کانکس مسکونی

کانکس مسکونی

کانکس مسکونی

منظور از کانکس مسکونی سازه های پیش ساخته است که برای سکونت مناسب می باشند . به صورت کلی این دسته از کانکس ها در دو دسته کانکس های مسکونی کوچک مانند سرایداری ها و کانکس مسکونی بزرگ مانند ویلا های پیش ساخته قرار می گیرد که در این این نوشتار به آن می پردازیم. کانکس ویلایی

مزایای کانکس مسکونی

همان طور که بیان شد کانکس های مسکونی می توانند در اندازه ها و ابعاد مختلفی باشند. به عنوان مثال کانکسهای مسکونی کوچک که عمده کاربرد آنها در زمینه کانکس های نگهبانی و کانکس های سرایداری می باشد . دسته ی دیگر کانکس های مسکونی عبارتند از : کانکس های مسکونی بزرگ که به عنوان ویلاهای پیش ساخته استفاده می شوند . معمولاً این سازه ها در سکونتگاه های ییلاقی و قشلاقی در باغ ها استفاده می گردد . معمولاً استفاده از کانکس های مسکونی دو دلیل عمده دارد کانتینر فروشگاهی.

هزینه ی ساخت

هزینه ساخت این کانکس ها بسیار پایین بوده و نیز قابلیت جابجایی دارند . به این قابلیت پرتابل نیز می گویند . دلیل هزینه پایین کانکس ها و نیز قابلیت جابجایی این است که برخلاف ساخت و سازهای عملیاتی قدیمی. مانند ساختمانهای موجود آپارتمانی و یا ویلایی که در روش ساخت آنها محدودیت هایی اعمال می‌شود. در این کانکس ها هیچ محدودیتی وجود ندارد . کانکس ها ی پیش ساخته ، می توانند از متریال سبک استفاده نمایند که باعث می شود که هزینه ی ساخت ارزان تر گردد .

ساخت سوله با مصالح و متریال ارزان ، ولی با کیفیت علاوه بر ایجاد صرفه جویی مالی زیاد باعث می شود که بتوان مساحت بیشتری را اجرا کرد . با قرار دادن دو یا سه کانکس پیش ساخته در کنار هم دیگر می توان سازه هایی بزرگ داشت . همچنین با اجرای سوله دوبلکس می توان یک خانه ی دو طبقه ی زیبا داشت . با ساخت این سوله ها تنوع زیادی نیز در خانه های مسکونی خود می توانیم داشته باشیم و هر از چندگاهی سازه را عوض نمود . کانکس انباری 

جهت هماهنگی و خرید با شماره 09122753600 تماس بگیرید.

صرفه جویی زمانی

صرفه جویی زمان

صرفه جویی زمان

از سوی دیگر ساخت کانکس های مسکونی زمان بر نیست . اما ساخت ساختمان ها و بناهای مسکونی غیر پیش ساخته ، زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد که همین زمان زیاد باعث افزایش شدید قیمت ها می شود . افراد علاوه بر هزینه‌های مصالح که باید به آن بپردازند. هزینه های دیگری مانند تجهیز کارگاه ، اسکان کارگران ، انبار کردن مصالح و برچیدن کارگاه را نیز باید پرداخت کنند . همچنین در فصول سرد سال برای جلوگیری از یخ زدگی بتن و ملات گاهی مجبور می شوند. عملیات ساخت را متوقف نمایند. همچنین در فصول گرم مشکلات زیادی نیز وجود دارد. که باعث می شود هزینه های بیشتری برای ساخت به وجود بیاید. کانتینر کوچک

امکان ساخت در تمام مناطق

از طرف دیگر برخی از مکان ها امکان ساخت ساختمان را ندارند. یا شرایط به گونه ای است که امکان حمل مصالح به آن مناطق وجود ندارد. یا اینکه محلی برای اینکه بتوان کارگاهی را تجهیز نمود ، فراهم نیست . در چنین مواردی بسیار منطقی و عاقلانه است که از کانکس های مسکونی استفاده نمود . که هم باعث سرعت و صرفه‌جویی در زمان می باشند و هم هزینه ها را به شدت کاهش می دهند . از سوی دیگر قابلیت اجرای کانکس های پیش ساخته مسکونی در تمامی مناطق و امکان حمل و نقل آسان آن شرایط را برای روی آوردن به این نوع از سازه ها به مراتب افزایش داده است.

استفاده در تمام فصول

استفاده در تمام فصول

استفاده در تمام فصول

مزیت دیگر کانکسهای مسکونی این است که این کانکس ها محدودیت زمانی و منحصر بودن به یک فصل خاص را ندارند . همچنین از دیگر مزایای آن می‌توان به این مورد اشاره کرد که هزینه های کنترل کیفی و بررسی و نظارت بر این ساختمان‌ها دیگر بر عهده مالک نیست. و کارخانه تولید کننده کانکس های مسکونی ، تمامی این هزینه ها و نظارت ها را بر عهده دارد .

عدم نیاز به مجوز ساخت

یکی دیگر از مواردی که می‌توان در مزایای کانکس های پیش ساخته به آن پرداخت ، این است که در هنگام ساخت یک خانه به روش سنتی نیاز به اخذ پروانه ها و مجوزهای گوناگونی است. اما در کانکس های پیش ساخته این موارد لوم و ضرورت ندارند . در این نوع سازه ها فرد می‌تواند کانکس مسکونی مورد نظر خود را سفارش داده و پس از اینکه در کارخانه ساخته شد در کمترین زمان ممکن از کارخانه به محل مورد نظر که با یا یک فضای قشلاقی و ییلاقی یا هر فضای مورد نظر دیگری می باشد ،انتقال دهد . بنابراین برای سر کردن ایام تعطیلات و فراغت در آنها مورد بسیار مناسبی می باشد تعمیرات کانتینر.

در بسیاری از موارد با وجود کانکس های پیش ساخته فرد می‌تواند یا یک ملک دیگر را خریداری کند و برای اسکان خود و خانواده خود از این کانکس ها استفاده نمایند . البته ذکر این نکته نیز بسیار ضروری است. که در کانکس های بزرگ و یا کانکس هایی که نیاز به فونداسیون و پی دارند. اخذ مجوزهای ساخت و ساز ضروری می باشد . از جمله کانکس هایی که نیاز به فونداسیون دارند. می توان به کانکس های دو طبقه و و دوبلکس اشاره کرد . این کانکس ها نیاز دارند تا به فونداسیون و پی متصل شده تا در برابر حوادث طبیعی و بادهای شدید مقاومت کافی را داشته باشند. اما در کانکس هایی که نیاز به فونداسیون دارند ، هیچ گونه مجوز ساخت و سازی نیاز نمی باشد .

امکانات کانکس مسکونی

امکانات کانکس مسکونی

امکانات کانکس مسکونی

کانکس مسکونی مانند یک خانه کامل تمامی امکانات را می تواند در خود داشته باشد . بخش‌های داخلی کانکس مسکونی مانند یک خانه می باشد و شامل حمام و سرویس بهداشتی ، آشپزخانه ، اتاق نشیمن ، حال پذیرایی ، اتاق خواب ، در برخی موارد تراس ، فضای سبز اشاره نمود . همچنین می‌توان در این کانکس ها از مبلمان ، میز و صندلی ناهار خوری ، آشپزخانه  مجهز ، لوستر نور و موارد دیگر نیز استفاده نمود . برخی دیگر از کانکسهای مسکونی نیز مجهز به کتابخانه ، کمد دیواری مخزن آب ، پنل های خورشیدی تولید برق و موارد دیگر نیز می باشند . با توجه به نیاز ها و مقدار مساحتی که مالک نیاز دارد. جزئیات این سازه ها کنار یکدیگر قرار داده می شود کانکس در تبریز.

انعطاف بعد از ساخت

اما این نکته ضروری است که حتی بعد از قرار داده شدن این سازه ها نیز امکان تغییرات توسط فرد نیز در آن وجود دارد . مشخصات فنی کانکس مسکونی روشهای مختلفی در ساخت کانکس های مسکونی مشخصات فنی آن و مصالحی که در آن به کار می روند وجود دارد . با توجه به این روش های مختلف مصالح و مواد اولیه مختلفی می تواند. در آن استفاده شود . به عنوان مثال در نمای خارجی این سازه ها را می توان از ساندویچ های پانل ، چوب ، ورقه های فلزی و غیره نیز استفاده کرد . خریداران با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی منطقه ای که قصد نصب کانکس مسکونی را در آن دارند. با استفاده از مشورت افراد متخصص در این زمینه ونیز توان مالی خود برای ساخت یک کانکس می توانند بهترین گزینه را انتخاب نمایند .

در تمامی کانکس های پیش ساخته و کانکسهای مسکونی استفاده از پروفیل های آهنی و شاسی صورت می پذیرد . اسکلت این سازه ها از تیرآهن ۱۶ یا ۱۸ است . پس از اینکه این سازه ها ساخته شدند. طرح های متنوعی از انواع کاغذ دیواری ، چوب و یا پروفیل های مختلف در آنها به کار می‌رود . و منجر به تزیین دیوارهای داخلی می شود. در برخی موارد ، بزرگی کانکس پیش ساخته باعث می شود تا آن را در دو یا سه قطعه مجزا تولید نمود . در محل نصب کانکس آن را به همدیگر متصل کرد.

قیمت کانکس مسکونی

"<yoastmark

ارزش کانکس مسکونی قطعاً قابل تخمین با عدد مشخصی نیست. زیرا با توجه به مصالح و متریالی که در ساخت این سازه ها به کار می روند و نیز ابعاد و امکانات آن. این قیمت به شدت دارای تلورانس می باشد . اما ذکر این نکته ضروری است که قیمت تمام شده یک کانکس مسکونی به مراتب از قیمت تمام شده ساخت یک خانه با همان ابعاد پایین تر می باشد کانتینر در گیلان.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب ذکر شده در این مقاله به این نتیجه گیری کلی می‌رسیم که از آنجایی که قیمت ساخت یک خانه افزایش زیادی پیدا کرده و نیز مجوز های لازم برای ساخت خانه ، فرآیند طولانی را طی می کند . برای کسانی که دنبال داشتن محلی برای سکونت با قیمت پایین در باغ خود یا مناطق دیگر هستند. استفاده از این نوع لوله ها بسیار روشی منطقی می باشد . برای دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر می توانید مقالات و نوشتارهای دیگر ما را نیز بررسی نمایید .

آنچه ذکر شد گوشه‌ای از اطلاعات مربوط به کانکس مسکونی بود که به شما کمک می کند اطلاعات لازم برای دریافت این گونه از سازه ها را داشته باشید . امیدوارم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

b2n

yun

rizy

Residential conexe

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *