کانکس مدیریتی

کانکس مدیریتی

کانکس مدیریتی

یکی از انواع کانکس ها، سازه مدیریتی می باشد کخ در واقع یک سازه پیش ساخته است که جهت استقرار بخش مدیریتی استفاده می شود. مدیران و هیئت مدیره یک شرکت یا مجموعه کاری ، می‌توانند از این کانکس ها به عنوان دفتر کاری خود استفاده نمایند. منتها باید دقت نمود که ظاهر این سازه با تمامی کانکس ها متفاوت بوده و شکلی لوکس دارد. در ادامه به بررسی این دسته از کانکس ها می پردازیم. کانکس ویلایی

 اجزای این کانکس

کانکس های مدیریتی دارای بخش های مختلفی مانند سالن کوچک انتظار ، آبدارخانه ، اتاق جلسات ، میز منشی ، پیشخوان ، بایگانی و موارد مختلف دیگر می باشند. البته ذکر این نکته لازم است که بخش‌های مختلف کانکس های مدیریتی به انتخاب خود کاربر با توجه به نیازهای آن طراحی می شود.

هر کدام از این بخش ها ، دارای امکانات ویژه ای است که می توان در کانکس های مدیریتی آنها را طراحی نمود. به عنوان مثال آبدارخانه باید حتماً دارای هواکش مناسب ، لوله کشی گاز ، سیم کشی مناسب ، لوله های آب ، سینک ظرفشویی ، کابینت و موارد این چنینی باشد .

اتاق کنفرانس نیز باید دارای سیم کشی برق مناسب ، پریز های متعدد ، سیستم های رایانه ای ، دوربین مدار بسته و موارد دیگر باشد. با توجه به نیازهای هر کدام از این بخش ها و مواردی که کاربر مدنظر دارد. می توان طراحی این کانکس ها را به شیوه های دلخواه انجام داد کانکس اداری.

 کاربرد کانکس مدیریتی

"کاربرد

کانکس های مدیریتی در واقع یک دفتر کار کامل می باشد. این کانکس ها ظاهری بسیار لوکس و زیبا دارند. همین مسئله آنها را از انواع دیگر کانکس ها متمایز می سازد. معمولاً فقط کارمندان رده بالا یا هیئت مدیره یک مجموعه از سازه مدیریتی برای دفتر خود استفاده می کنند.

دلایل مختلفی برای استفاده از این کانکس ها به جای دفتر کار می تواند وجود داشته باشد. به عنوان مثال موقتی بودن دفتر کار و یا کمبود فضا در محیط و ساختمان اداری یا کمبود زمان برای ساخت دفتر و یا جدا شدن از کارمندها و کارگران مجموعه؛ همه این موارد می تواند دست به دست هم دهد. تا انتخاب کانکس های مدیریتی را نسبت به ساختن دفتر کاری دارای ارجحیت نمایند کانتینر در خوزستان.

 انواع کانکس مدیریتی

کانکس های مدیریتی به طور کلی می‌توانند در ابعاد طرح ها و انواع متفاوتی تولید گردند. اینکه چه نوع کانکسی و با چه طراحی مناسب کارفرما است. بستگی به نیاز کارفرما ، سلیقه و میزان هزینه ای که می تواند بابت آن بپردازد ، دارد. در ساخت و طراحی کانکس های مدیریتی از ترکیب چندین نوع متریال مختلف و طرحهای گوناگون استفاده می شود. تا آنها را به گونه ای لوکس و شایسته یک مدیر رده بالا نشان دهد.

ویژگی مشترک تمام کانکس های مدیریتی در انواع مختلف و اندازه های متفاوت آنها ، لوکس بودن و طراحی اختصاصی آنهاست. بنابراین امکان اینکه کانکس های مدیریتی را به چند نوع محدود مانند کانکس چوبی ، کانکس کامپوزیت ، کانکس ساندویچ پانل و موارد این چنین تقسیم نماییم وجود ندارد.

بلکه در ابتدای کار ، مدیر مجموعه به مرکز ساخت کانکس مراجعه نموده و طرح مورد نظر خود را به آنها می دهد. سپس مشاوران سازنده کانکس ، ایده هایی را برای زیباتر شدن کانکس به کارفرما ارائه می کنند. پس از طرح ریزی اولیه توسط کارفرما و سازنده ، می‌توان به طرح زیبا و جامعی از این سازه برای کاربرد مد نظر رسید انواع کانکس.

 کانکس مدیریتی برای چه فضاهایی مناسب نیست؟

"<yoastmark

کانکس های مدیریتی نسبت به سازه های کارگاهی و کانکس های معدن و غیره از مصالح بسیار حساس تری برخوردارند. و در نتیجه مانند کانکسهای معدن به آن اندازه مقاوم نیستند. پس باید دقت کرد که در محیط هایی که عملیات های عمرانی و ساخت و ساز استفاده می شود. و نیز در مکانهایی که امکان سقوط مصالح وجود دارد ، از کانکس های مدیریتی نباید استفاده نمود؛ زیرا عمر این کانکس ها و سازه های پیش ساخته را به شدت کاهش می دهد. کانکس پزشکی

 زمان مورد نیاز برای ساخت کانکس مدیریتی

برخلاف دیگر سازه های پیش ساخته و کانکس هایی که کاربری های دیگری دارند و به طور معمول بین ۱ الی ۲ روز در ساخت خود زمان می‌برند ، زمانی که از شروع طراحی تا اتمام مرحله ساخت برای یک این سازه نیاز است معمولاً بین ۲۰ الی ۳۰ روز می باشد؛ زیرا طراحی این کانکس ها کاملا منحصر به فرد و خاص بوده و همین مسئله باعث می شود که برای ساختن آن زمان زیادی در جهت پرداختن به جزئیات و ساختن یک کانکس خوب صرف شود. در این کانکس ها هرچقدر زمان بیشتری صرف پرداختن به جزئیات گردد ، کیفیت کار بالاتر می باشد. در نتیجه نباید ظرافت و زیبایی را فدای سرعت کرد کانکس معدن.

طراحی کانکس مدیریتی

"طراحی

در طراحی کانکس های مدیریتی باید فضا به گونه‌ای در نظر گرفته شود. که امکان قرار دادن میز منشی و نیز مکانی برای انتظار ارباب رجوع در آن وجود داشته باشد. همچنین باید اتاق مدیر به قدری بزرگ باشد. که زمانی که چندین نفر قصد دارند مدیر را ملاقات نمایند ، بتواند پاسخگوی این نیاز باشد.

برای پذیرایی از ارباب رجوع بهتر است فضایی به عنوان آبدارخانه در آن قرار بگیرد تا هنگامی که افراد برای مراجعه به این شرکتها حضور پیدا می کنند. سرویس دهی به آنها امکان پذیر باشد.

ارتفاع سقف در کانکس های مدیریتی باید به گونه‌ای باشد که هنگام رفت و آمد افراد ، حس سنگینی به آنها ندهد. بنابراین نسبت به دیگر سازه های پیش ساخته سقف کانکس های مدیریتی از ارتفاع بیشتری برخوردار است.

در طراحی کف این سازه ، سرامیک با رنگ روشن استفاده شده تا فضای داخل کانکس بزرگتر به نظر بیاید و نیز نظافت آن هم راحت باشد. استفاده از سرامیک باعث می‌شود هنگامی که در این کانکس ها رفت و آمد زیاد می باشد ، لرزش به وجود نیاید.

توصیه می شود رنگ دیواره های داخلی  روشن باشد؛ زیرا استفاده از رنگ های روشن باعث وسیع به نظر رسیدن آن محل می شود. پرده ها بهتر است نسبت به دیوار کمی تیره تر انتخاب شوند تا از دیوار خود را بکنند.

نمای خارجی کانکس مدیریتی

و اما به نمای خارجی کانکس های مدیریتی بپردازیم. در نمای خارجی این کانکس ها بهتر است طراحی به گونه‌ای باشد. که به محض مشاهده کانکس از دور بتوان تشخیص داد. که این کانکس متعلق به مجموعه مدیریتی است. در نتیجه باید نوع طراحی و مصالح و متریالی که در ساخت کانکس های مدیریتی به کار می روند. نسبت به کانکس هایی که در مجاورت آن قرار دارند و نیز دیگر سازه های پیش ساخته مجموعه کاملاً متفاوت باشد.

بهتر است برای اینکه بتوان دید و نظارت بر کارهایی که در مجموعه اتفاق می افتد. و همچنین ایجاد نور طبیعی بیشتر در مجموعه ی مدیریتی در این کانکس ها شیشه های سکوریت استفاده شود کانتینر معدن.

بدنه این کانکس ها بهتر است از نوع کامپوزیت همراه با شیشه های سکوریت بسیار بزرگ باشد. نورپردازی خارجی کانکس مدیریت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. درب این کانکس ها باید از نوع درب اداری و یا درب چوبی ضد سرقت باشد؛ همچنین محلی که این سازه در آن قرار می گیرد ، باید برای ماشین نیز مناسب باشد تا خودرو ها بتوانند نزدیک این کانکس ها پارک شوند.

این مسئله باعث می‌شود هم خود مدیر و هم مهمانان نیاز به طی مسافت زیاد نداشته باشم. ونیز آداب مهمان نوازی را بیشتر و بیشتر می کند.

قیمت کانکس های مدیریتی

"قیمت

معمولاً قیمت این سازه با توجه به متریالی که در آن به کار می رود و نیز لوکس بودن و تجهیزات زیاد آن نسبت به دیگر کانکس ها بسیار بیشتر می باشد. اما طراحی آنها به گونه ای است که با ورود به آن ، به مخاطب حس با ارزش بودن و قدرت شرکت و کارخانه یا مجموعه کاری ارائه می شود. در نتیجه استفاده از آنها گزینه بسیار مناسبی است.

جمع بندی

با توجه به طراحی زیبای این سازه و امکان استفاده از آن ها به عنوان یک مجموعه و دفتر کار شکیل و همچنین زمان کوتاهی که صرف ساخت آنها می شود ، استفاده از کانکس های مدیریتی برای کسانی که وقت کافی در جهت تاسیس و ساخت یک دفتر مناسب ندارند ، توصیه می شود. در طراحی این کانکس ها معمولاً متریال مختلفی به صورت ترکیبی با هم استفاده می شوند.بخش های مختلف دفتر مدیریتی متریال متفاوتی را دارند.

این کانکس ها معمولاً دارای آشپزخانه ، فضای انتظار ، میز منشی ، دفتر جلسات و در صورت نیاز اتاق بایگانی می باشند. اجزای داخلی کانکس های مدیریتی با توجه به نیاز و سلیقه کاربر تعیین می شود. طراحی و ساخت کانکس های مدیریتی نسبت به سایر کانکس ها معمولاً پروسه‌ای بسیار زمان بر تر می باشد کانتینر در خوزستان.

مثلا اگر یک کانکس مسکونی در یک الی دو روز ساخته می شود ، این سازه بین ۲۰ الی ۳۰ روز زمان می‌برد. و نکته آخر اینکه در مورد کانکس های مدیریتی می توان بیان کرد. این است که حساسیت مصالح به کار رفته در این کانکس نسبت به کانکس های معدن و کانکس های کارگاهی بیشتر می باشد. در نتیجه برای مکان هایی که امکان سقوط مصالح یا ریزش گرد و غبار ساختمان ها و یا ضربه وجود دارد. نصب این کانکس ها توصیه نمی شود.

 

در این مقاله به صورت مختصر در مورد کانکس های مدیریتی ، انواع آن ، کاربردها ، مصالح و ساخت آن پرداختیم. امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد.

b2n

yun

rizy

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *