق های کامپوزیت و ورق های فولادی و چوب اشاره کرد . استفاده از هر کدام از این موارد و متریال بستگی به نوع کار کرد کانکس و شرایط نگهداری آن دارد .

 جمع بندی

آنچه باعث گسترش کانکس آماده و کاربردهای آن شده است. هزینه بالای ساخت و ساز و ساختمان سازی و نیز قیمت پایین کانکس ها و ساخت راحت و آسان آنها  است . زمان بسیار پایین ساخت کانکس آماده ، قیمت کم ، ایمنی بالا ، طول عمر زیاد ، هزینه نگهداری پایین ، قابلیت جابجایی و حمل و نقل و موارد دیگر همگی جزء مزایای این دسته از سازه ها به حساب می آیند کانتینر فروشگاهی.

در این مقاله به بررسی انواع کانکس آماده مزایا و متریال به کار رفته در آنها پرداختیم . امیدوارم مفید واقع شده باشد.

b2n

yun

rizy

The conexe is ready

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *