کانکس معدن

کانکس معدن

کانکس معدن

یکی از مستحکم ترین انواع کانکس ها ، کانکس معدن می باشد . همانطور که از نام این سازه مشخص است ، عمده کاربری کانکس معدن ، در زمینه معادن و کارگاه های ساختمانی است . این کانکس ها دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی است .

هم تجهیزات بسیار قدرتمندی در آن به کار رفته است ، هم با توجه به بدنه بسیار مستحکم آنها در برابر شرایط سخت استحکام و مقاومت بالایی دارد . در ادامه به بررسی انواع ویژگی ها و کاربرد های کانکس معدن پرداخته و شرایط حساس آنها را ذکر می کنیم.

مزایای کانکس معدن

کانکس معدن از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است . این کانکس ها توجیه اقتصادی خوبی را دارند . همچنین مزایای بسیار فراوانی باعث می شود از این کانکس ها به جای سازه های ساختمانی ثابت استفاده کرد . به عنوان مثال یکی از این مزایا این است که از آنجایی که در کانکس معدن ، مصالح ساختمانی ، آجر ، آهن و اینگونه موارد استفاده نمی شود ، در نتیجه هزینه ساخت آن نسبت به یک سازه ساختمانی بسیار پایین ‌تر است کانتینر فروشگاهی.

  • صرفه زمانی

صرفه زمانی

صرفه زمانی

مورد بعدی این است که زمانی که صرف ساخت کانکس معدن می‌شود ، بسیار پایین بوده و دیگر نیازی نیست برای ساخت محل استقرار کارگران چندین ماه زمان صرف ساختن ساختمان کرد  . بلکه در کمترین زمان ممکن می توان به تولید و بهره‌برداری از این کانکس ها رسید .

  • قابلیت فروش

همچنین یکی دیگر از کاربردها و مزایای بسیار خوب این کانکس ، این است که زمانی که کاربرد آنها به اتمام رسید و افراد دیگر به این کانکس نیازی نداشتند ، می توانند آنها را به فروش رسانده و یا اجاره دهند . با فروش یا اجاره دادن این کانکس ها مقدار زیادی از هزینه ها برمی گردد . از دیگر مزایای این کانکس ، قابلیت حمل و نقل و جابجایی آنها ست . به این قابلیت خاصیت پرتابل بودن نیز می گویند . این مزیت بیشتر در مورد شغل هایی کاربردی است که دائماً در حال جابجایی هستند . نیاز دارند تا بتوانند سازه خود را همراه با جابجایی خود حمل و نقل نمایند .

از دیگر کاربردهای کانکس معدن برای پروژه‌هایی است که امکان اینکه بتوان واحدهای ساختمانی را در آنها ساخت و یا اجاره کرد وجود ندارد . همچنین زمانی که صرف ساختن کانکس معدن می شود ، بسیار پایین است. زیرا دیگر نیاز به صرف زمان برای مواردی مانند نقاشی ، بنایی ، گچ کاری ، سرامیک ، گچ بری و موارد این چنینی وجود ندارد انواع کانکس.

یعنی دقیقاً برخلاف سازه های ساختمانی مرسوم می باشد . زیرا در طراحی و ساخت ساختمانهای مرسوم ، از بنایی و موارد این چنینی استفاده می شود ؛ در حالی که در یک کانکس معدن هیچ کدام از این موارد وجود نداشته و همین مسئله باعث می شود بتوان در کمترین زمان ممکن ، کانکسهای مسکونی و معدن را بنا نهاد .

  • مقاومت و طول عمر

مقاومت و طول عمر

مقاومت و طول عمر

طول عمر ، پایداری و مقاومت کانکس های معدن نیز  یکی دیگر از مزایای این کانکس هاست . این کانکس ها می‌توانند در برابر انواع حوادث چه از نوع طبیعی و چه از نوع انسانی ، مقاوم باشند . حوادث طبیعی مانند سیل ، زلزله ، طوفان ، صاعقه و رعد و برق شدید ، بارش تگرگ ، آتش سوزی و موارد این چنینی و حوادث انسانی مانند سقوط مصالح ضربه ها و برخوردها ، تصادف ، آتش سوزی به خاطر نشتی گاز  و دیگر موارد .

این کانکس ها در برابر این حوادث عمل کرد بسیار مثبتی را نشان داده‌ اند .

به خاطر شرایط بسیار ویژه ای که در ساخت این کانکس ها و بدنه آن ها به خاطر کاربردشان در معدن به کار می رود ، آنها نسبت به تمامی انواع کانکس ها ، بیش از همه مقاومت و قدرت و استحکام دارند. زیرا در محل هایی نصب می شوند که امکان انواع ضربه های محکم و نیز سقوط مصالح وجود دارد کانکس ماینر.

  •  عایق بودن

کانکس های معدن در محیط‌های باز و بیرونی نگهداری می‌شوند ؛ در نتیجه باید قابلیت عایق بودن داشته باشند تا کارگرانی که در آن زندگی می کنند از سرما و گرمای زیاد محافظت شوند . همچنین با توجه به سر صدای زیادی که در معادن وجود دارد ، این کانکس ها باید عایق صدا هم باشند ، که هنگام استراحت کارگران محیط آرامی را برای آنها فراهم کنند .

بنابراین در ساخت آن ها به گونه‌ای عمل می‌شود که در برابر سرما ، گرما ، صدا و تغییرات آب و هوایی عایق باشند .

کانکس معدن مانند دیگر کانکس ها امکان این را دارد که بتوان در آن کابل تلفن ، شبکه اینترنت ، وایرلس و موارد دیگر راه اندازی نمود . معمولاً در ساخت این کانکس از دیواره های ساندویچ پانل و درب و پنجره های پی وی سی استفاده می شود .

دلیل استفاده از ساندویچ پانل به خاطر مقاومت بسیار زیاد آن ها و نیز قدرت و مستحکم بودنشان است ، که در ساخت کانکس معدن باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد .

ساخت کانکس معدن

ساخت کانکس معدن

ساخت کانکس معدن

برای طراحی و تولید این کانکس ها باید مراحل زیر طی شود . در ابتدا نقشه کانکس توسط افرادی که در زمینه طراحی و مهندسی خبره و کارشناس می باشند ، باید طراحی شود . زمانی که این نقشه ها طراحی و آماده شد ، توسط یک مسئول فنی که به ساخت کانکس مسلط می باشد. بررسی صورت می گیرد .

با بررسی نقشه اگر قابلیت های لازم برای ساخت این کانکس در آن فراهم بود ، با استفاده از مصالحی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت ، ساخت آن شروع می شود .

کاربرد کانکس معدن

هر کدام از کانکس ها محل استفاده و شرایط خاص خود را می طلبند . کانکس های معدن از لحاظ نوع ساختشان و شکل و نقشه ای که دارند. همچنین مصالحی که در آنها به کار می رود ، با دیگر کانکس ها کاملا متفاوت است کانکس ویلایی هوشمند.

می توان گفت بیشترین اختلاف این کانکس ها از لحاظ مصالحی که در آن به کار می رود. با کانکس های مدیریت است .  که به معرفی این کانکس ها در مقالات پیشین پرداخته‌ایم . با توجه به نوع کاربری کانکس ها ابتدا نقشه این نوع از کانکس مشخص می شود .

کانکس معدن بیشتر برای کاربری های مختلفی مانند کارگاه های صنعتی ، معادن ، کارخانجات کوچک و بزرگ ، برج سازی ، انبوه سازی ، شهرک سازی و این گونه موارد استفاده می شود .

بالاترین بازدهی و مقاومت در کانکس ها مربوط به این کانکس است . چرا که کانکس معدن باید بتواند در شرایط آب و هوایی بسیار سخت ، مقاومت زیادی داشته باشد . گرما و سرمای زیاد ، گرد و خاک ژ سقوط مصالح ، برخورد ماشین آلات ، برخورد مصالحی که برای ساخت معدن از آن استفاده می شود. طوفان و گرد و خاک شدید. نباید هیچ گونه تاثیر منفی بر روی این کانکس ها داشته باشند . استفاده از این کانکس ها با توجه به ویژگی ها و قابلیت هایی که در آن وجود دارد. در تمامی محیط ها امکان پذیر است کانتینر معدن.

نمای بیرونی کانکس معدن

نمای بیرونی کانکس معدن

نمای بیرونی کانکس معدن

در استفاده از نمای بیرونی این کانکس ها ، طراحی خاصی به کار نمی رود . بلکه از لحاظ نمای بیرونی ساده ، بسیار مقاوم ، دارای امکانات بالا و با دوام هستند . حتی با بررسی انواع کانکس می توانیم بگوییم یکی از ساده ترین نما ها مربوط به به همین کانکس های معدن است.

مقاوم‌ترین و بادوام ترین مصالحی که در نمای بیرونی یک کانکس به کار می رود ، معمولاً متعلق به کانکس معدن است . زیرا امکان ریزش مصالح بر روی آنها وجود دارد . بنابراین باید در نمای بیرونی آنها به گونه‌ای عمل کرد که کاملا محکم ، دارای پایداری و مقاومت زیاد ، و همچنین طول عمر بسیار بالایی باشند . نمای بیرونی آنها نیز در اغلب موارد بسیار ساده است.

کف کانکس

کانکس های معدن در کف خود از تخته‌های کاملاً ضد آب استفاده می کنند . این تخته ها بر روی یک سری از پروفیل ها که در کف کانال نیز به کار برده شده اند ، متصل می شوند.

سیستم روشنایی و سیم کشی موجود در این کانکس بسیار ساده است . معمولاً در نمای بیرونی کانکس معدن از ورق کانتینری ، ورق شادولاین و یا ساندویچ پانل استفاده می‌کنند. که ویژگی مشترک آن ها مقاومت بسیار زیادشان است کانتینر در خوزستان.

خرید کانکس معدن

در این مقاله می خواهیم تا روش خرید کانکس معدن را بیان کنیم. کانکس معدن یکی از سازه هایی است که در شرایط ویژه و در موقعیت های خاص به کار خواهد رفت. این سازه ها ویژگی هایی دارند که به شما پیشنهاد خواهیم کرد با ادامه این مقاله با ویژگی های آن آشنا شوید. خرید کانکس معدن باید با این روش صورت بگیرد.

کانکس معدن ویژگی هایی دارد. شما باید آن را در موقعیت مشخصی قرار دهید. شرکت به شما کمک کند تا کانکس مورد نظر خود را در این محل قرار دهید. اما اگر می خواهید در محل هایی از این قبیل که به راحتی قابل دسترسی هستند نیز مورد استفاده قرار گیرد، بهتر است از کانکس پیش ساخته استفاده کنید.

خرید کانکس معدن می تواند برای شما بسیار مفید باشد. بهتر است که با ویژگی های آن آشنا شوید. به شما توصیه خواهیم کرد بر این اساس اقدام به خرید کانکس معدن کنید.

از دیگر مزایای کانکس ها می توان به موارد زیر اشاره کرد

عایق بودن کانکس پیش ساخته برای شرایط آب و هوایی مختلف و همچنین نوع متریال به کار رفته در ساخت کانکس.

قیمت کانکس در کارخانه

 

قیمت کانکس در کارخانه

قیمت کانکس در کارخانه

هزینه کانکس ها در کارخانه های مختلف از 2 میلیون تومان شروع شده و تا 2 میلیون تومان نیز می تواند افزایش یابد. به طور مثال: قیمت کانکس با توجه به مشخصات و ویژگی های آن نسبت به انواع دیگر کانکس ها از جمله کانکس های اداری، مسکونی، نیکلاس، کانکس اداری، کانکس های ورقی، کانکس ورقی متحرک، کانکس ورقی ثابت، کانکس ورقی متحرک کانکسی و… متفاوت است.

سازه های معادن معمولا در محیط های دارای معارض و یا در جاهایی که در آن خاک و گرد و خاک وجود دارد، مانند معادن متروکه، معادن دستکن و معادن متروکه، اجرا می شوند. کانکس های معدنی عمدتا برای ساخت و ساز های موقت مورد استفاده قرار می گیرند و در مناطق صعب العبور کاربرد دارند.

کانکس را می توان در انواع مختلفی از جمله کانکس اداری، کانکس های مسکونی، کانکس های بهداشتی، کانکس های صنعتی و. طراحی و ساخته و از آن ها در مکان های مختلف استفاده نمود.

مزیت اصلی کانکس

از مزایای اصلی کانکس می توان به قابلیت نصب و استفاده در انواع مکان ها مانند: شرکت های عمرانی، کارگاه ها، کارگاه های ساختمانی، بیمارستان ها، کانکس های مسکونی، کانکس های کارگری، کانکس های دست دوم، کانکس های تجاری، کانکس های نگهبانی و. اشاره نمود.

کانکس می تواند بر اساس ویژگی ها و امکانات مختلفی طراحی و ساخته شود. برای نمونه از لحاظ ابعاد و جنس آن می توان به گونه ای اشاره کرد که یک نوع کانکس با ابعاد استاندارد است.

انواع کانکس که کارکردی مشابه با کانکس معدن دارد

 

انواع کانکس که کارکردی مشابه با کانکس معدن دارد

انواع کانکس که کارکردی مشابه با کانکس معدن دارد

کانکس پیش ساخته در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. از نوع یک و دو و سه طبقه تولید شده و تفاوت هایی با یکدیگر دارند. ویژگی هایی همچون ابعاد، جنس، امکانات و قابلیت ها و. می تواند برای هر نوع کانکس متفاوت باشد.

کانکس نگهبانی کانکسی است که در آن تمامی فضای مورد نیاز جهت حراست و حفاظت از کانکس، شامل اتاق، آشپزخانه و پارکینگ در نظر گرفته شده است. در این نوع کانکس معمولا جهت نصب دوربین مداربسته نیز استفاده می شود.خرید کانکس معدن می تواند برای شما بسیار کاربردی و موثر باشد.

کانکس معدنی به دلیل اینکه بیشتر از جنس فلز است در برابر خوردگی بسیار مقاوم است. بنابراین اگر در محیط های بسیار مرطوب کار می کنید، کانکس های معدنی بسیار ایده آل هستند. این نوع کانکس معمولا در محل کارگاه های معدنی به کار می رود و به دلیل اینکه فلز از هر چیز دیگری در طبیعت مقاوم تر است، معمولا در شرایط سخت آب و هوایی ساخته می شود.

ویژگی های کانکس معدن

این نوع از کانکس، در مقابل زنگ زدگی و پوسیدگی مقاومت دارد. این نوع از کانکس با توجه به نوع کاربری که دارد، در دو نوع ثابت و متحرک تولید می شود. اگر بخواهیم به صورت مختصر ویژگی های کانکس ثابت و متحرک را شرح دهیم.

مهم ترین این ویژگی ها عبارتند از

 

مهم ترین این ویژگی ها عبارتند از

مهم ترین این ویژگی ها عبارتند از

1 . ابعاد کانکس به نسبت کانکس های اداری و یا خوابگاهی بزرگتر است.

2 . طراحی کانکس درکانکس معدنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

3 . امکانات رفاهی بیشتری دارد و برای فعالیت های مختلف مناسب تر است.

4 . کانکس های معدنی از نظر قیمت و کیفیت دارای شرایط ویژه ای هستند و می توانند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای خرید در اختیار شما قرار گیرند.

5 . نوع اسکلت و ساختار کانکس به دلیل این که در محل Mine اجرا می شوند با یکدیگر متفاوت است کانتینر معدن.

6 . نوع نمای بیرونی کانکس با توجه به نمای داخلی آن مشخص می شود. خرید کانکس معدن باید مطابق با این اصول باشد.

 جمع بندی

اگر به دنبال داشتن یک کانکس ساده که بتوان آن ها را در محل های پرخطر نصب نمود ، هستید. استفاده از این کانکس به خاطر استحکام بسیار بالا و طول عمرشان گزینه بسیار خوبی است . کانکس های معدن ظاهر بسیار ساده و در عین حال استحکام بسیار بالایی را دارند . استحکان بالای آن ها باعث شده است تا بتوان از آن ها در شرایط بسیار سخت استفاده نمود .

در این مقاله به بررسی انواع کانکس معدن و ویژگی‌ها و ساختار فنی آن پرداختیم و مطالب جدیدی را به شما ارائه کردیم . امیدوارم برای شما مورد استفاده واقع شده باشد.

b2n

yun

rizy

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *